Wagtail - en to mi translation catalogue (171 entries)

en: Publish
mi: Perehi

en: Submit for moderation
mi: Tukungia hei whakaōrite

en: Resubmit to %(task_name)s
mi: Tukungia anō ki %(task_name)s

en: Submit to %(workflow_name)s
mi: Tukungia ki %(workflow_name)s

en: Restart workflow
mi: Tīmata ano te mahi pūheke

en: Cancel workflow
mi: Whakakore te mahi pūheke

en: Unpublish
mi: whakakore te whakaputa

en: Save Draft
mi: Puritia te tuhinga hukihuki

en: Page locked
mi: Kua raka te whārangi

en: %(label)s and Publish
mi: %(label)s me perehi

en: Wagtail admin
mi: Te kaiwhakahaere ō Wagtail

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
mi: Aroha mai, ehara koe e whakaae ki roto i tēnei wāhi.

en: You do not have permission to access the admin
mi: Ehara koe e whakaae ki te kai whakahaere

en: None
mi: Kore

en: Date from
mi: Te rā mai ia

en: Date to
mi: Te rā ki

en: All
mi: Katoa

en: Collection
mi: Kohikohinga

en: Preferred language
mi: Te reo mariu

en: Current time zone
mi: Te rohe wā o nāianei

en: First Name
mi: Ingoa tuatahi

en: Last Name
mi: Ingoa tuarua

en: Email
mi: Īmera

en: Upload a profile picture
mi: Tukuatu he whakaahua kōtaha

en: Enter password
mi: Tāuru tō kupu muna

en: Enter your %(username_field_name)s
mi: Tāuru tō %(username_field_name)s

en: Enter your email address to reset your password
mi: Tāuru tō īmera i roto kia tautuhi anō tō kupu muna

en: Search term
mi: Haha-a-karangatanga

en: Search
mi: Haha

en: Parent
mi: Mātua

en: Select hierarchical position. Note: a collection cannot become a child of itself or one of its descendants.
mi: Kōwhiri he nohonga whakarārangi. Tuhituhi: Ehara ka taea he kohikohinga ki te whakataitamaiti, tuhanga rānei.

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
mi: Kāore koe ka taea ngā rekoata–whakaae e nui ake ki te kotahi anake, ki roto ī te kohikohinga ōrite.

en: Add
mi: Tāpiri

en: Edit
mi: Whakarerekē

en: Delete
mi: Muku

en: Go live date/time must be before expiry date/time
mi: Me haere mataora rā/taima i mua te mōnehu rā/taima

en: Expiry date/time must be in the future
mi: Me haere te mōnehu rā/taima ki roto ī te wāheke.

en: New title
mi: Taitara hou

en: New slug
mi: Ngata hou

en: New parent page
mi: He matua whārangi hou

en: This copy will be a child of this given parent page.
mi: Ka whakataitamaiti tēnei kape ō tōna whārangi mātua.

en: Copy subpages
mi: Kape ngā whārangi kōaro

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
mi[0]: Ka kape tēnei %(count)s  whārangi kōaro.
mi[1]: Ka kape tēnei %(count)s ngā whārangi kōaro.

en: Publish copied page
mi: Perehi te whārangi kua kapetia

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
mi: Kei te mataora tenei whārangi. Kei te pirangi koe kī te perehi tōna kape?

en: Publish copies
mi: Perehi ngā kape

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
mi[0]: %(count)s ō nga whārangi e kape he mataora. Kei te pirangi koe ki te perehi tōna kape?
mi[1]: %(count)s ō nga whārangi e kape he mataora. Kei te pirangi koe ki te perehi ēnei kape?

en: Alias
mi: Ingoa kē

en: Keep the new pages updated with future changes
mi: Rūnā ngā whārangi hou me ngā whakarerekētanga wāheke.

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
mi: Ehara koe e whakaae ki te kape a whārangi "%(page_title)s"

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
mi: Kei te mahi tonu tenei ngata ki roto i te horopaki ō tōna whārangi matua "%(parent_page_title)s"

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
mi: Ehara koe ka taea ki te kape he whārangi ki roto i a ia mēna kei te kape koe i ngā wharangi kōaro.

en: Visibility
mi: Kitenga

en: This field is required.
mi: Hiahiatia ana tēnei whīra

en: Please select at least one group.
mi: Kōwhiri koa he rōpū kōtahi.

en: All types
mi: Ngā momo katoa

en: This page already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
mi: Kua whakarite a mahi pūheke '%(workflow_name)s' ki te whārangi nei.

en: You cannot assign this workflow to the same page multiple times.
mi: Ehara koe ka taea ki te whakarite tēnei mahi pūheke ki te whārangi ōrite nui ake ki te taima kōtahi.

en: Give your workflow a name
mi: Hoatu he ingoa ki to mahi pūheke

en: Add tasks to your workflow
mi: Tāpiri waitara ki ō mahi pūheke

en: Content
mi: Rārangi take

en: Promote
mi: Whakatuarā

en: Settings
mi: Tautuhinga

en: Title
mi: Taitara

en: Error 404: Page not found
mi: Hē 404: Kua ngaro te whārangi

en: Error 404
mi: Hē 404

en: The requested page could not be found.
mi: Kāhore ka taea te kimihia te whārangi nei.

en: Go to Wagtail admin
mi: Haere ki whakahaere tikanga-a-Wagtail

en: Account
mi: Rongorua

en: Reset password
mi: Tautuhi anō tō kupu muna

en: Password change successful
mi: Kua momoho te panonitia ō tōu kupu muna

en: Login
mi: Takiuru

en: Set your new password
mi: Tatūnga tō kupu muna hou

en: Invalid password reset link
mi: He kupu muna hauā, tautuhi anō te hono

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
mi: He hē te kupu muna hauā, tērā pea e mahi i te wā nei.

en: Request a new password reset
mi: Tonongia he kupu muna hou hei tautahi anō

en: Check your email
mi: Tirohia ki tō Īmera

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
mi: Kua tonoa ki īmera he hono hei tautuhi anō tō kupu muna mēna ka tauoranga he rongorua mō tēnei mahi noho.

en: Please follow the link below to reset your password:
mi: Whaiwhai te hono ki raro nei kia tautuhi tō kupu muna:

en: Your username (in case you've forgotten):
mi: Tō ingoa kaiwhakamahi (mēna i wareware koe):

en: Password reset
mi: Kupu muna kia tautuhi anō

en: Reset your password
mi: Tautuhi anō tō kupu muna

en: Internal link
mi: Hono taiwhenua

en: External link
mi: Hono mōwaho

en: Email link
mi: Hono Īmera

en: Phone link
mi: Hono waea

en: Anchor link
mi: Hono punga

en: Add an anchor link
mi: Tāpiri he hono punga

en: Insert anchor
mi: Komotanga he punga

en: Choose
mi: Kōhiti

en: Choose a page
mi: Kōhiti he whārangi

en: Add an email link
mi: Tāpiri he hono Īmera

en: Insert link
mi: Komo he hono

en: Add an external link
mi: Tāpiri he hono mōwaho

en: Add a phone link
mi: Tāpiri he hono waea

en: This collection has been made private by a parent collection.
mi: He paraiweti tēnei kohikohinga mai i te matua kohikohinga.

en: You can edit the privacy settings on:
mi: Ka taea e koe ki te whakarerekē ngā tautuhinga paraiweti ki:

en: Save
mi: Puritia

en: Privacy
mi: Noho matatapu

en: Set collection privacy. Current status: Public
mi: Kohikohinga noho matatapu. Tūnga i te wā nei: Mārakerake

en: Public
mi: Marea

en: Set collection privacy. Current status: Private
mi: Kohikohinga noho matatapu. Tūnga i te wā nei: Matatapu

en: Private
mi: Matatapu

en: Yes, delete
mi: Ae, muku

en: No, don't delete
mi: Kao, kaua e muku

en: Comment
mi: Tākupu

en: Actions
mi: Hohenga

en: Update
mi: Whakahou

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
mi: Naumai kī te %(site_name)s Wagtail CMS

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
mi: Koinei tō papatohu. I konei ka taea e koe te tirohia ki ngā pārongo āwhina.

en: Edit this page
mi: Whakarerekē i tēnei whārangi

en: Unlock
mi: Iriti

en: Your most recent edits
mi: Ou whakarerekē hou

en: Status
mi: Tūnga

en: Date
mi: Rā

en: Site summary
mi: Te pae whakarāpopototanga

en: Close
mi: Kōpani

en: Preview
mi: Titiro

en: The page "%(title)s" has been approved.
mi: Kua whakamiha te whārangi "%(title)s"

en: You can view the page here:
mi: Ka taea e koe te titiro kī te whārangi ki konei:

en: The page "%(title)s" has been approved
mi: Kua whakamiha te whārangi "%(title)s"

en: The page "%(title)s" has been rejected.
mi: Kua parahako te whārangi "%(title)s"

en: You can edit the page here:
mi: Ka taea e koe kī te whakarerekē ī te whārangi ki konei:

en: The page "%(title)s" has been rejected
mi: Kua parahako te whārangi "%(title)s"

en: You can preview the page here:
mi: Ka taea e koe te titiro kī te whārangi ki konei:

en: This page has been made private by a parent page.
mi: He paraiweti tēnei whārangi mai i he matua whārangi.

en: Saving…
mi: pupuru ana...

en: Create a page in %(title)s
mi: Hangaia he whārangi ki %(title)s

en: Create a page in
mi: Hangaia he whārangi ki

en: Choose which type of page you'd like to create.
mi: Kōwhiri he whārangi kei te pirangi koe ki te hanga.

en: Delete %(title)s
mi: Muku %(title)s

en: Are you sure you want to delete this page?
mi: E pirangi ana koe kī te mukuhia tēnei whārangi?

en: Move up
mi: Mū ki runga

en: Move down
mi: Mū ki raro

en: Type
mi: Momo

en: Pages
mi: Ngā whārangi

en: Name
mi: Ingoa

en: Workflow
mi: Mahi pūheke

en: Started at
mi: Tīmata ki

en: Completed at
mi: I whakatutuki ki

en: Continue
mi: Tonu

en: Filter
mi: Tātari

en: Back
mi: Whakahoki

en: Lock
mi: Raka

en: Usage
mi: Whakamahi

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
mi[0]: I whakamahi %(usage_count)s taima
mi[1]: I whakamahi %(usage_count)s taima

en: Edited
mi: Kua whakarerekē

en: Page
mi: Whārangi

en: New
mi: Hou

en: Not started
mi: Kāhore ē timata

en: %(time_period)s ago
mi: %(time_period)s mai rā anō

en: Undo
mi: Whakakore

en: Redo
mi: Tukurua

en: Password
mi: Kupu muna

en: Home
mi: Kainga

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
mi: %(model_name)s '%(object)s' kua whakahou.

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
mi: %(model_name)s '%(object)s' kua hangaia.

en: Edit '%(title)s'
mi: Whakarerekē '%(title)s'

en: Delete '%(title)s'
mi: Muku '%(title)s'

en: Editing
mi: Whakarerekē

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
mi: %(model_name)s '%(object)s' kua muku.

en: Edit this %(object)s
mi: Whakarerekē i tēnei %(object)s

en: Dashboard
mi: Papatohu

en: View live
mi: Mātaki mataora

en: Site
mi: Pae

en: Show
mi: Whakakite

en: Awaiting my review
mi: E tatari ana mō tōku arotake

en: Choose an item
mi: Kōwhiri he tūemi

en: Choose another item
mi: Kōwhiri anō he tūemi

en: Clear choice
mi: Kōwhiri whakapara

en: Choose another page
mi: Kōwhiri anō he whārangi
