Wagtail - en to nb translation catalogue (403 entries)

en: Publish
nb: Publiser

en: Submit for moderation
nb: Send til godkjenning

en: Resubmit to %(task_name)s
nb: Send inn på nytt til %(task_name)s

en: Submit to %(workflow_name)s
nb: Send inn til %(workflow_name)s

en: Restart workflow
nb: Start arbeidsflyt på nytt

en: Cancel workflow
nb: Avbryt arbeidsflyt

en: Unpublish
nb: Avpublisér

en: Save Draft
nb: Lagre Kladd

en: Page locked
nb: Siden er låst

en: %(label)s and Publish
nb: %(label)s og Publiser

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
nb: Beklager, du har ikke tilgang på dette området.

en: You do not have permission to access the admin
nb: Du har ikke tilgang på admin sidene

en: None
nb: Ingen

en: Date from
nb: Fra-dato

en: Date to
nb: Til-dato

en: All
nb: Alle

en: Collection
nb: Samling

en: Tag
nb: Merkelapp

en: Preferred language
nb: Foretrukket språk

en: Current time zone
nb: Nåværende tidssone

en: First Name
nb: Fornavn

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Email
nb: E-post

en: Upload a profile picture
nb: Last opp profilbilde

en: Enter password
nb: Skriv inn passord

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
nb: %(username_field)s og passord stemmer ikke overens. Vennligst prøv igjen.

en: Enter your %(username_field_name)s
nb: Skriv inn %(username_field_name)s

en: Enter your email address to reset your password
nb: Skriv inn din e-postadresse for å nullstille passord

en: Search term
nb: Søkeord

en: Search
nb: Søk

en: All collections
nb: Alle samlinger

en: Parent
nb: Forelder

en: Select hierarchical position. Note: a collection cannot become a child of itself or one of its descendants.
nb: Velg en hierarkisk posisjon. Merk: En samling kan ikke være overordnet seg selv eller en av dens underkategorier.

en: Please select another parent
nb: Vennligst velg en annen overordnet

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
nb: Du kan ikke ha flere tillatelsesoppføringer for samme samling.

en: Add
nb: Legg til

en: Add collections
nb: Legg til samlinger

en: Edit
nb: Redigér

en: Edit collections
nb: Rediger samlinger

en: Delete
nb: Slett

en: Delete collections
nb: Slett samlinger

en: You cannot edit another user's comment.
nb: Du kan ikke redigere en annen brukers kommentar.

en: Go live date/time must be before expiry date/time
nb: Tidspunkt for publisering må være før tidspunkt for avpublisering

en: Expiry date/time must be in the future
nb: Tidspunkt for avpublisering må være en gang i fremtiden

en: New title
nb: Ny tittel

en: New slug
nb: Ny permalenke

en: New parent page
nb: Ny foreldreside

en: This copy will be a child of this given parent page.
nb: Denne kopien vil bli en underside av gitt foreldreside.

en: Copy subpages
nb: Kopiér undersider

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
nb[0]: Dette vil kopiere %(count)s underside.
nb[1]: Dette vil kopiere %(count)s undersider.

en: Publish copied page
nb: Publisér kopiert side

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
nb: Denne siden er publisert. Vil du publisere kopien også?

en: Publish copies
nb: Publisér kopier

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
nb[0]: %(count)s av sidene som blir kopiert er publisert. Vil du publisere kopien dens også?
nb[1]: %(count)s av sidene som blir kopiert er publisert. Vil du publisere kopiene deres også?

en: Keep the new pages updated with future changes
nb: Behold de nye sidene oppdatert med fremtidige endringer

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
nb: Du har ikke tilgang til å kopiere siden «%(page_title)s»

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
nb: Denne permalenken er allerede i bruk i konteksten til foreldresiden "%(parent_page_title)s"

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
nb: Du kan ikke kopiere en side inn i seg selv når du kopierer undersider

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page
nb: Slug-en '%(page_slug)s' er allerede i bruk innenfor foreldersiden

en: Select a new parent for this page.
nb: Velg en ny forelderside for denne siden.

en: Parent page
nb: Foreldreside

en: Tag(s) %(value_too_long)s are over %(max_tag_length)d characters
nb: Merkelapp(ene) %(value_too_long)s er over %(max_tag_length)d tegn

en: Visibility
nb: Synlighet

en: This field is required.
nb: Dette feltet er påkrevet.

en: Please select at least one group.
nb: Velg minst en gruppe.

en: All types
nb: Alle typer

en: This page already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
nb: Denne siden har allerede arbeidsflyten '%(workflow_name)s' tildet.

en: You cannot assign this workflow to the same page multiple times.
nb: Du kan ikke tildele denne arbeidsflyten til samme side flere ganger.

en: Snippet '%(content_type)s' already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
nb: Snutt '%(content_type)s' har allerede arbeidsflyten '%(workflow_name)s' tildelt.

en: Give your workflow a name
nb: Gi arbeidsflyten et navn

en: Add tasks to your workflow
nb: Legg til oppgaver i arbeidsflyten din

en: Task
nb: Oppgave

en: 1 page selected
nb: 1 side valgt

en: %(objects)s pages selected
nb: %(objects)s sider valgt

en: All %(objects)s pages on this screen selected
nb: Alle %(objects)s sider på denne skjermen valgt

en: All pages in listing selected
nb: Alle sider i listen valgt

en: 1 document selected
nb: 1 dokument valgt

en: %(objects)s documents selected
nb: %(objects)s dokumenter valgt

en: All %(objects)s documents on this screen selected
nb: Alle %(objects)s dokumenter på denne skjermen valgt

en: All documents in listing selected
nb: Alle dokumenter i listen valgt

en: 1 image selected
nb: 1 bilde valgt

en: %(objects)s images selected
nb: %(objects)s bilder valgt

en: All %(objects)s images on this screen selected
nb: Alle %(objects)s bilder på denne skjermen valgt

en: All images in listing selected
nb: Alle bilder i listen valgt

en: 1 user selected
nb: 1 bruker valgt

en: %(objects)s users selected
nb: %(objects)s brukere valgt

en: All %(objects)s users on this screen selected
nb: Alle %(objects)s brukere på denne skjermen valgt

en: All users in listing selected
nb: Alle brukere i listen valgt

en: 1 snippet selected
nb: 1 snutt valgt

en: %(objects)s snippets selected
nb: %(objects)s snutter valgt

en: All %(objects)s snippets on this screen selected
nb: Alle %(objects)s snutter på skjermen valgt

en: All snippets in listing selected
nb: Alle snutter i listen valgt

en: 1 item selected
nb: 1 element valgt

en: %(objects)s items selected
nb: %(objects)s elementer valgt

en: All %(objects)s items on this screen selected
nb: Alle %(objects)s elementer på skjermen valg

en: All items in listing selected
nb: Alle elementer i listen valgt

en: For search engines
nb: For søkemotorer

en: For site menus
nb: For sidemenyer

en: Content
nb: Innhold

en: Promote
nb: Fremhev

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Title
nb: Tittel

en: Page title
nb: Sidetittel

en: Error 404: Page not found
nb: 404-feil: Fant ikke siden

en: Error 404
nb: 404-feil

en: The requested page could not be found.
nb: Den forespurte siden ble ikke funnet.

en: Go to Wagtail admin
nb: Gå til Wagtail admin

en: Account
nb: Konto

en: More actions
nb: Flere handlinger

en: Save account details
nb: Lagre kontodetaljer

en: Reset password
nb: Nullstill passord

en: Password change successful
nb: Passordendring utført

en: Login
nb: Logg inn

en: Set your new password
nb: Sett ditt nye passord

en: Invalid password reset link
nb: Ugyldig passordnullstillings-lenke

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
nb: Passordnullstillings-lenken var ugyldig, muligens fordi den allerede har blitt brukt.

en: Request a new password reset
nb: Gjør en ny passordnullstilling

en: Check your email
nb: Sjekk e-posten din

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
nb: En lenke for å nullstille passordet ditt har blitt sendt til din e-postadresse dersom det finnes en konto for denne adressen.

en: Please follow the link below to reset your password:
nb: Vennligst følg lenken under for å nullstille ditt passord:

en: Your username (in case you've forgotten):
nb: Brukernavnet ditt (i tilfelle du hadde glemt det):

en: Password reset
nb: Passordnullstilling

en: Reset your password
nb: Nullstill ditt passord

en: Reset to default
nb: Tilbakestill til standard

en: Default avatar
nb: Standard avatar

en: Upload a profile picture:
nb: Last opp et profilbilde:

en: Sidebar
nb: Sidefelt

en: Go back
nb: Gå tilbake

en: Bulk actions
nb: Massehandlinger

en: Select row
nb: Velg rad

en: Select all
nb: Velg alle

en: Internal link
nb: Intern lenke

en: External link
nb: Ekstern lenke

en: Email link
nb: E-postlenke

en: Phone link
nb: Telefon-lenke

en: Anchor link
nb: Anker-lenke

en: There is %(counter)s match | There are %(counter)s matches
nb[0]: Det er %(counter)s treff
nb[1]: Det er %(counter)s treff

en: Add an anchor link
nb: Legg til anker-lenke

en: Insert anchor
nb: Sett inn anker

en: Choose
nb: Velg

en: Choose a page
nb: Velg en side

en: Only pages of type "%(type)s" may be chosen for this field. Search results will exclude pages of other types. | Only the following page types may be chosen for this field: %(type)s. Search results will exclude pages of other types.
nb[0]: Kun sider av typen "%(type)s" kan velges for dette feltet. Søkeresultatene vil utelukke sider av andre typer.
nb[1]: Kun følgende sidetyper kan velges for dette feltet: %(type)s. Søkeresultatene vil utelukke sider av andre typer.

en: Confirm selection
nb: Bekreft valg

en: Convert to internal link
nb: Konverter til intern lenke

en: The URL you entered, <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(submitted_url)s">%(submitted_url)s</a>, looks like it matches the internal page %(page)s, which has the URL <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(internal_url)s">%(internal_url)s</a>.
nb: URL-en du har skrevet inn, <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(submitted_url)s">%(submitted_url)s</a>, ser ut til å samsvare med den interne siden %(page)s, som har URL-en <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(internal_url)s">%(internal_url)s</a>.

en: Converting this to an internal link to %(page)s would make the link automatically update if the underlying page changes its URL. Would you like to do this?
nb: Å konvertere dette til en intern lenke til %(page)s ville gjøre at lenken automatisk oppdateres hvis den underliggende siden endrer sin URL. Ønsker du å gjøre dette?

en: Use external link
nb: Bruk ekstern lenke

en: Add an email link
nb: Legg til en e-postlenke

en: Insert link
nb: Sett inn lenke

en: Add an external link
nb: Legg til en ekstern lenke

en: Add a phone link
nb: Legg til telefon-lenke

en: Select %(title)s
nb: Velg %(title)s

en: Explore subpages of '%(title)s'
nb: Utforsk undersider av "%(title)s"

en: Explore
nb: Utforsk

en: This collection has been made private by a parent collection.
nb: Denne samlingen har blitt gjort privat av en overordnet samling.

en: You can edit the privacy settings on:
nb: Du kan endre sidevernsinnstillingene på:

en: Save
nb: Lagre

en: Change privacy
nb: Endre personvern

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
nb: Samlingsvern-innstillingene bestemmer hvem som kan se dokumenter i denne samlingen.

en: Privacy
nb: Sidevern

en: Set collection privacy. Current status: Public
nb: Sett samlingsvern. Nåværende status: Offentlig

en: Public
nb: Offentlig

en: Set collection privacy. Current status: Private
nb: Sett samlingsvern. Nåværende status: Privat

en: Private
nb: Privat

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
nb: Samlingen kan ikke slettes, fordi den ikke er tom. Den inneholder:

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
nb: Ingen samlinger har blitt opprettet. Hvorfor ikke <a href="%(add_collection_url)s">legg til en</a>?

en: Sorry, there are no matches for "<em>%(search_query)s</em>"
nb: Beklager, det er ingen treff for "<em>%(search_query)s</em>"

en: There are no results.
nb: Det er ingen resultater.

en: Yes, delete
nb: Ja, slett

en: No, don't delete
nb: Nei, ikke slett

en: Unpublish %(title)s
nb: Avpublisér %(title)s

en: Are you sure you want to unpublish this %(model_name)s?
nb: Er du sikker på at du vil avpublisere denne %(model_name)s?

en: Yes, unpublish it
nb: Ja, avpubliser den

en: No, don't unpublish
nb: Nei, ikke avpubliser

en: Publish %(model_name)s
nb: Publiser %(model_name)s

en: This %(model_name)s is currently at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
nb: Denne %(model_name)s er for øyeblikket ved <strong>%(task)s</strong> i <strong>%(workflow)s</strong>.

en: Publishing this %(model_name)s will cancel the current workflow.
nb: Å publisere denne %(model_name)s vil avbryte gjeldende arbeidsflyt.

en: Would you still like to publish this %(model_name)s?
nb: Vil du fortsatt publisere denne %(model_name)s?

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Actions
nb: Handlinger

en: Update
nb: Oppdatér

en: Preview not available
nb: Forhåndsvisning ikke tilgjengelig

en: Preview cannot display due to validation errors. <br /> Click save to highlight the relevant fields.
nb: Forhåndsvisning kan ikke vises på grunn av valideringsfeil. <br /> Klikk på lagre for å markere de relevante feltene.

en: Comparing %(title)s
nb: Sammenligner %(title)s

en: Comparing
nb: Sammenligner

en: Fields
nb: Felt

en: Changes
nb: Endringer

en: Moved down 1 place. | Moved down %(counter)s places.
nb[0]: Flyttet ned 1 plass.
nb[1]: Flyttet ned %(counter)s plasser.

en: Moved up 1 place. | Moved up %(counter)s places.
nb[0]: Flyttet opp 1 plass.
nb[1]: Flyttet opp %(counter)s plasser.

en: There are no differences between these two versions
nb: Det er ingen forskjeller mellom disse to versjonene

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
nb: Velkommen til %(site_name)s Wagtail CMS

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
nb: Dette er kontrollpanelet ditt, hvor du kan se en oversikt over innholdet som er lagt inn.

en: Your locked pages
nb: Dine låste sider

en: Locked at
nb: Låst den

en: Edit this page
nb: Redigér denne siden

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Draft
nb: Kladd

en: Live
nb: Publisert

en: Your most recent edits
nb: Dine siste endringer

en: Date
nb: Dato

en: Site summary
nb: Oppsummering for nettstedet

en: Wagtail upgrade available. Your version: <strong>%(current_version)s</strong>. New version: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.
nb: Wagtail oppdatering tilgjengelig. Din versjon: <strong>%(current_version)s</strong>. Ny versjon: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.

en: Read the release notes.
nb: Les utgivelsesnotatene.

en: Your pages and snippets in a workflow
nb: Dine sider og snutter i en arbeidsflyt

en: Task started
nb: Oppgave startet

en: Changes requested at
nb: Endringer forespurt hos

en: Close
nb: Lukk

en: Things in Wagtail %(version)s have changed!
nb: Endringer har skjedd i Wagtail %(version)s!

en: Don't worry, we've got your back. Check out the <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtail Editor Guide</a> to get the low down on what's changed and some exciting new features!
nb: Ikke bekymre deg, vi har deg. Sjekk ut <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtail Editor Guide</a> for å få en oversikt over hva som har endret seg og noen spennende nye funksjoner!

en: Awaiting your review
nb: Venter på din anmeldelse

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Task submitted by
nb: Oppgave sendt inn av

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Compare with live version
nb: Sammenlign med publisert versjon

en: Compare with previous version
nb: Sammenlign med forrige versjon

en: Sign in
nb: Logg inn

en: Sign in to Wagtail
nb: Logg inn på Wagtail

en: Forgotten password?
nb: Glemt passord?

en: Remember me
nb: Husk meg

en: Signing in…
nb: Logger inn...

en: The page "%(title)s" has been approved.
nb: Siden "%(title)s" har blitt godkjent.

en: You can view the page here:
nb: Du kan besøke siden her:

en: The page "%(title)s" has been approved
nb: Siden "%(title)s" har blitt godkjent

en: Hello %(username)s,
nb: Hei %(username)s,

en: Edit your notification preferences here:
nb: Endre dine varslingsinnstillinger her:

en: The page "%(title)s" has been rejected.
nb: Siden "%(title)s" har blitt avvist.

en: You can edit the page here:
nb: Du kan redigere siden her:

en: The page "%(title)s" has been rejected
nb: Siden "%(title)s" har blitt avvist

en: The page "%(title)s" has been approved in moderation stage "%(task)s".
nb: Siden "%(title)s" har blitt godkjent i modereringsstadiet "%(task)s"

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been approved in moderation stage "%(task)s".
nb: %(model_name)s "%(title)s" har blitt godkjent i modereringsstadiet "%(task)s".

en: You can edit the %(model_name)s here:
nb: Du kan redigere %(model_name)s her:

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(task)s".
nb: Siden "%(title)s" har blitt godkjent i "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been approved in "%(task)s".
nb: %(model_name)s "%(title)s" har blitt godkjent i "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected in moderation stage "%(task)s".
nb: Siden "%(title)s" har blitt avvist i modereringsstadiet "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected in moderation stage "%(task)s".
nb: %(model_name)s "%(title)s" har blitt avvist i modereringsstadiet %(task)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s".
nb: Siden "%(title)s" har blitt avvist under "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected during "%(task)s".
nb: %(model_name)s "%(title)s" har blitt avslått under "%(task)s".

en: You can preview the page here:
nb: Du kan forhåndsvise siden her:

en: This page has been made private by a parent page.
nb: Denne siden har blitt gjort privat av en foreldreside.

en: Publishing…
nb: Publiserer...

en: Publish this version
nb: Publiser denne versjonen

en: Saving…
nb: Lagrer...

en: Replace current draft
nb: Erstatt nåværende kladd

en: Save draft
nb: Lagre kladd

en: Create a page in %(title)s
nb: Opprett en side i %(title)s

en: Create a page in
nb: Opprett en side i

en: Choose which type of page you'd like to create.
nb: Velg hvilken sidetype du vil opprette.

en: Pages using %(page_type)s
nb: Sider som bruker %(page_type)s

en: Move
nb: Flytt

en: Delete %(title)s
nb: Slett %(title)s

en: Are you sure you want to delete this page?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne siden?

en: Yes, delete it
nb: Ja, slett den

en: No, don't delete it
nb: Nei, ikke slett den

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
nb: Alternativt kan du <a href="%(unpublish_url)s">avpublisere siden</a>. Dette vil fjerne siden fra offentlig visning, og du kan redigere eller publisere den igjen senere.

en: Move %(title)s
nb: Flytt %(title)s

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
nb: Er du sikker på at du vil flytte denne siden under "%(title)s"?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
nb: Er du sikker på at du vil flytte denne siden og alle dens undersider inn under "%(title)s"?

en: Yes, move this page
nb: Ja, flytt denne siden

en: Are you sure you want to unpublish this page?
nb: Er du sikker på at du vil avpublisere denne siden?

en: Copy %(title)s
nb: Kopier %(title)s

en: Copy
nb: Kopier

en: Copy this page
nb: Kopier denne siden

en: This page has unsaved changes.
nb: Denne siden har endringer som ikke er lagret.

en: Configure a site now.
nb: Konfigurer et nettsted nå.

en: This page is locked to further editing
nb: Denne siden er låst for videre redigering

en: Explore child pages of '%(title)s'
nb: Utforsk undersider av "%(title)s"

en: Add a child page to '%(title)s'
nb: Legg en underside til "%(title)s"

en: Drag
nb: Dra

en: Disable ordering of child pages
nb: Skru av rekkefølge på undersider

en: Sort
nb: Sorter

en: Enable ordering of child pages
nb: Skru på rekkefølge på undersider

en: Sites menu
nb: Nettsteder-meny

en: Pagination
nb: Paginering

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: This page is protected from public view
nb: Denne siden er unntatt offentlig visning

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Add child page
nb: Legg til underside

en: Page types
nb: Sidetyper

en: Enter a search term above
nb: Skriv inn en søkestreng over

en: No pages use
nb: Ingen sider bruker

en: Add %(label)s
nb: Legg til %(label)s

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Move down
nb: Flytt ned

en: No pages found.
nb: Ingen sider funnet.

en: No pages match this report's criteria.
nb: Ingen sider passer med denne rapportens kriterier.

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Pages
nb: Sider

en: Locking status
nb: Låsestatus

en: Locked
nb: Låst

en: No locked pages found.
nb: Ingen låste sider funnet.

en: Name
nb: Navn

en: Action
nb: Handling

en: User
nb: Bruker

en: Edit this item
nb: Endre dette elementet

en: No log entries found.
nb: Ingen loggoppføringer funnet.

en: Clear
nb: Tøm

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
nb: Side %(page_num)s av %(total_pages)s.

en: Breadcrumb
nb: Brødsmuler

en: Continue
nb: Fortsett

en: Download XLSX
nb: Last ned XLSX

en: Download CSV
nb: Last ned CSV

en: Current page status:
nb: Nåværende sidestatus:

en: Visit the live page
nb: Se den publiserte siden

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
nb: Avbryt planlagt publisering av revisjon %(revision.id)s for %(title)s

en: Unschedule
nb: Avbryt planlagt publisering

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte den planlagte publiseringen av denne revisjonen?

en: Yes, unschedule
nb: Ja, avbryt

en: No, don't unschedule
nb: Nei, ikke avbryt

en: Other searches
nb: Andre søk

en: Unlocked
nb: Ulåst

en: Lock
nb: Lås

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
nb: Sidevernsendringer berører også alle undersider av denne siden.

en: Usage
nb: Bruk

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
nb[0]: Brukt %(usage_count)s gang
nb[1]: Brukt %(usage_count)s ganger

en: Edited
nb: Redigert

en: Add a child page
nb: Legg til en underside

en: Show in Explorer
nb: Vis i Utforsker

en: Page
nb: Side

en: New
nb: Ny

en: Existing
nb: Eksisterende

en: More
nb: Mer

en: %(time_period)s ago
nb: %(time_period)s siden

en: Log out
nb: Logg ut

en: Undo
nb: Angre

en: Redo
nb: Gjør om

en: Bold
nb: Fet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Superscript
nb: Hevet

en: Subscript
nb: Senket

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in ascending order.
nb: Sorter rekkefølgen av undersider under «%(parent)s» på «%(label)s» i stigende rekkefølge.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in descending order.
nb: Sorter rekkefølgen av undersidene under «%(parent)s» på «%(label)s» i synkende rekkefølge.

en: Password
nb: Passord

en: You have been successfully logged out.
nb: Du er nå logget ut.

en: Collections
nb: Samlinger

en: Add a collection
nb: Legg til en samling

en: Add collection
nb: Legg til samling

en: Collection '%(object)s' created.
nb: Samlingen "%(object)s" er opprettet.

en: Collection '%(object)s' updated.
nb: Samlingen "%(object)s" er oppdatert.

en: The collection could not be saved due to errors.
nb: Samlingen kunne ikke lagres grunnet feil.

en: Delete collection
nb: Slett samlingen

en: Collection '%(object)s' deleted.
nb: Samlingen "%(object)s" er slettet.

en: Are you sure you want to delete this collection?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne samlingen?

en: Home
nb: Hjem

en: Live version
nb: Publisert versjon

en: Current draft
nb: Nåværende kladd

en: Review this version
nb: Gjennomgå denne versjonen

en: Compare with current version
nb: Sammenlign med nåværende versjon

en: Cancel scheduled publish
nb: Avbryt planlagt publisering

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
nb: %(model_name)s «%(object)s» oppdatert.

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
nb: %(model_name)s «%(object)s» opprettet.

en: Edit '%(title)s'
nb: Endre «%(title)s»

en: Inspect
nb: Inspiser

en: More options for '%(title)s'
nb: Flere alternativer for '%(title)s'

en: Editing
nb: Redigerer

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
nb: %(model_name)s «%(object)s» slettet.

en: Inspecting
nb: Inspiserer

en: Earliest
nb: Tidligste

en: Latest
nb: Siste

en: Edit this %(object)s
nb: Endre %(object)s

en: Dashboard
nb: Kontrollpanel

en: Page '%(page_title)s' and %(subpages_count)s subpages copied.
nb: Siden "%(page_title)s" og %(subpages_count)s undersider kopiert.

en: Page '%(page_title)s' copied.
nb: Siden "%(page_title)s" kopiert.

en: View draft
nb: Vis kladd

en: View live
nb: Vis publisert

en: Page '%(page_title)s' created.
nb: Siden "%(page_title)s" er opprettet.

en: Page '%(page_title)s' created and scheduled for publishing.
nb: Siden "%(page_title)s" er opprettet og planlagt for publisering.

en: Page '%(page_title)s' created and published.
nb: Siden "%(page_title)s" er opprettet og publisert.

en: Page '%(page_title)s' created and submitted for moderation.
nb: Siden "%(page_title)s" er opprettet og sendt til godkjenning.

en: The page could not be created due to validation errors
nb: Siden kunne ikke opprettes grunnet valideringsfeil.

en: Page '%(page_title)s' deleted.
nb: Siden "%(page_title)s" er slettet.

en: Page '%(page_title)s' has been updated.
nb: Siden "%(page_title)s" er oppdatert.

en: Page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
nb: Siden "%(page_title)s" er planlagt for publisering.

en: Page '%(page_title)s' has been published.
nb: Siden "%(page_title)s" er publisert.

en: Page '%(page_title)s' has been submitted for moderation.
nb: Siden "%(page_title)s" er sendt til godkjenning.

en: The page could not be saved as it is locked
nb: Siden kunne ikke lagres fordi den er låst

en: The page could not be saved due to validation errors
nb: Siden kunne ikke lagres grunnet valideringsfeil

en: Owner
nb: Eier

en: Site
nb: Nettsted

en: Page '%(page_title)s' is now unlocked.
nb: Siden "%(page_title)s" er nå ulåst.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use at the selected parent page. Make sure the slug is unique and try again
nb: Permalenken '%(page_slug)s' finnes allerede under den valgte foreldersiden. Sørg for at permalenken er unik og prøv igjen

en: Page '%(page_title)s' moved.
nb: Siden "%(page_title)s" er flyttet.

en: Page '%(page_title)s' unpublished.
nb: Siden "%(page_title)s" er avpublisert.

en: Pages using
nb: Sider som bruker

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation.
nb: Siden "%(page_title)s" påventer ikke godkjenning.

en: Preview draft version of '%(title)s'
nb: Forhåndsvis kladd av «%(title)s»

en: View live version of '%(title)s'
nb: Vis publisert versjon av  «%(title)s»

en: Move page '%(title)s'
nb: Flytt siden «%(title)s»

en: Copy page '%(title)s'
nb: Kopier siden «%(title)s»

en: Delete page '%(title)s'
nb: Slett siden «%(title)s»

en: Unpublish page '%(title)s'
nb: Avpublisér siden «%(title)s»

en: Heading %(level)d
nb: Overskrift %(level)d

en: Bulleted list
nb: Punktliste

en: Numbered list
nb: Nummerert liste

en: Blockquote
nb: Blokksitat

en: Link
nb: Lenke

en: Strikethrough
nb: Gjennomstreking

en: Code
nb: Kode

en: Reports
nb: Rapporter

en: Choose an item
nb: Velg et element

en: Choose another item
nb: Velg et annet element

en: Clear choice
nb: Nullstill valg

en: Choose another page
nb: Velg en annen side
