Wagtail - en to be translation catalogue (325 entries)

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
be[0]: %(count)s капіраваная старонка размешчана. Хочаце размясціць яе копію?
be[1]: %(count)s капіраваныя старонкі размешчаны. Хочаце размясціць іх копіі?
be[2]: %(count)s капіраваныя старонкі размешчаны. Хочаце размясціць іх копіі?
be[3]: %(count)s капіраваныя старонкі размешчаны. Хочаце размясціць іх копіі?

en: %(label)s and Publish
be: %(label)s і Апублікаваць

en: %(time_period)s ago
be: %(time_period)s таму назад

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
be: Спасылка для скіду пароля была адпраўлена на электронную пошту, калі існуе гэтая пошта для ўліковага запісу.

en: Account
be: Аккаунт

en: Action
be: Дзеянне

en: Actions
be: Дзеянні

en: Add
be: дадаць

en: Add %(label)s
be: Дадаць %(label)s

en: Add a child page
be: Дадаць даччыную старонку

en: Add a child page to '%(title)s'
be: Дадаць даччыную старонку да '%(title)s'

en: Add a collection
be: Дадаць калекцыю

en: Add a phone link
be: Дадайце спасылку на тэлефон

en: Add an anchor link
be: Дадаць прывязку

en: Add an email link
be: Дадаць спасылку па электроннай пошце

en: Add an external link
be: Дадаць знешнюю спасылку

en: Add child page
be: Дадаць даччыную старонку

en: Add collection
be: Дадаць калекцыю

en: Add comment
be: Дадаць каментар

en: All
be: Усе

en: All collections
be: Усе калекцыі

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
be: Вы можаце апублікаваць «%(unpublish_url)s». Выдаліце старонку з агульнадаступнага прагляду, але зможаце пазней яе рэдагаваць альбо публікаваць.

en: Anchor link
be: Якарная спасылка

en: Are you sure you want to delete this collection?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэтую калекцыю?

en: Are you sure you want to delete this page?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць гэтую старонку?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
be: Вы ўпэўнены, што хочаце перанесці гэтую старонку і ўсіх яе дзяцей у «%(title)s»?

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
be: Вы ўпэўнены, што хочаце перанесці старонку ў «%(title)s»?

en: Are you sure you want to unpublish this page?
be: Вы ўпэўнены, што хочаце апублікаваць гэтую старонку?

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце адмяніць гэтую версію?

en: Available in %(translations_total)s locales
be: Даступна ў %(translations_total)s лакалізацыі

en: Back
be: Назад

en: Blockquote
be: Цытата

en: Bold
be: Тоўсты

en: Breadcrumb
be: Шлях па сайту

en: Bulleted list
be: Маркіраваны спіс

en: Cancel
be: Адмена

en: Cancel scheduled publish
be: Адмяніць запланаваную публікацыю

en: Cancel workflow
be: Адмяніць працоўны працэс

en: Changes
be: Змены

en: Check your email
be: Праверце свою электонную пошту

en: Choose
be: Выбраць

en: Choose a page
be: Выбраць старонку

en: Choose an item
be: Выбраць элемент

en: Choose another item
be: Выбраць іншы элемент

en: Choose another page
be: Выбраць іншую старонку

en: Choose which type of page you'd like to create.
be: Выберыце, які тып старонкі вы хочаце стварыць.

en: Clear choice
be: Ачысціць выбар

en: Close
be: Зачыніць

en: Code
be: Код

en: Collection
be: Калекцыя

en: Collection '%(object)s' created.
be: Калекцыя '%(object)s' створана.

en: Collection '%(object)s' deleted.
be: Калекцыя '%(object)s' выдаленая.

en: Collection '%(object)s' updated.
be: Калекцыя '%(object)s' абноўлена.

en: Collections
be: Калекцыі

en: Comment
be: Каментар

en: Compare with live version
be: Параўнаць з апублікаванай версіяй

en: Comparing
be: Параўноўваем

en: Comparing %(title)s
be: Параўноўваем %(title)s

en: Configure a site now.
be: Наладзіць сайт.

en: Confirm
be: Пацвярджэнне

en: Content
be: Змест

en: Continue
be: Працягнуць

en: Copy
be: Скапіяваць

en: Copy %(title)s
be: Скапіяваць %(title)s

en: Copy page '%(title)s'
be: Скапіраваць старонку '%(title)s'

en: Copy subpages
be: Капіраванне подстаронак

en: Copy this page
be: Скапіяваць гэтую старонку

en: Create a page in
be: Стварыць старонку ў

en: Create a page in %(title)s
be: Стварыць старонку %(title)s

en: Current draft
be: Чарнавік

en: Current page status:
be: Бягучы статус старонкі:

en: Current time zone
be: Існуючы гадзінны пояс

en: Dashboard
be: Панэль кіравання

en: Date
be: Дата

en: Date / Time
be: Дата / час

en: Date from
be: З

en: Date to
be: Да

en: Date/Time
be: Дата/час

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete %(title)s
be: Выдаліць %(title)s

en: Delete collection
be: Выдаліць калекцыю

en: Delete page '%(title)s'
be: Выдаліць старонку '%(title)s'

en: Disable
be: Адключан

en: Disable ordering of child pages
be: Адключыць ўпарадкаванне даччыных старонак

en: Download CSV
be: Спампаваць CSV

en: Download XLSX
be: Спампаваць XLSX

en: Draft
be: Чарнавік

en: Drag
be: Перацягнуць

en: Earliest
be: Ранні

en: Edit
be: Рэдактаваць

en: Edit '%(title)s'
be: Рэдагаваць '%(title)s'

en: Edit this %(object)s
be: Рэдактаваць гэта %(object)s

en: Edit this item
be: Рэдагаваць гэты элемент

en: Edit this page
be: Змяніць гэтую старонку

en: Edit your notification preferences here:
be: Змяніць налады апавяшчэнняў тут:

en: Edited
be: Зменена

en: Editing
be: Рэдагаванне

en: Email
be: Адрас электроннай пошты

en: Email link
be: Спасылка па электроннай пошце

en: Enable
be: Уключан

en: Enable ordering of child pages
be: Уключыць ўпарадкаванне даччыных старонак

en: Enter a search term above
be: Калі ласка, увядзіце крытэр пошуку вышэй

en: Enter password
be: Увядзіце пароль

en: Enter your %(username_field_name)s
be: Увядзіце вашае %(username_field_name)s

en: Enter your email address to reset your password
be: Калі ласка, увядзіце адрас электроннай пошты для змены пароля

en: Error 404
be: Памылка 404

en: Error 404: Page not found
be: Памылка 404: старонка не знойдзена

en: Expiry date/time must be in the future
be: Тэрмін адмены размяшшчэння павінен быць у будучыні

en: Explore
be: Агляд

en: Explore child pages of '%(title)s'
be: Агляд даччыных для '%(title)s' старонак

en: Explore subpages of '%(title)s'
be: Агляд падстаронак для '%(title)s'

en: External link
be: Знешняя спасылка

en: Fields
be: Палі

en: Filter
be: Фільтр

en: First Name
be: Імя

en: Go back
be: Вярнуцца

en: Go live date/time must be before expiry date/time
be: Час размяшчэння павінен быць раней часу зняцця з размяшчэння.

en: Go to Wagtail admin
be: Перайсці да адміністратара Wagtail

en: Heading %(level)d
be: Заголовак %(level)d

en: Hello %(username)s,
be: Витаю %(username)s.

en: History
be: Гісторыя

en: Home
be: Галоўная

en: Insert anchor
be: Устаўце якар

en: Insert link
be: Уставіць спасылку

en: Internal link
be: Унутранная спасылка

en: Invalid password reset link
be: Няправільная спасылка для аднаўлення паролю

en: Italic
be: Нахільны

en: Last Name
be: Прозвішча

en: Latest
be: Апошні

en: Link
be: Спасылка

en: Live
be: Размешчана

en: Live version
be: Апублікаваная версія

en: Locale
be: Лакаль

en: Locale:
be: Лакаль:

en: Lock
be: Заблакаваць

en: Locked
be: Заблакавана

en: Locked at
be: Зачынены ў

en: Locking status
be: Статус блакавання

en: Log out
be: Выйсці

en: Login
be: Увайсці

en: Minimap
be: Міні-карта

en: More
be: Больш

en: Move
be: Рухайцеся

en: Move %(title)s
be: Рухайцеся %(title)s

en: Move down
be: Падвінусь уніз

en: Move page '%(title)s'
be: Перамясціць старонку '%(title)s'

en: Move up
be: Падвінуць наверх

en: Name
be: Імя

en: Name and Email
be: Імя і электронная пошта

en: New
be: Новы

en: New parent page
be: Новая бацькоўская старонка

en: New slug
be: Новы slug

en: New title
be: Новая назва

en: Next
be: Наступная

en: No
be: Не

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
be: Калекцыі яшчэ не былі створаны. Давай <a href="%(add_collection_url)s">створым адну</a>?

en: No locked pages found.
be: Не знойдзены заблякаваныя старонкі.

en: No pages found.
be: Старонкі не знойдзены.

en: No pages match this report's criteria.
be: Няма старонак задавальняюць крытэры справаздачы.

en: No pages use
be: Няма старонак выкарыстоўваюць

en: No, don't delete
be: Не, не выдаляць

en: No, don't delete it
be: Не, не выдаляць яго

en: No, don't unpublish
be: Не, не публікаваць

en: No, don't unschedule
be: Не, не адмяняць публікацыю па раскладзе

en: None
be: Некалькі

en: Not used
be: Не выкарыстоўваецца

en: Numbered list
be: Нумараваны спіс

en: Other searches
be: Іншыя пошукі

en: Page
be: Старонка

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
be: Старонка %(page_num)s з %(total_pages)s.

en: Page '%(page_title)s' and %(subpages_count)s subpages copied.
be: Старонка '%(page_title)s' і %(subpages_count)s падстаронак скапіравана.

en: Page '%(page_title)s' copied.
be: Старонка '%(page_title)s' скапіявана.

en: Page '%(page_title)s' created and published.
be: Старонка '%(page_title)s' створана і апублікаваная.

en: Page '%(page_title)s' created and scheduled for publishing.
be: Старонка '%(page_title)s' створана і запланавана да публікацыі.

en: Page '%(page_title)s' created and submitted for moderation.
be: Старонка '%(page_title)s' створана і адпраўлена на мадэрацыю.

en: Page '%(page_title)s' created.
be: Старонка '%(page_title)s' створана.

en: Page '%(page_title)s' deleted.
be: Старонка '%(page_title)s' выдаленая.

en: Page '%(page_title)s' has been published.
be: Старонка '%(page_title)s' апублікаваная.

en: Page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
be: Старонка '%(page_title)s' запланаваная да публікацыі.

en: Page '%(page_title)s' has been submitted for moderation.
be: Старонка '%(page_title)s' была адпраўлена на мадэрацыю.

en: Page '%(page_title)s' has been updated.
be: Старонка '%(page_title)s' абноўлена.

en: Page '%(page_title)s' is now unlocked.
be: Старонка '%(page_title)s' адмыкнутая.

en: Page '%(page_title)s' moved.
be: Старонка '%(page_title)s' перамешчана.

en: Page '%(page_title)s' unpublished.
be: Старонка '%(page_title)s' знята з публікацыі.

en: Page locked
be: Заблакаваная старонка

en: Page types
be: Тыпы старонак

en: Pages
be: Старонкі

en: Pages using
be: Старонак выкарыстоўваецца

en: Pages using %(page_type)s
be: Старонкі, якія выкарыстоўваюць %(page_type)s

en: Pagination
be: Пагінацыя

en: Parent
be: Бацькоўскі элемент

en: Password
be: Пароль

en: Password change successful
be: Паспяховая змена пароля

en: Password reset
be: Аднаўленне пароля

en: Phone link
be: Нумар тэлефона

en: Please follow the link below to reset your password:
be: Калі ласка, перайдзіце па спасылцы ніжэй, каб скінуць пароль:

en: Please select at least one group.
be: Калі ласка, выберыце мінімум 1 гурт.

en: Preferred language
be: Пажаданне па мове

en: Preview
be: Папярэдні прагляд

en: Preview draft version of '%(title)s'
be: Прадпрагляд чарнавы версіі '%(title)s'

en: Previous
be: Папярэдні

en: Privacy
be: Сакрэтнасць

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
be: Канфідэнцыяльнасць інфармацыі распаўсюджваецца на ўсе дзіцячыя старонкі.

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
be: Параметры прыватнасці вызначаюць, хто можа праглядаць дакументы ў гэтай калекцыі.

en: Private
be: Прыватна

en: Profile
be: Профіль

en: Profile picture
be: Малюнак профілю

en: Promote
be: Прасоўванне

en: Public
be: Публічна

en: Publish
be: Публікаваць

en: Publish copied page
be: Апублікаваць копію старонкі

en: Publish copies
be: Размясціць копіі?

en: Publish this version
be: Публікаваць гэтую версію

en: Publishing…
be: Апублікаваць...

en: Redo
be: Абнавіць

en: Replace current draft
be: Замяніць гэты чарнавік

en: Reports
be: Справаздачы

en: Request a new password reset
be: Запытаеце новы скід пароля

en: Reset password
be: Заменя пароля

en: Reset your password
be: Скінуць пароль

en: Restart workflow
be: Перазапусціць працоўны працэс

en: Resubmit to %(task_name)s
be: аднавіць %(task_name)s

en: Save
be: Захаваць

en: Save Draft
be: Захаваць чарнавік

en: Save draft
be: Захаваць чарнавік

en: Saving…
be: Захаваць...

en: Search
be: Пошук

en: Search term
be: Крытэр пошуку

en: Search…
be: Пошук...

en: Select %(title)s
be: Выбраць %(title)s

en: Select all
be: Выбраць усе

en: Set collection privacy. Current status: Private
be: Усталяваны статус прыватнасці: прыватны

en: Set collection privacy. Current status: Public
be: Усталяваны статус прыватнасці: грамадскі

en: Set your new password
be: Задайце новы пароль

en: Settings
be: Налады

en: Show
be: Паказаць

en: Show in Explorer
be: Паказаць Правадыр

en: Sign in
be: Увайсці

en: Sign in to Wagtail
be: Увайсці у Wagtail

en: Signing in…
be: Выконваецца ўваход...

en: Site
be: Сайт

en: Site summary
be: Агульная інфармацыя

en: Sites menu
be: Спіс сайтаў

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
be: На жаль, у вас няма дазволу на доступ да гэтай часткі.

en: Sort
be: Парадак

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in ascending order.
be: Адсартаваць даччыныя старонкі з '%(parent)s' у '%(label)s' ў парадку ўзрастання.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in descending order.
be: Адсартаваць даччыныя старонкі з '%(parent)s' у '%(label)s у парадку змяншэння.

en: Status
be: Статус

en: Strikethrough
be: Закрэслены

en: Submit for moderation
be: Адправіць на мадэрацыю

en: Submit to %(workflow_name)s
be: Адправіць у %(workflow_name)s

en: Subscript
be: Ніжні індэкс

en: Superscript
be: Верхні індэкс

en: Switch locales
be: Пераключэнне лакалізацыі

en: Task
be: Задача

en: The collection could not be saved due to errors.
be: Калекцыя не можа быць захавана з-за памылак.

en: The page "%(title)s" has been approved
be: Старонка "%(title)s" была зацверджана

en: The page "%(title)s" has been approved.
be: Старонка "%(title)s"  зацверджана.

en: The page "%(title)s" has been rejected
be: Старонка "%(title)s" была адхілена

en: The page "%(title)s" has been rejected.
be: Старонка "%(title)s" была адхілена.

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation.
be: Старонка '%(page_title)s' у цяперашні час на мадэрацыі.

en: The page could not be created due to validation errors
be: Гэтая старонка не можа быць створана з-за памылак пры праверцы

en: The page could not be saved as it is locked
be: Старонка не можа быць захавана, таму што заблакавана

en: The page could not be saved due to validation errors
be: Старонка не можа быць захавана з-за памылак пры праверцы

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
be: Спасылка для аднаўлення паролю не дзейнічае, магчыма таму, што яна ўжо была выкарыстана.

en: The requested page could not be found.
be: Старонка не можа быць знойдзена

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use at the selected parent page. Make sure the slug is unique and try again
be: Слаг '%(page_slug)s' ужо выкарыстоўваецца ў абранай бацькоўскай старонцы. Пераканайцеся што слаг унікальны і паспрабуйце нанова

en: There is %(counter)s match | There are %(counter)s matches
be[0]: Ёсць %(counter)s супадзенне
be[1]: Ёсць %(counter)s супадзенняў
be[2]: Ёсць %(counter)s супадзенняў
be[3]: Ёсць %(counter)s супадзенняў

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
be: Гэтая калекцыя не можа быць выдалена, таму што яна не пустая. Яна змяшчае:

en: This collection has been made private by a parent collection.
be: Гэтая калекцыя была зачынена бацькоўскай калекцыяй

en: This copy will be a child of this given parent page.
be: Гэтая копія будзе дзіцячай старонкай гэтай бацькоўскай старонкі.

en: This field is required.
be: Гэта поле з'яўляецца абавязковым.

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
be: Гэта ваша панэль кіравання. На ёй адлюстроўваецца  карысная інфармацыю пра створаны вамі змест.

en: This page has been made private by a parent page.
be: Гэтая старонка была зачынена бацькоўскай старонкай

en: This page has unsaved changes.
be: На гэтай старонцы засталіся незахаваных часткі.

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
be: Гэтая старонка размешчана. Вы жадаеце апублікаваць яе копію?

en: This page is locked to further editing
be: Гэтая старонка заблакаваная для далейшага рэдагавання

en: This page is protected from public view
be: Гэтая старонка ахоўваецца публічнага прагляду

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
be: Гэты slug ужо выкарыстоўваецца ў кантэксце сваёй бацькоўскай старонкі "%(parent_page_title)s"

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
be[0]: Капіраванне %(count)s падстаронкі.
be[1]: Капіраванне %(count)s падстаронак.
be[2]: Капіраванне %(count)s падстаронак.
be[3]: Капіраванне %(count)s падстаронак.

en: Title
be: Назва

en: Type
be: Тып

en: Undo
be: Адмяніць дзеянне

en: Unlock
be: Разблакаваць

en: Unlocked
be: Разблакавана

en: Unpublish
be: Адмяніць публікацыю

en: Unpublish %(title)s
be: Адмяніць публікацыю %(title)s

en: Unpublish page '%(title)s'
be: Выдаліць з публікацыі '%(title)s'

en: Unschedule
be: Адмяніць часовую публікацыю

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
be: Адмена версіі %(revision.id)s для %(title)s

en: Update
be: Аднаўленне

en: Updated
be: Абноўлена

en: Upload a profile picture
be: Загрузіць фатаздымак

en: Usage
be: Выкарыстанне

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
be[0]: Выкарыстоўваецца %(usage_count)s раз
be[1]: Выкарыстоўваецца %(usage_count)s разы
be[2]: Выкарыстоўваецца %(usage_count)s разоў
be[3]: Выкарыстоўваецца %(usage_count)s разоў

en: User
be: Карыстальнік

en: View draft
be: Глядзець чарнавік

en: View live
be: Глядзець на сайце

en: View live version of '%(title)s'
be: Паглядзець апублікаваную версію '%(title)s'

en: Visibility
be: Бачнасць

en: Visit the live page
be: Наведаць старонку

en: Wagtail admin
be: Wagtail адміністратар

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
be: Вітаем %(site_name)s у Wagtail CMS

en: Yes
be: Так

en: Yes, convert it
be: Так, канвертаваць яго

en: Yes, delete
be: Так. Выдаліць

en: Yes, delete it
be: Так. Выдаліць

en: Yes, disable
be: Так, адключыць

en: Yes, move this page
be: Так, перамясціць гэтую старонку

en: Yes, unpublish it
be: Так, апублікаваць

en: Yes, unschedule
be: Так, адмяніць часовую публікацыю

en: You can edit the page here:
be: Вы можаце рэдактаваць старонку вось тут:

en: You can edit the privacy settings on:
be: Вы можаце смяніць налады прыватнасці:

en: You can preview the page here:
be: Вы можаце праглядзець старонку вось тут:

en: You can view the page here:
be: Вы можаце праглядзець старонку вось тут:

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
be: Вы не можаце зрабіць копію старонкі ў сябе, калі выбрана опцыя "капіраванне падстаронак"

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
be: Вы не можаце мець некалькі дазволаў для адной і той жа калекцыі.

en: You do not have permission to access the admin
be: У вас няма доступу да панэлі адміністратара

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
be: У вас няма дазволу для капіравання старонкі "%(page_title)s"

en: You have been successfully logged out.
be: Вы паспяхова выйшлі

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
be: Вашы %(username_field)s і пароль не супадаюць. Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: Your locked pages
be: Заблакаваныя старонкі

en: Your most recent edits
be: Самыя апошнія змены

en: Your username (in case you've forgotten):
be: Ваша імя карыстальніка (у выпадку, калі вы забылі):

en: with comment:
be: з каментарамі:
