Wagtail - en to ro translation catalogue (813 entries)

en: Publish
ro: Publică

en: Submit for moderation
ro: Trimite pentru moderare

en: Resubmit to %(task_name)s
ro: Retrimite la %(task_name)s

en: Submit to %(workflow_name)s
ro: Trimite la %(workflow_name)s

en: Restart workflow
ro: Repornește flux de lucru

en: Cancel workflow
ro: Anulează flux de lucru

en: Unpublish
ro: Anulează publicarea

en: Save Draft
ro: Salvează ciornă

en: Page locked
ro: Pagină blocată

en: %(label)s and Publish
ro: %(label)s și publică

en: Wagtail admin
ro: Administrare Wagtail

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
ro: Ne pare rău, nu aveți permisiunea de a accesa această zonă.

en: You do not have permission to access the admin
ro: Nu aveți permisiunea de a accesa zona de administrare.

en: None
ro: Nici una

en: Date from
ro: Data din

en: Date to
ro: Data la

en: Locale
ro: Localizare

en: All
ro: Toate

en: Collection
ro: Colecție

en: Tag
ro: Adaugă etichetă

en: Filter by up to ten most popular tags.
ro: Filtrați până la zece cele mai populare etichete.

en: Preferred language
ro: Limba preferată

en: Current time zone
ro: Fus orar curent

en: First Name
ro: Prenume

en: Last Name
ro: Nume

en: Email
ro: E-mail

en: Upload a profile picture
ro: Încarcă poza profil

en: Enter password
ro: Introduceți parola

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
ro: %(username_field)s și parola nu corespund. Vă rugăm să încercați din nou.

en: Enter your %(username_field_name)s
ro: Introduceți %(username_field_name)s

en: Enter your email address to reset your password
ro: Introduceți adresa de e-mail pentru a reseta parola

en: URL
ro: Adresă de internet

en: Search term
ro: Termen de căutare

en: Search
ro: Căutare

en: All collections
ro: Toate colecțiile

en: Parent
ro: Bază

en: Select hierarchical position. Note: a collection cannot become a child of itself or one of its descendants.
ro: Selectați poziție ierarhică. Notă: o colecție nu poate deveni un descendent al său.

en: Please select another parent
ro: Selectați un alt părinte

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
ro: Nu puteți avea înregistrări de permisiune multiple pentru aceeași colecție.

en: Add
ro: Adaugă

en: Add collections
ro: Adaugă colecții

en: Edit
ro: Editează

en: Edit collections
ro: Editează colecții

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete collections
ro: Șterge colecții

en: You cannot edit another user's comment.
ro: Nu puteți edita comentariile altui utilizator

en: Go live date/time must be before expiry date/time
ro: Data/timpul de publicare trebuie să fie înaintea datei/timpului de expirare

en: Expiry date/time must be in the future
ro: Data/timpul de expirare trebuie să fie în viitor

en: New title
ro: Titlu nou

en: New slug
ro: Slug nou

en: New parent page
ro: Pagină părinte nouă

en: This copy will be a child of this given parent page.
ro: Copia dată va fi descendentă acestei pagini.

en: Copy subpages
ro: Copiere subpagini

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
ro[0]: Va fi copiată %(count)s subpagină
ro[1]: Vor fi copiate %(count)s subpagini.
ro[2]: Vor fi copiate %(count)s de subpagini.

en: Publish copied page
ro: Publică pagina copiată

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
ro: Această pagină este activă. Doriți să publicați și copia ei?

en: Publish copies
ro: Publică copiile

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
ro[0]: %(count)s din paginile în curs de copiere sunt active. Doriți să publicați și copia ei?
ro[1]: %(count)s pagini în curs de copiere sunt active. Doriți să publicați și copiile lor?
ro[2]: %(count)s de pagini în curs de copiere sunt active. Doriți să publicați și copiile lor?

en: Keep the new pages updated with future changes
ro: Păstrează paginile noi actualizate cu modificări ulterioare

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
ro: Nu aveți permisiunea de a copia pe pagina "%(page_title)s"

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
ro: Acest slug este deja folosit în contextul paginii părinte "%(parent_page_title)s"

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
ro: Nu puteți copia o pagină în sine atunci când copiați subpagini

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page
ro: Slug-ul  '%(page_slug)s' este deja folosit la nivelul paginii părinte

en: Select a new parent for this page.
ro: Alege o pagină de bază nouă pentru această pagină.

en: Parent page
ro: Pagină părinte

en: The new page will be a child of this given parent page.
ro: Pagina nouă va fi descendentă a acestei pagini.

en: You do not have permission to create a page under "%(page_title)s".
ro: Nu aveți permisiunea de a crea o pagină sub "%(page_title)s"

en: Search…
ro: Caută…

en: Tag(s) %(value_too_long)s are over %(max_tag_length)d characters
ro: Etichetele %(value_too_long)s au peste %(max_tag_length)d caractere

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Please select at least one group.
ro: Selectați cel puțin un grup

en: All types
ro: Toate tipurile

en: This page already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
ro: Această pagină este deja alocată la fluxul de lucru '%(workflow_name)s'.

en: You cannot assign this workflow to the same page multiple times.
ro: Nu este posibil de alocat acest flux de lucru la aceeași pagina de mai multe ori.

en: Snippet '%(content_type)s' already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
ro: Fragmentul '%(content_type)s' are deja alocat fluxtul de lucru '%(workflow_name)s'.

en: Give your workflow a name
ro: Dați un nume fluxului de lucru

en: Add tasks to your workflow
ro: Adăugați sarcini la fluxul de lucru

en: Task
ro: Sarcina

en: 1 page selected
ro: 1 pagină selectată

en: %(objects)s pages selected
ro: %(objects)s pagini selectate

en: All %(objects)s pages on this screen selected
ro: Toate %(objects)s pagini selectate pe acest ecran

en: All pages in listing selected
ro: Toate paginile din listă selectate

en: 1 document selected
ro: 1 document selectat

en: %(objects)s documents selected
ro: %(objects)s documente selectate

en: All %(objects)s documents on this screen selected
ro: Toate %(objects)s documente selectate pe acest ecran

en: All documents in listing selected
ro: Toate documentele din listă selectate

en: 1 image selected
ro: 1 imagine selectată

en: %(objects)s images selected
ro: %(objects)s imagini selectate

en: All %(objects)s images on this screen selected
ro: Toate %(objects)s imagini selectate pe acest ecran

en: All images in listing selected
ro: Toate imaginile în listă selectate

en: 1 user selected
ro: 1 utlizator selectat

en: %(objects)s users selected
ro: %(objects)s utilizatori selectați

en: All %(objects)s users on this screen selected
ro: Toți %(objects)s utilizatori selectați pe acest ecran

en: All users in listing selected
ro: Toți utilizatorii din listă selectați

en: 1 snippet selected
ro: 1 fragment selectat

en: %(objects)s snippets selected
ro: %(objects)s fragmente selectate

en: All %(objects)s snippets on this screen selected
ro: Toate %(objects)s fragmentele selectate pe acest ecran

en: All snippets in listing selected
ro: Toate fragmentele din listă selectate

en: 1 item selected
ro: 1 articol selectat

en: %(objects)s items selected
ro: %(objects)s articole selectate

en: All %(objects)s items on this screen selected
ro: Toate %(objects)s articolele selectate pe acest ecran

en: All items in listing selected
ro: Toate articolele din listă selectate

en: For search engines
ro: Pentru motoare de căutare

en: For site menus
ro: Pentru meniuri

en: Content
ro: Conținut

en: Promote
ro: Promovează

en: Settings
ro: Setări

en: Title
ro: Titlu

en: Page title
ro: Titlu pagină

en: Error 404: Page not found
ro: Eroare 404: Pagina nu a fost găsită

en: Error 404
ro: Eroare 404

en: The requested page could not be found.
ro: Pagina solicitată nu a fost găsită.

en: Go to Wagtail admin
ro: Spre interfața de administrare Wagtail

en: Account
ro: Cont

en: More actions
ro: Mai multe acțiuni

en: Save account details
ro: Salvează detaliile contului

en: Reset password
ro: Resetează parola

en: Password change successful
ro: Parola a fost schimbată cu succes

en: Login
ro: Autentificare

en: Set your new password
ro: Setează parola nouă

en: Invalid password reset link
ro: Link resetare parolă nevalid

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
ro: Link-ul resetare parola este nevalid pentru ca probabil a fost folosit.

en: Request a new password reset
ro: Cere resetare parolă nouă

en: Check your email
ro: Verificăți contul de e-mail

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
ro: Link-ul de resetare a parolei va fi trimis prin e-mail dacă există cont cu această adresă.

en: Please follow the link below to reset your password:
ro: Vă rugăm să urmați link-ul de mai jos pentru a reseta parola:

en: Your username (in case you've forgotten):
ro: Numele D-stră de utilizator (în caz că ați uitat):

en: Password reset
ro: Resetarea parolei

en: Reset your password
ro: Resetează parola

en: Reset to default
ro: Resetează la starea implicită

en: Default avatar
ro: Avatar implicit

en: Upload a profile picture:
ro: Încarca poza profil

en: Sidebar
ro: Bara laterală

en: Go back
ro: Înapoi

en: Bulk actions
ro: Acțiuni în bloc

en: Select
ro: Selectează

en: Select row
ro: Selectează rând

en: Select all
ro: Selectează toate

en: Internal link
ro: Link intern

en: External link
ro: Link extern

en: Email link
ro: Link e-mail

en: Phone link
ro: Link telefonic

en: Anchor link
ro: Link de ancorare

en: There is %(counter)s match | There are %(counter)s matches
ro[0]: Există %(counter)s potrivire
ro[1]: Sunt %(counter)s potriviri
ro[2]: Sunt %(counter)s potriviri

en: Add an anchor link
ro: Adaugă link de ancorare

en: Insert anchor
ro: Adaugă ancoră

en: Choose
ro: Alege

en: Choose a page
ro: Alege o pagină

en: Only pages of type "%(type)s" may be chosen for this field. Search results will exclude pages of other types. | Only the following page types may be chosen for this field: %(type)s. Search results will exclude pages of other types.
ro[0]: Numai pagini de tip "%(type)s" pot fi selectate pentru acest câmp. Rezultatele căutării vor exclude pagini de alt tip.
ro[1]: Numai pagini de tipul următor pot fi selectate pentru acest câmp: %(type)s. Rezultatele căutării vor exclude pagini de alt tip.
ro[2]: Numai pagini de tipul următor pot fi selectate pentru acest câmp: %(type)s. Rezultatele căutării vor exclude pagini de alt tip.

en: Confirm selection
ro: Confirmă selecția

en: Convert to internal link
ro: Convertește în link internă

en: The URL you entered, <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(submitted_url)s">%(submitted_url)s</a>, looks like it matches the internal page %(page)s, which has the URL <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(internal_url)s">%(internal_url)s</a>.
ro: Adresa de internet introdusă, <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(submitted_url)s">%(submitted_url)s</a>, se potrivește paginii interne %(page)s, cu adresa <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(internal_url)s">%(internal_url)s</a> .

en: Converting this to an internal link to %(page)s would make the link automatically update if the underlying page changes its URL. Would you like to do this?
ro: Transformarea acestuia într-un link intern la %(page)s, ar face ca linkul să se actualizeze automat dacă pagina de bază își schimbă adresa URL. Doriți să continuați transformarea?

en: Use external link
ro: Folosește link extern

en: Add an email link
ro: Adaugă un link e-mail

en: Insert link
ro: Inserează link

en: Add an external link
ro: Adaugă un link extern

en: Add a phone link
ro: Adaugă link telefonic

en: Select %(title)s
ro: Selectează %(title)s

en: Explore subpages of '%(title)s'
ro: Explorează subpaginile '%(title)s'

en: Explore
ro: Explorează

en: This collection has been made private by a parent collection.
ro: Această colecție a fost făcută privată de către o colecție părinte.

en: You can edit the privacy settings on:
ro: Puteți edita setările de confidențialitate la:

en: Save
ro: Salvează

en: Change privacy
ro: Schimbă confidențialitatea

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
ro: Setările de confidențialitate determinp cine poate să vizualizeze documentele din această colecție

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Set collection privacy. Current status: Public
ro: Setați confidențialitatea colecției. Starea actuală: Public

en: Set collection privacy. Current status: Private
ro: Setați confidențialitatea colecției. Starea actuală: Privat

en: Private
ro: Privat

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
ro: Această colecție nu poate fi ștearsă pentru că nu este goală. Conține:

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
ro: Nu a fost creată nici o colecție. De ce să nu <a href="%(add_collection_url)s">adăugați una</a>?

en: Sorry, there are no matches for "<em>%(search_query)s</em>"
ro: Ne pare rău, nu există potriviri pentru "<em>%(search_query)s</em>"

en: There are no results.
ro: Nu există rezultate.

en: Yes, delete
ro: Da, șterge

en: No, don't delete
ro: Nu, nu șterge

en: Unpublish %(title)s
ro: Anulează publicarea %(title)s

en: Are you sure you want to unpublish this %(model_name)s?
ro: Sigur doriți să ștergeți acest %(model_name)s?

en: Yes, unpublish it
ro: Da, anulează publicarea

en: No, don't unpublish
ro: Nu, nu anulează publicarea

en: Publish %(model_name)s
ro: Publică %(model_name)s

en: This %(model_name)s was marked as needing changes at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
ro: Acest %(model_name)s a fost marcat cum că necesită schimbări la <strong>%(task)s</strong> în <strong>%(workflow)s</strong>.

en: This %(model_name)s is currently at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
ro: Acest %(model_name)s se află la <strong>%(task)s</strong> în <strong>%(workflow)s</strong>.

en: Publishing this %(model_name)s will cancel the current workflow.
ro: Publicarea acestui %(model_name)s va anula fluxul de lucru curent.

en: Would you still like to publish this %(model_name)s?
ro: Mai doriți să publicați acest %(model_name)s?

en: Cancel
ro: Anulează

en: Comment
ro: Comentariu

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Update
ro: Actualizează

en: Preview not available
ro: Previzualizare nu este disponibilă

en: Preview cannot display due to validation errors. <br /> Click save to highlight the relevant fields.
ro: Previzualizarea nu poate fi afișată din cauza erorilor de validare. <br />Faceți click pe "salvare" pentru a evidenția câmpurile relevante.

en: Comparing %(title)s
ro: Comparare %(title)s

en: Comparing
ro: Comparare

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Changes
ro: Modificări

en: Moved down 1 place. | Moved down %(counter)s places.
ro[0]: Mutat cu 1 loc mai în jos.
ro[1]: Mutat %(counter)s locuri mai în jos.
ro[2]: Mutat %(counter)s locuri mai în jos.

en: Moved up 1 place. | Moved up %(counter)s places.
ro[0]: Mutat cu 1 loc mai în sus.
ro[1]: Mutat %(counter)s locuri mai în sus.
ro[2]: Mutat %(counter)s locuri mai în sus.

en: There are no differences between these two versions
ro: Aceste două versiuni nu au nici o diferență

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
ro: Bine ați venit la %(site_name)s Wagtail CMS

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
ro: Aici va fi afișată informație utilă despre conținutul creat de dvs.

en: Your locked pages
ro: Paginile Dvs. blocate

en: Locked at
ro: Blocat la

en: Edit this page
ro: Editează această pagină

en: Unlock
ro: Deblochează

en: Draft
ro: Ciornă

en: Live
ro: Activată

en: Your most recent edits
ro: Modificările cele mai recente

en: Date
ro: Dată

en: Site summary
ro: Rezumat sait

en: Wagtail upgrade available. Your version: <strong>%(current_version)s</strong>. New version: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.
ro: Este disponibilă o actualizare pentru Wagtail. Vă aflați la versiunea: <strong>%(current_version)s</strong>. Noua versiune: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.

en: Read the release notes.
ro: Citește notele de lansare.

en: Your pages and snippets in a workflow
ro: Paginile și fragmentele Dvs. într-un flux de lucru

en: Task started
ro: Sarcină incepută

en: Changes requested at
ro: Modificări solicitate la

en: Awaiting
ro: Așteaptă

en: Close
ro: Închideți

en: Things in Wagtail %(version)s have changed!
ro: S-au schimbat lucruri în Wagtail %(version)s!

en: Don't worry, we've got your back. Check out the <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtail Editor Guide</a> to get the low down on what's changed and some exciting new features!
ro: E în regulă, avem grijă de dvs. Mergeți la <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtail Editor Guide</a> ca să aflați ce s-a schimbat și ce funcționalități noi au apărut!

en: Awaiting your review
ro: Așteaptă recenzia ta

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Task submitted by
ro: Sarcină depusă de

en: Preview
ro: Examinare

en: Compare with live version
ro: Compară cu revizia publicată

en: Compare with previous version
ro: Compară cu versiunea precedentă

en: Sign in
ro: Conectare

en: Sign in to Wagtail
ro: Conectați-vă la Wagtail

en: Forgotten password?
ro: Ați uitat parola?

en: Remember me
ro: Ține-mă minte

en: Signing in…
ro: În curs de conectare…

en: The page "%(title)s" has been approved.
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată.

en: You can view the page here:
ro: Puteți vedea pagina aici:

en: The page "%(title)s" has been approved
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată

en: Hello %(username)s,
ro: Salut %(username)s,

en: Edit your notification preferences here:
ro: Editează preferințele de notificare aici:

en: The page "%(title)s" has been rejected.
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă.

en: You can edit the page here:
ro: Puteți edita pagina aici:

en: The page "%(title)s" has been rejected
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă

en: The page "%(title)s" has been approved in moderation stage "%(task)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată în faza de moderare  "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been approved in moderation stage "%(task)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost aprobat în faza de moderare "%(task)s".

en: You can edit the %(model_name)s here:
ro: Puteți edita %(model_name)s aici:

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(task)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată în "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been approved in "%(task)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost aprobat în "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected in moderation stage "%(task)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă în faza de moderare  "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected in moderation stage "%(task)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost respins în faza de moderare "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă în "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected during "%(task)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost respins în "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted for approval in moderation stage "%(task)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost trimisă pentru aprobare în faza de moderare  "%(task)s".

en: You can preview the page here:
ro: Puteți examina pagina aici:

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been submitted for approval in moderation stage "%(task)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost trimis pentru aprobare în faza de moderare "%(task)s".

en: You can preview the %(model_name)s here:
ro: Puteți previzualiza %(model_name)s aici:

en: The page "%(title)s" has been submitted for approval to moderation stage "%(task)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost trimisă pentru aprobare în faza de moderare  "%(task)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been submitted for approval to moderation stage "%(task)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost trimis pentru aprobare către faza de moderare "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted for approval in moderation stage "%(task)s"
ro: Pagina "%(title)s" a fost trimisă pentru aprobare în faza de moderare  "%(task)s"

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been submitted for approval in moderation stage "%(task)s"
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost trimis pentru aprobare în faza de moderare "%(task)s"

en: %(editor)s has updated comments on "%(title)s".
ro: %(editor)s are comentarii actualizate pentru "%(title)s"

en: New comments
ro: Comentarii noi

en: Resolved comments
ro: Comentarii finalizate

en: Deleted comments
ro: Comentarii șterse

en: New replies
ro: Răspunsuri noi

en: New replies to:
ro: Răspunsuri noi către:

en: New comments:
ro: Comentarii noi:

en: Resolved comments:
ro: Comentarii finalizate:

en: Deleted comments:
ro: Comentarii șterse:

en: New replies:
ro: Răspunsuri noi:

en: %(editor)s has updated comments on "%(title)s"
ro: %(editor)s are comentarii actualizate pentru "%(title)s"

en: The page "%(title)s" has been approved in workflow "%(workflow)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată în fluxul de lucru "%(workflow)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been approved in workflow "%(workflow)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost aprobat în fluxul de lucru "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(workflow)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost aprobată în "%(workflow)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been approved in "%(workflow)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost aprobat în "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s" in workflow "%(workflow)s" by %(rejector)s.
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă la "%(task)s" în fluxul de lucru "%(workflow)s" de către %(rejector)s.

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s" in workflow "%(workflow)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă la "%(task)s" în fluxul de lucru "%(workflow)s".

en: The following comment was left: "%(comment)s"
ro: Următorul comentariu a fost lăsat: "%(comment)s"

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected during "%(task)s" in workflow "%(workflow)s" by %(rejector)s.
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost respins la "%(task)s" în fluxul de lucru "%(workflow)s" de către %(rejector)s.

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected during "%(task)s" in workflow "%(workflow)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost respins la "%(task)s" în fluxul de lucru "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(workflow)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost respinsă în "%(workflow)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been rejected during "%(workflow)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost respins în "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted for moderation to workflow "%(workflow)s" by %(requester)s.
ro: Pagina "%(title)s" a fost trimisă pentru moderare in fluxul de lucru "%(workflow)s" de către %(requester)s

en: The page "%(title)s" has been submitted for moderation to workflow "%(workflow)s".
ro: Pagina "%(title)s" a fost trimisă pentru moderare în fluxul de lucru "%(workflow)s".

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been submitted for moderation to workflow "%(workflow)s" by %(requester)s.
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost trimis pentru moderare la fluxul de lucru "%(workflow)s" de către %(requester)s.

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been submitted for moderation to workflow "%(workflow)s".
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost trimis pentru moderare la fluxul de lucru "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted to workflow "%(workflow)s"
ro: Pagina "%(title)s" a fost trimisă în fluxul de lucru "%(workflow)s"

en: The %(model_name)s "%(title)s" has been submitted to workflow "%(workflow)s"
ro: %(model_name)s "%(title)s" a fost trimis la fluxul de lucru "%(workflow)s"

en: This page has been made private by a parent page.
ro: Această pagină a fost făcută privată de către o pagină părinte.

en: Save the page before leaving
ro: Salvați pagina înainte de plecare

en: You have <span>unsaved edits</span>
ro: Aveți <span>editări nesalvate</span>

en: You have <span>unsaved comments</span>
ro: Aveți <span>comentarii nesalvate</span>

en: You have <span>unsaved edits</span> and <span>comments</span>
ro: Aveți <span>editări</span> și <span>comentarii</span> nesalvate

en: Publishing…
ro: În curs de publicare…

en: Publish this version
ro: Publică această versiune

en: Saving…
ro: În curs de salvare...

en: Replace current draft
ro: Înlocuiește ciorna curentă

en: Save draft
ro: Salvează ca ciornă

en: Create a page in %(title)s
ro: Crează o pagină în %(title)s

en: Create a page in
ro: Crează pagină în

en: Choose which type of page you'd like to create.
ro: Alegeți tipul de pagină pe care doriți să creați.

en: Sorry, you cannot create a page at this location.
ro: Ne pare rău, nu puteți crea o pagină în această locație.

en: Pages using %(page_type)s
ro: Pagini de tip %(page_type)s

en: Delete 1 page | Delete %(counter)s pages
ro[0]: Șterge 1 pagină
ro[1]: Șterge %(counter)s pagini
ro[2]: Șterge %(counter)s pagini

en: Are you sure you want to delete these pages?
ro: Sigur doriți să ștergeți aceste pagini?

en: This will also delete one more subpage. | This will also delete %(counter)s more subpages.
ro[0]: Va fi ștearsă și o subpagină.
ro[1]: Vor fi șterse și %(counter)s alte subpagini.
ro[2]: Vor fi șterse și %(counter)s alte subpagini.

en: You don't have permission to delete this page | You don't have permission to delete these pages
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a șterge această pagină
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a șterge aceste pagini
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a șterge aceste pagini

en: Move 1 page | Move %(counter)s pages
ro[0]: Mută o pagină
ro[1]: Mută %(counter)s pagini
ro[2]: Mută %(counter)s pagini

en: Move
ro: Mută

en: Are you sure you want to move these pages?
ro: Sigur doriți să mutați aceaste pagini?

en: This page has one child page | This page has %(counter)s child pages
ro[0]: Această pagină are o pagină descendentă
ro[1]: Această pagină are %(counter)s pagini descendente
ro[2]: Această pagină are %(counter)s de pagini descendente

en: You don't have permission to move this page | You don't have permission to move these pages
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a muta această pagină
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a muta aceste pagini
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a muta aceste pagini

en: The following page cannot be moved to %(dest_title)s | The following pages cannot be moved to %(dest_title)s
ro[0]: Pagina următoare nu poate fi mutată în %(dest_title)s
ro[1]: Paginile următoare nu pot fi mutate în %(dest_title)s
ro[2]: Paginile următoare nu pot fi mutate în %(dest_title)s

en: The following page cannot be moved due to duplicate slug | The following pages cannot be moved due to duplicate slugs
ro[0]: Pagina următoare nu poate fi mutată din cauza fiselor duplicate
ro[1]: Paginile următoare nu pot fi mutate din cauza fiselor duplicate
ro[2]: Paginile următoare nu pot fi mutate din cauza fiselor duplicate

en: There is no valid destination page for these pages
ro: Nu există pagină de destinație validă pentru acester pagini

en: Yes, move these pages
ro: Da, mută aceste pagini

en: No, don't move
ro: Nu, nu muta

en: Publish 1 page | Publish %(counter)s pages
ro[0]: Publică 1 pagină
ro[1]: Publică %(counter)s pagini
ro[2]: Publică %(counter)s pagini

en: Are you sure you want to publish these pages?
ro: Sigur doriți să publicați aceste pagini?

en: This page has one unpublished subpage | This page has %(counter)s unpublished subpages
ro[0]: Această pagină are o subpagină nepublicată
ro[1]: Această pagină are %(counter)s subpagini nepublicate
ro[2]: Această pagină are %(counter)s subpagini nepublicate

en: You don't have permission to publish this page | You don't have permission to publish these pages
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a publica această pagină
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a publica aceste pagini
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a publica aceste pagini

en: Yes, publish
ro: Da, publică

en: No, don't publish
ro: Nu, nu publica

en: Unpublish 1 page | Unpublish %(counter)s pages
ro[0]: Anulează publicarea la 1 pagină
ro[1]: Anulează publicarea la %(counter)s pagini
ro[2]: Anulează publicarea la %(counter)s pagini

en: Are you sure you want to unpublish these pages?
ro: Sigur doriți să anulați publicarea acestor pagini?

en: This page has one subpage | This page has %(counter)s subpages
ro[0]: Această pagină are o subpagină
ro[1]: Această pagină are %(counter)s subpagini
ro[2]: Această pagină are %(counter)s subpagini

en: You don't have permission to unpublish this page | You don't have permission to unpublish these pages
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a anula publicarea acestei pagini
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a anula publicarea acestor pagini
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a anula publicarea acestor pagini

en: Yes, unpublish
ro: Da, anulează publicarea

en: Convert alias %(title)s
ro: Convertează aliasul %(title)s

en: Convert alias
ro: Convertează alias

en: Are you sure you want to convert this alias into an ordinary page?
ro: Sigur doriți să convertiți acest alias în pagină obișnuită?

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu poate fi anulată

en: Yes, convert it
ro: Da, convertează

en: No, leave it as an alias
ro: Nu, păstrează ca alias

en: Delete %(title)s
ro: Șterge %(title)s

en: Are you sure you want to delete this page?
ro: Sigur doriți să ștergeți această pagină?

en: Deleting this page will also delete %(descendant_count)s child page. | Deleting this page will also delete %(descendant_count)s more child pages.
ro[0]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(descendant_count)s altă pagină descendentă.
ro[1]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(descendant_count)s alte pagini descendente.
ro[2]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(descendant_count)s de alte pagini descendente.

en: It will also delete 1 translation and its combined %(translation_descendant_count)s translated child page. | It will also delete 1 translation and its combined %(translation_descendant_count)s translated child pages.
ro[0]: De asemenea, va șterge 1 traducere și %(translation_descendant_count)s pagină descendentă tradusă a acelei traduceri.
ro[1]: De asemenea, va șterge 1 traducere și %(translation_descendant_count)s pagini descendente traduse combinate a acelei traduceri.
ro[2]: De asemenea, va șterge 1 traducere și %(translation_descendant_count)s de pagini descendente traduse combinate a acelei traduceri.

en: It will also delete %(translation_count)s translations and their combined %(translation_descendant_count)s translated child page. | It will also delete %(translation_count)s translations and their combined %(translation_descendant_count)s translated child pages.
ro[0]: De asemenea, va șterge %(translation_count)s traduceri și %(translation_descendant_count)s pagină descendentă tradusă a acelor traduceri.
ro[1]: De asemenea, va șterge %(translation_count)s traduceri și %(translation_descendant_count)s pagini descendente traduse combinate ale acelor traduceri.
ro[2]: De asemenea, va șterge %(translation_count)s traduceri și %(translation_descendant_count)s de pagini descendente traduse combinate ale acelor traduceri.

en: It will also delete %(translation_count)s translation. | It will also delete %(translation_count)s translations.
ro[0]: De asemenea, va șterge %(translation_count)s traducere.
ro[1]: De asemenea, va șterge %(translation_count)s traduceri.
ro[2]: De asemenea, va șterge %(translation_count)s traduceri.

en: Deleting this page will also delete 1 translation and its combined %(translation_descendant_count)s translated child page. | Deleting this page will also delete 1 translation and its combined %(translation_descendant_count)s translated child pages.
ro[0]: Ștergerea acestei pagini va șterge și 1 traducere cu %(translation_descendant_count)s pagină descendentă tradusă.
ro[1]: Ștergerea acestei pagini va șterge și 1 traducere cu %(translation_descendant_count)s pagini descendente traduse.
ro[2]: Ștergerea acestei pagini va șterge și 1 traducere cu %(translation_descendant_count)s de pagini descendente traduse.

en: Deleting this page will also delete %(translation_count)s translations and their combined %(translation_descendant_count)s translated child page. | Deleting this page will also delete %(translation_count)s translations and their combined %(translation_descendant_count)s translated child pages.
ro[0]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(translation_count)s traduceri cu %(translation_descendant_count)s pagină descendentă tradusă.
ro[1]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(translation_count)s traduceri cu %(translation_descendant_count)s pagini descendente traduse combinate.
ro[2]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(translation_count)s traduceri cu %(translation_descendant_count)s de pagini descendente traduse combinate.

en: Deleting this page will also delete %(translation_count)s translation of this page. | This will also delete %(descendant_count)s more child pages. Deleting this page will also delete %(translation_count)s translations of this page.
ro[0]: Ștergerea acestei pagini va șterge și %(translation_count)s traducere corespunzătoare.
ro[1]: Vor fi șterse și %(descendant_count)s pagini descendente. Ștergerea acestei pagini va șterge și %(translation_count)s traduceri corespunzătoare.
ro[2]: Vor fi șterse și %(descendant_count)s pagini descendente. Ștergerea acestei pagini va șterge și %(translation_count)sde  traduceri corespunzătoare.

en: This action will delete total <b>%(total_pages)s</b> pages.
ro: Această acțiune va șterge <b>%(total_pages)s</b> pagini în total.

en: Please type <b>%(wagtail_site_name)s</b> to confirm.
ro: Introduceți <b>%(wagtail_site_name)s</b> pentru a confima.

en: Yes, delete it
ro: Da, șterge

en: No, don't delete it
ro: Nu, nu șterge

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
ro: Puteți să <a href="%(unpublish_url)s">anulați pagina</a> ca alternativă. Această acțiune retrage pagina  din domeniul public, dar puteți edita sau publica pagina ulterior.

en: Move %(title)s
ro: Mută %(title)s

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
ro: Sigur doriți să mutați această pagină în '%(title)s'?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
ro: Sigur doriți să mutați această pagină și paginile ei descendente sub '%(title)s'?

en: This will also move one translation of this page and its child pages | This will also move %(translations_to_move_count)s translations of this page and their child pages
ro[0]: Această acțiune va muta și o traducere a acestei pagini și a paginilor descendente
ro[1]: Această acțiune va muta și %(translations_to_move_count)s traduceri ale acestei pagini și ale paginilor descendente
ro[2]: Această acțiune va muta și %(translations_to_move_count)s de traduceri ale acestei pagini și ale paginilor descendente

en: Yes, move this page
ro: Da, mută această pagină

en: Are you sure you want to unpublish this page?
ro: Sigur doriți să anulați publicarea acestei pagini?

en: This will also unpublish one translation of the page. | This will also unpublish all %(translation_count)s translations of the page.
ro[0]: Această acțiune va anula publicarea unei traduceri a paginii.
ro[1]: Această acțiune va anula publicarea a %(translation_count)s traduceri ale paginii.
ro[2]: Această acțiune va anula publicarea a %(translation_count)s de traduceri ale paginii.

en: This page has one subpage and its translations have a combined one translated child page. Unpublish these too | This page has %(live_descendant_count)s child pages and its translations have a combined one translated child page. Unpublish these too
ro[0]: Această pagină are o pagină descendentă și traducerile au în total o singură pagină descendentă tradusă. Anulează și publicarea acestora
ro[1]: Această pagină are %(live_descendant_count)s pagini descendente și traducerile au în total o singură pagină descendentă tradusă. Anulează și publicarea acestora
ro[2]: Această pagină are %(live_descendant_count)s de pagini descendente și traducerile lor au în total o singură pagină descendentă tradusă. Anulează și publicarea acestora

en: This page has one child page and its translations have a combined %(translation_descendant_count)s translated child pages. Unpublish these too | This page has %(live_descendant_count)s child pages and its translations have a combined %(translation_descendant_count)s translated child pages. Unpublish these too
ro[0]: Această pagină are o pagină descendentă și traducerile au în total %(translation_descendant_count)s pagini descendentă traduse. Anulează și publicarea acestora
ro[1]: Această pagină are %(live_descendant_count)s pagini descendente și traducerile au în total %(translation_descendant_count)s pagini descendente traduse. Anulează și publicarea acestora
ro[2]: Această pagină are %(live_descendant_count)s de pagini descendente și traducerile au în total %(translation_descendant_count)s pagini descendente traduse. Anulează și publicarea acestora

en: This page has one subpage. Unpublish this too | This page has %(live_descendant_count)s subpages. Unpublish these too
ro[0]: Această pagină are o subpagină. Anulează și publicarea ei
ro[1]: Această pagină are %(live_descendant_count)s de subpagini. Anulează și publicarea lor
ro[2]: Această pagină are %(live_descendant_count)s de subpagini. Anulează și publicarea lor

en: Publish page
ro: Publică pagina

en: This page was marked as needing changes at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
ro: Pagina a fost marcată ca având nevoie de modificări la <strong>%(task)s</strong> în <strong>%(workflow)s</strong>.

en: This page is currently at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
ro: Această pagină este în <strong>%(task)s</strong> în <strong>%(workflow)s</strong>.

en: Publishing this page will cancel the current workflow.
ro: Publicarea paginii va anula fluxul de lucru curent.

en: Would you still like to publish this page?
ro: Doriți să publicați această pagină?

en: Copy %(title)s
ro: Copie %(title)s

en: Copy
ro: Copie

en: Copy this page
ro: Copie această pagină

en: This page has unsaved changes.
ro: Această pagină conține modificări nesalvate.

en: This page is an alias of another page.
ro: Această pagină este un alias al altei pagini.

en: Edit original page
ro: Editează pagina originală

en: Convert this alias into an ordinary page
ro: Convertează acest alias în pagină obișnuită

en: Select all pages in listing
ro: Selectează toate paginile din listă

en: The root level is where you can add new sites to your Wagtail installation. Pages created here will not be accessible at any URL until they are associated with a site.
ro: Nivelul de bază este locul în care puteți adăuga site-uri noi la instanța Wagtail. Paginile create aici nu vor fi accesibile la nici o adresă URL până când nu sunt asociate cu un site.

en: Configure a site now.
ro: Configurează un sait.

en: If you just want to add pages to an existing site, create them as children of the homepage instead.
ro: Dacă doriți doar să adăugați pagini la un site existent, creați paginile ca descendenți ai paginii principale.

en: Pages created here will not be accessible at any URL. To add pages to an existing site, create them as children of the homepage.
ro: Paginile create aici nu vor fi accesibile la nici o adresă URL. Pentru a adăuga pagini la un site existent, creați paginile ca descendenți ai paginii principale.

en: There is no site set up for this location. Pages created here will not be accessible at any URL until a site is associated with this location.
ro: Nu există nici un site pentru această locație. Paginile create aici nu vor fi accesibile la nici o adresă URL până când nu asociați un site cu această locație.

en: There is no site record for this location. Pages created here will not be accessible at any URL.
ro: Nu există nici un site pentru această locație. Paginile create aici nu vor fi accesibile la nici o adresă URL.

en: This page is locked, by you, to further editing
ro: Această pagină este blocată, de către dvs., pentru editări ulterioare

en: This page is locked to further editing
ro: Această pagină este blocată pentru editări ulterioare.

en: Explore child pages of '%(title)s'
ro: Explorează paginile descendente la '%(title)s'

en: Add a child page to '%(title)s'
ro: Adaugă o pagină descendentă la '%(title)s'

en: Drag
ro: Glisează

en: Disable ordering of child pages
ro: Dezactivează rânduirea paginilor descendente

en: Sort
ro: Sortează

en: Enable ordering of child pages
ro: Activează rânduirea paginilor descendente

en: Search the whole site
ro: Caută în tot sait-ul

en: Sites menu
ro: Meniu saituri

en: Pagination
ro: Paginare

en: Page %(page_number)s of %(num_pages)s.
ro: Pagina %(page_number)s din %(num_pages)s.

en: Previous
ro: Precedent

en: Next
ro: Următor

en: This page is protected from public view
ro: Această pagină este protejată de ochii publicului

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Add child page
ro: Adaugă pagină descendentă

en: There is one matching page | There are %(counter)s matching pages
ro[0]: Există o pagină care se potrivește
ro[1]: Sunt %(counter)s pagini care se potrivesc
ro[2]: Sunt %(counter)s pagini care se potrivesc

en: Page types
ro: Tipuri pagini

en: Sorry, no pages match <em>%(query_string)s</em>
ro: Ne pare rău, <em>%(query_string)s</em> nu se potrivește cu nici o pagină

en: Enter a search term above
ro: Introduceți termenii de căutare mai sus

en: No pages use
ro: Nici o pagină nu utilizează

en: Add %(label)s
ro: Adaugă %(label)s

en: Move up
ro: Deplasează în sus

en: Move down
ro: Deplasează în jos

en: Choose when this %(model_name)s should go live and/or expire
ro: Alege când acest %(model_name)s va fi publicat sau/și va expira

en: Choose when this page should go live and/or expire
ro: Alegeți când această pagină va deveni live sau/și va expira

en: This publishing schedule will only take effect after you select the "Publish" option
ro: Acest program de publicare va fi aplicat numai după ce selectați opțiunea "Publică"

en: Anyone with editing permissions can create schedules
ro: Oricine are permisiuni de editare poate crea programări

en: But only those with publishing permissions can make them effective.
ro: Dar numai cei cu permisiuni de publicare le pot pune în funcțiune

en: Set publishing schedule
ro: Setează programarea publicării

en: Save schedule
ro: Salvează program

en: Collection management permissions
ro: Permisiuni de gestionare a colecțiilor

en: Add a collection permission
ro: Adaugă o permisiune de colecție

en: Last published
ro: Publicată ultima dată

en: Last published by
ro: Publicată ultima dată de

en: Type
ro: Tip

en: No pages found.
ro: Nu s-au găsit pagini.

en: No pages match this report's criteria.
ro: Nici o pagină nu corespunde criteriilor acestui raport.

en: Updated
ro: Actualizată

en: App
ro: Aplicație

en: Pages
ro: Pagini

en: Locking status
ro: Stare blocare

en: Locked by <b>you</b> at <b>%(locking_date)s</b>
ro: încuiat de <b>tine</b> la <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked by <b>%(locked_by)s</b> at <b>%(locking_date)s</b>
ro: încuiat de <b>%(locked_by)s</b> la <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked at <b>%(locking_date)s</b>
ro: încuiat la <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked
ro: Blocat

en: No locked pages found.
ro: Nu s-au găsit pagini blocate.

en: Name
ro: Nume

en: Action
ro: Acțiune

en: User
ro: Utilizator

en: Date / Time
ro: Dată / Timp

en: Edit this item
ro: Editează acest element

en: No log entries found.
ro: Nu s-au găsit intrări de jurnal.

en: Workflow
ro: Flux de lucru

en: Page/Snippet
ro: Pagină/Fragment

en: Requested by
ro: Solicitat de

en: Started at
ro: Început la

en: Incomplete task
ro: Sarcină incompletă

en: No pages/snippets have been submitted for moderation yet
ro: Nicio pagină/fragment nu au fost trimise spre moderare până acum

en: Completed at
ro: Completat la

en: Clear
ro: Curăță

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
ro: Pagina %(page_num)s din %(total_pages)s.

en: Toggle breadcrumbs
ro: Comută breadcrumb

en: Breadcrumb
ro: Traseu navigare

en: Close dialog
ro: Închide dialog

en: Continue
ro: Continuă

en: Download XLSX
ro: Descarcă XLSX

en: Download CSV
ro: Descarcă CSV

en: Filter
ro: Filtrează

en: Apply filters
ro: Aplică filtre

en: Add comment
ro: Adaugă comentariu

en: Filter by
ro: Filtrează după

en: Back
ro: Înapoi

en: History
ro: Istorie

en: Keyboard shortcuts
ro: Comenzi rapide de la tastatură

en: All keyboard shortcuts
ro: Toate comenzile rapide de la tastatură

en: Section
ro: Secțiune

en: Keyboard shortcut
ro: Comandă rapidă de la tastatură

en: Current page status:
ro: Starea paginii curente:

en: Visit the live page
ro: Accesați pagina live

en: Visible to all. Visit the live page
ro: Vizibilă tuturor. Vizitează pagina live

en: Private. Visit the live page
ro: Privată. Vizitează pagina live

en: Visible to all
ro: Vizibilă tuturor

en: Toggle section
ro: Comută secțiunea

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
ro: Anulează programarea reviziei %(revision.id)s pentru %(title)s

en: Unschedule
ro: Anulează programare

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
ro: Sigur doriți să anulați programarea acestei revizii?

en: Yes, unschedule
ro: Da, anulează programarea

en: No, don't unschedule
ro: Nu, nu anulează programarea

en: Other searches
ro: Alte căutări

en: Minimap
ro: Minimapă

en: Side panels
ro: Panouri laterale

en: Toggle side panel
ro: Comută panou lateral

en: Side panel width
ro: Lățime panou lateral

en: Issues found
ro: Probleme găsite

en: Comment notifications
ro: Notificări comentarii

en: Locale:
ro: Localizare:

en: Available in %(translations_total)s locales
ro: Disponibilă în %(translations_total)s localuri

en: No other translations
ro: Fără alte traduceri

en: Switch locales
ro: Schimă localuri

en: Locking:
ro: Blocare:

en: Unlocked
ro: A deblochat

en: Anyone can edit this %(model_name)s – lock it to prevent others from editing
ro: Oricine poate edita acest %(model_name)s – blocați-l ca să nu poată să îl editeze altcineva

en: Anyone can edit this %(model_name)s
ro: Oricine poate edita acest %(model_name)s

en: Lock
ro: Blochează

en: Page visibility:
ro: Vizibilitate pagină:

en: Once live anyone can view
ro: Oricine poate vedea după publicare

en: Not visible to the public
ro: Nu este vizibilă pentru public

en: Choose who can view the live version of this page
ro: Alege cine poate vizualiza versiunea live a acestei pagini

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
ro: Schimbările setărilor de confidențialitate se aplică și pentru toate paginile descendente.

en: Usage
ro: Utilizare

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
ro[0]: %(usage_count)s utilizare
ro[1]: %(usage_count)s utilizări
ro[2]: %(usage_count)s de utilizări

en: Status:
ro: Stare:

en: Expiry:
ro: Expirare:

en: Edit schedule
ro: Editează program

en: In Moderation
ro: În moderare

en: View details
ro: Vezi detalii

en: by %(user)s
ro: de către %(user)s

en: View history
ro: Vezi istorie

en: Invalid schedule
ro: Program invalid

en: Go-live:
ro: Dată de lansare:

en: Once published:
ro: La publicare:

en: No publishing schedule set
ro: Nu a fost stabilit un program de publicare

en: Set schedule
ro: Stabilește program

en: Preview in mobile size
ro: Previzualizare în dimensiune telefon mobil

en: Preview in tablet size
ro: Previzualizare în dimensiune tabletă

en: Preview in desktop size
ro: Previzualizare în dimensiune desktop

en: Preview in new tab
ro: Previzualizare în filă nouă

en: Loading
ro: Se încarcă

en: Preview is out of date
ro: Previzualizare învechită

en: Correct the validation errors to resume preview (saving will highlight errors)
ro: Corectați erorile de validare pentru a relua previzualizarea (salvarea va evidenția erorile)

en: Preview mode
ro: Mod de previzualizare

en: First published
ro: Prima publicare

en: This %(model_name)s is referenced %(usage_count)s time. | This %(model_name)s is referenced %(usage_count)s times.
ro[0]: Acest obiect %(model_name)s este referenția %(usage_count)s dată.
ro[1]: Acest obiect %(model_name)s este referențiat de %(usage_count)s ori.
ro[2]: Acest %(model_name)s este referențiat de %(usage_count)s de ori.

en: One or more references to this %(model_name)s prevent it from being deleted.
ro: Una sau mai multe referințe către acest %(model_name)s previn ștergerea lui.

en: Edit / Review
ro: Editează  / Revizuie

en: Workflow history
ro: Istorie flux de lucru

en: Requested by <b>%(modified_by)s</b>
ro: Solicitat de către <b>%(modified_by)s</b>

en: Started at <b>%(started_at)s</b>
ro: Început la <b>%(started_at)s</b>

en: Status %(status)s
ro: Starea %(status)s

en: Timeline
ro: Cronologie

en: Initial Revision
ro: Revizie inițială

en: Edited
ro: Editat

en: %(action)s by <b>%(who)s</b> at <b>%(at)s</b>
ro: %(action)s de către <b>%(who)s</b> la <b>%(at)s</b>

en: %(action)s at <b>%(at)s</b>
ro: %(action)s la <b>%(at)s</b>

en: with comment:
ro: cu comentariu:

en: Workflow started
ro: Flux de lucru început

en: Workflow completed
ro: Flux de lucru finalizat

en: %(action)s by <b>%(who)s</b>
ro: %(action)s de către <b>%(who)s</b>

en: Workflow history for %(title)s
ro: Istorie flux de lucru pentru %(title)s

en: Workflow history for
ro: Istorie flux de lucru pentru

en: Approved task
ro: Sarcină approbată

en: This page hasn't been submitted for moderation yet
ro: Această pagină incă n-a fost trimisă pentru moderarare

en: This %(model_name)s hasn't been submitted for moderation yet
ro: Acest %(model_name)s încă nu a fost trimis pentru moderare

en: JavaScript is required to use Wagtail, but it is currently disabled.<br /> Here are the <a href="https://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noreferrer">instructions how to enable JavaScript in your web browser</a>.
ro: Wagtail necesită JavaScript pentru utilizare, dar e dezactivat la moment.<br />Vedeți <a href="https://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noreferrer">instrucțiuni despre cum să activați JavaScript în browserul dvs. web</a>.

en: Skip to main content
ro: Săriți la conținutul principal

en: View Wagtail quick actions
ro: Vezi acțiunile Wagtail rapide

en: Accessibility
ro: Accesibilitate

en: Warnings
ro: Avertismente

en: Add a child page
ro: Adaugă o pagină descendentă

en: Show in Explorer
ro: Arată în Explorator

en: This workflow is currently in progress on %(workflow_states_in_progress)s pages. Deleting this workflow will cancel moderation on these page. Are you sure you want to delete this workflow?
ro: Acest flux de lucru este în desfășurare pentru %(workflow_states_in_progress)s pagini. Ștergerea acestui flux de lucru va anula procesul de moderare al acestor pagini. Sigur doriți să ștergeți acest flux de lucru?

en: No
ro: Nu

en: Are you sure you want to disable this workflow?
ro: Sigur doriți să dezactivați aceast flux de lucru?

en: Yes, disable
ro: Da, dezactivează

en: Are you sure you want to disable this task?
ro: Sigur doriți să dezactivați această sarcină?

en: Assign your workflow to pages
ro: Alocați fluxul de lucru la pagini

en: Assign your workflow to snippets
ro: Asignează fluxul de lucru la fragmente

en: Creating…
ro: În curs de creare...

en: Create
ro: Creează

en: Workflows apply to child pages too. If you select a parent page here, its child pages will also use this workflow. See <a href="%(workflow_pages_url)s">the list of the pages</a> your workflow applies to.
ro: Fluxurile de lucru se aplică și paginilor descendente. Dacă selectați o pagină părinte aici, și paginile descendente vor folosi acest flux de lucru. Vezi <a href="%(workflow_pages_url)s">lista paginilor</a> la care acest flux de lucru se aplică.

en: This workflow is disabled so it cannot be assigned to any pages.
ro: Acest flux de lucru este dezactivat și nu poate fi alocat la nici o pagină.

en: This workflow is disabled so it cannot be assigned to any snippets.
ro: Acest flux de lucru este dezactivat, așa că nu poate fi alocat la niciun fragment.

en: Used on the following active workflows
ro: Folosită în fluxurile de lucru următoare

en: Not used
ro: Nefolosit

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: +%(counter)s more | +%(counter)s more
ro[0]: + incă %(counter)s
ro[1]: + incă %(counter)s
ro[2]: + incă %(counter)s

en: Assigned pages
ro: Pagini alocate

en: Page
ro: Pagină

en: Assign to another page
ro: Alochează la altă pagină

en: Step %(step_number)s
ro: Faza %(step_number)s

en: 1 page | %(counter)s pages
ro[0]: 1 pagină
ro[1]: %(counter)s pagini
ro[2]: %(counter)s pagini

en: 1 snippet type | %(counter)s snippet types
ro[0]: 1 tip de fragment
ro[1]: %(counter)s tipuri de fragment
ro[2]: %(counter)s de tipuri de fragment

en: No workflows have been created. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
ro: Nu a fost creat nici un flux de lucru. De ce să nu <a href="%(add_url)s">adăugați unul</a>?

en: There are no enabled workflows. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
ro: Nu există nici un flux de lucru activate. De ce să nu <a href="%(add_url)s">activați unul</a>?

en: Choose which type of task you'd like to create.
ro: Alegeți tipul de sarcină pe care doriți să creați.

en: Choose a task
ro: Alege o sarcină

en: New
ro: Nou

en: Existing
ro: Existente

en: Choose a different task type
ro: Alege un alt tip de sarcină

en: Task type
ro: Tip sarcină

en: Used on
ro: Folosit în

en: Sorry, no tasks match "<em>%(query_string)s</em>"
ro: Ne pare răi, "<em>%(query_string)s</em>" nu se potrivește cu nici o sarcină

en: You haven't created any tasks.
ro: Nu ați creat nici o sarcină

en: Why not <a class="create-one-now" href="#tab-new" data-tab-trigger>create one now</a>?
ro: De ce să nu <a class="create-one-now" href="#tab-new" data-tab-trigger>creați una acum</a>?

en: No tasks have been created. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
ro: Nu a fost creată nici o sarcină. De ce să nu <a href="%(add_url)s">adăugați una</a>?

en: There are no enabled tasks. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
ro: Nu există nici o sarcină activată. De ce să nu <a href="%(add_url)s">adăugați una</a>?

en: Pages that use workflow '%(name)s'
ro: Pagini cu fluxul de lucru '%(name)s'

en: Pages that use workflow
ro: Pagini cu fluxul de lucru

en: Submitted
ro: Trimis

en: Not started
ro: Neînceput

en: Changes requested by %(requested_by)s
ro: Modificări solicitate de %(requested_by)s

en: Changes requested
ro: Modificări solicitate

en: Approved by %(approved_by)s
ro: Aprobat de %(approved_by)s

en: Published
ro: Publicată

en: See full history
ro: Vezi istoria completă

en: More
ro: Mai mult

en: More bulk actions
ro: Mai multe acțiuni în masă

en: 0 minutes
ro: 0 minute

en: just now
ro: acum

en: %(time_period)s ago
ro: %(time_period)s în urmă

en: at %(time)s by %(user_display_name)s
ro: la %(time)s de către %(user_display_name)s

en: at %(time)s
ro: la %(time)s

en: %(time)s by %(user_display_name)s
ro: %(time)s de către %(user_display_name)s

en: %(time_period)s ago by %(user_display_name)s
ro: %(time_period)s în urmă de către %(user_display_name)s

en: Log out
ro: Deconectare

en: Changes requested %(finished_at)s
ro: Modificări solicitate la %(finished_at)s

en: Sent to %(task_name)s %(started_at)s
ro: Trimis în %(task_name)s la %(started_at)s

en: %(status_display)s %(task_name)s %(started_at)s
ro: %(status_display)s%(task_name)s%(started_at)s

en: Common actions
ro: Acțiuni comune

en: Cut
ro: Taie

en: Paste
ro: Lipește

en: Paste and match style
ro: Lipește și potrivește stilul

en: Paste without formatting
ro: Lipește fără formatare

en: Undo
ro: Anulare

en: Redo
ro: Refacere

en: Save changes
ro: Salvează modificările

en: Text content
ro: Conținut text

en: Insert or edit a link
ro: Inserează sau editează un link

en: Text formatting
ro: Formatare text

en: Bold
ro: Caractere aldine

en: Italic
ro: Cursiv

en: Underline
ro: Subliniere

en: Monospace (code)
ro: Monospațiu (cod)

en: Strike-through
ro: Baraj

en: Toggle status
ro: Comută starea

en: Referenced %(count)s time | Referenced %(count)s times
ro[0]: Referențiat %(count)s dată
ro[1]: Referențiat de %(count)s ori
ro[2]: Referențiat de %(count)s de ori

en: Toggle comments
ro: Comută comentarii

en: Comments
ro: Comentarii

en: Toggle checks
ro: Comută verificări

en: Checks
ro: Verificări

en: Toggle preview
ro: Comută previzualizarea

en: Sort by '%(label)s' in ascending order.
ro: Sortează după '%(label)s' în ordine crescătoare.

en: Sort by '%(label)s' in descending order.
ro: Sortează după '%(label)s' în ordine descrescătoare.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in ascending order.
ro: Sortează paginile descente din '%(parent)s' după '%(label)s' în ordine crescătoare.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in descending order.
ro: Sortează paginile descente din '%(parent)s' după '%(label)s' în ordine decrescătoare.

en: Profile
ro: Profil

en: Notifications
ro: Notificări

en: Name and Email
ro: Nume și adresa de email

en: Profile picture
ro: Poza de profil

en: Theme preferences
ro: Preferințe pentru temă

en: Password
ro: Parola

en: Your account settings have been changed successfully!
ro: Setările contului tău au fost schimbate!

en: You have been successfully logged out.
ro: V-ați deconectat cu success.

en: Collections
ro: Colecții

en: Add a collection
ro: Adaugă o colecție

en: Add collection
ro: Adaugă colecție

en: Collection '%(object)s' created.
ro: Colecția '%(object)s' a fost creată.

en: Collection '%(object)s' updated.
ro: Colecția '%(object)s' a fost actualizată.

en: The collection could not be saved due to errors.
ro: Colecția nu a putut fi salvată din cauza erorilor.

en: Delete collection
ro: Șterge colecția

en: Collection '%(object)s' deleted.
ro: Colecția '%(object)s' a fost ștearsă.

en: Are you sure you want to delete this collection?
ro: Sigur doriți să ștergeți această colecție?

en: Home
ro: Acasă

en: Live version
ro: Versiune live

en: Current draft
ro: Ciornă curentă

en: Review this version
ro: Revezi această versiune

en: Compare with current version
ro: Compară cu versiunea curentă

en: Cancel scheduled publish
ro: Anulează publicarea programată

en: Workflow progress
ro: Progresiune flux de lucru

en: %(model_name)s '%(title)s' is now unlocked.
ro: %(model_name)s '%(title)s' este deblocat.

en: The %(model_name)s could not be saved as it is locked
ro: %(model_name)s nu poate fi salvat deoarece este blocat

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
ro: %(model_name)s '%(object)s' a fost actualizat(ă).

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
ro: %(model_name)s '%(object)s' a fost creat(ă).

en: %(model_name)s '%(object)s' has been scheduled for publishing.
ro: %(model_name)s '%(object)s' a fost programat pentru publicare.

en: %(model_name)s '%(object)s' created and scheduled for publishing.
ro: %(model_name)s '%(object)s' creat și programat pentru publicare.

en: %(model_name)s '%(object)s' is live and this version has been scheduled for publishing.
ro: %(model_name)s '%(object)s' este live și această versiune a fost programată pentru publicare.

en: %(model_name)s '%(object)s' updated and published.
ro: %(model_name)s '%(object)s' actualizat și publicat.

en: %(model_name)s '%(object)s' created and published.
ro: %(model_name)s '%(object)s' creat și publicat.

en: %(model_name)s '%(object)s' has been submitted for moderation.
ro: %(model_name)s '%(object)s' a fost trimis pentru moderare.

en: %(model_name)s '%(object)s' created and submitted for moderation.
ro: %(model_name)s '%(object)s' creat și trimis pentru moderare.

en: Workflow on %(model_name)s '%(object)s' has been restarted.
ro: Fluxul de lucru pe %(model_name)s '%(object)s' a fost repornit.

en: Workflow on %(model_name)s '%(object)s' has been cancelled.
ro: Fluxul de lucru pe %(model_name)s '%(object)s' a fost anulat.

en: You are viewing a previous version of this %(model_name)s from <b>%(created_at)s</b> by %(user)s
ro: Sunteți în curs de vizualizare a versiunii precedente a %(model_name)s din <b>%(created_at)s</b> de către %(user)s

en: %(model_name)s '%(object)s' has been replaced with version from %(timestamp)s.
ro: %(model_name)s '%(object)s' a fost înlocuit(ă) cu versiunea din %(timestamp)s.

en: Version from %(timestamp)s of %(model_name)s '%(object)s' has been published.
ro: Versiunea din %(timestamp)s a %(model_name)s '%(object)s' a fost publicată.

en: Version from %(timestamp)s of %(model_name)s '%(object)s' has been scheduled for publishing.
ro: Versiunea din %(timestamp)s a %(model_name)s '%(object)s' a fost programată pentru publicare.

en: Edit '%(title)s'
ro: Editează '%(title)s'

en: Copy '%(title)s'
ro: Copie '%(title)s'

en: Inspect
ro: Examinează

en: Inspect '%(title)s'
ro: Examinează '%(title)s'

en: Delete '%(title)s'
ro: Șterge '%(title)s'

en: More options for '%(title)s'
ro: Mai multe opțiuni pentru '%(title)s'

en: Add %(model_name)s
ro: Adaugă %(model_name)s

en: New: %(model_name)s
ro: Nou: %(model_name)s

en: Editing
ro: Editare

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
ro: %(model_name)s '%(object)s' a fost eliminat(ă).

en: Are you sure you want to delete this %(model_name)s?
ro: Sigur doriți să ștergeți acest %(model_name)s?

en: Inspecting
ro: Examinare

en: Earliest
ro: Cea mai veche

en: Latest
ro: Cea mai recentă

en: '%(object)s' unpublished.
ro: '%(object)s' nepublicat.

en: Version %(revision_id)s of "%(object)s" unscheduled.
ro: Programarea versiunii %(revision_id)s a "%(object)s" a fost anulată.

en: revision %(revision_id)s of "%(object)s"
ro: revizia %(revision_id)s a "%(object)s"

en: If you confirm deletion
ro: Dacă confirmați ștergerea

en: Field
ro: Câmp

en: (Private %(object)s)
ro: (%(object)s privat/ă)

en: Edit this %(object)s
ro: Editează %(object)s

en: The %(model_name)s '%(title)s' is not currently awaiting moderation.
ro: %(model_name)s '%(title)s' nu este în moderare în acest moment.

en: The %(model_name)s '%(title)s' is not currently awaiting moderation in task '%(task_name)s'.
ro: %(model_name)s '%(title)s' nu este în acest moment în moderare la sarcina '%(task_name)s'.

en: Dashboard
ro: Bord

en: Delete selected pages
ro: Șterge paginile selectate

en: 1 page has been deleted
ro: 1 pagină a fost ștersă

en: 1 page and %(num_child_objects)d child page have been deleted | 1 page and %(num_child_objects)d child pages have been deleted
ro[0]: 1 pagină și %(num_child_objects)d pagină descendentă au fost șterse
ro[1]: 1 pagină și %(num_child_objects)d pagini descendente au fost șterse
ro[2]: 1 pagină și %(num_child_objects)d de pagini descendente au fost șterse

en: %(num_parent_objects)d pages have been deleted
ro: %(num_parent_objects)d pagini au fost șterse

en: %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child page have been deleted | %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child pages have been deleted
ro[0]: %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d pagină descendentă au fost șterse
ro[1]: %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d pagini descendente au fost șterse
ro[2]: %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d de pagini descendente au fost șterse

en: Select a new parent page
ro: Alege o pagină de bază nouă

en: Move selected pages
ro: Mută paginile selectate

en: %(num_pages)d page has been moved | %(num_pages)d pages have been moved
ro[0]: %(num_pages)d pagină a fost mutată
ro[1]: %(num_pages)d pagini au fost mutate
ro[2]: %(num_pages)d pagini au fost mutate

en: Publish selected pages
ro: Publică paginile selectate

en: 1 page has been published
ro: 1 pagină a fost publicată

en: 1 page and %(num_child_objects)d child page have been published | 1 page and %(num_child_objects)d child pages have been published
ro[0]: 1 pagină și %(num_child_objects)d pagină descendentă au fost publicate
ro[1]: 1 pagină și %(num_child_objects)d pagini descendente au fost publicate
ro[2]: 1 pagină și %(num_child_objects)d de pagini descendente au fost publicate

en: %(num_parent_objects)d pages have been published
ro: %(num_parent_objects)d pagini au fost publicate

en: %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child page have been published | %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child pages have been published
ro[0]: %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d pagină descendentă au fost publicate
ro[1]: %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d pagini descendente au fost publicate
ro[2]: %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d de pagini descendente au fost publicate

en: Unpublish selected pages
ro: Anulează publicarea paginilor selectate

en: 1 page has been unpublished
ro: Publicarea la 1 pagină a fost anulată

en: 1 page and %(num_child_objects)d child page have been unpublished | 1 page and %(num_child_objects)d child pages have been unpublished
ro[0]: Publicarea la 1 pagină și %(num_child_objects)d pagină descendentă a fost anulată
ro[1]: Publicarea la 1 pagină și %(num_child_objects)d pagini descendente a fost anulată
ro[2]: Publicarea la 1 pagină și %(num_child_objects)d de pagini descendente a fost anulată

en: %(num_parent_objects)d pages have been unpublished
ro: Publicarea la %(num_parent_objects)d pagini a fost anulată

en: %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child page have been unpublished | %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child pages have been unpublished
ro[0]: Publicarea la %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d pagină descendentă a fost anulată
ro[1]: Publicarea la %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d pagini descendente a fost anulată
ro[2]: Publicarea la %(num_parent_objects)d pagini și %(num_child_objects)d de pagini descendente a fost anulată

en: Choose parent
ro: Alege părinte

en: Page '%(page_title)s' has been converted into an ordinary page.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost convertită în pagină obișnuită.

en: Page '%(page_title)s' and %(subpages_count)s subpages copied.
ro: Pagina '%(page_title)s' și %(subpages_count)s subpagini au fost copiate.

en: Page '%(page_title)s' copied.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost copiată.

en: View draft
ro: Vezi ciornă

en: View live
ro: Vezi în direct

en: Page '%(page_title)s' created.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost creată.

en: Page '%(page_title)s' created and scheduled for publishing.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost creată și programată pentru publicare.

en: Page '%(page_title)s' created and published.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost creată și publicată.

en: Page '%(page_title)s' created and submitted for moderation.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost creată și trimisă pentru moderare.

en: The page could not be created due to validation errors
ro: Pagina nu a fost creată din cauza erorilor de validare.

en: Page '%(page_title)s' deleted.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost ștearsă.

en: Editing %(page_type)s
ro: Editare %(page_type)s

en: Page '%(page_title)s' has been replaced with version from %(previous_revision_datetime)s.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost schimbată cu versiunea %(previous_revision_datetime)s.

en: Page '%(page_title)s' has been updated.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost actualizată.

en: Workflow on page '%(page_title)s' has been cancelled.
ro: Fluxul de lucru al paginii '%(page_title)s' a fost anulat.

en: Version from %(previous_revision_datetime)s of page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
ro: Versiunea din %(previous_revision_datetime)s a paginii '%(page_title)s' a fost programată pentru publicare.

en: Page '%(page_title)s' is live and this version has been scheduled for publishing.
ro: Pagina '%(page_title)s' este live. Această versiune a fost programată pentru publicare.

en: Page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost programată pentru publicare.

en: Version from %(datetime)s of page '%(page_title)s' has been published.
ro: Versiunea din %(datetime)s a paginii '%(page_title)s' a fost publicată.

en: Page '%(page_title)s' has been published.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost publicată.

en: Page '%(page_title)s' has been submitted for moderation.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost trimisă pentru moderare.

en: Workflow on page '%(page_title)s' has been restarted.
ro: Fluxul de lucru al paginii '%(page_title)s' a fost repornit.

en: The page could not be saved as it is locked
ro: Pagina nu a fost salvată pentru că este blocată

en: The page could not be saved due to validation errors
ro: Pagina nu a fost salvată din cauza erorilor de validare.

en: Is commenting action
ro: Este acțiune de comentare

en: Date updated
ro: Data actualizării

en: Owner
ro: Proprietar

en: Edited by
ro: Editat de

en: Site
ro: Sit

en: Has child pages
ro: Are pagini descendente

en: Any
ro: Oricare

en: Yes
ro: Da

en: Page type
ro: Tip pagină

en: Exploring
ro: Explorează

en: Page '%(page_title)s' is now unlocked.
ro: Pagina '%(page_title)s' is fost deblocată.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use at the selected parent page. Make sure the slug is unique and try again
ro: Acest slug '%(page_slug)s' este deja folosit în contextul paginii părinte. Asigurați-vă ca slug-ul este unic și încercați din nou

en: Page '%(page_title)s' moved.
ro: Pagina '%(page_title)s' a fost mutată.

en: You are viewing a previous version of this page from <b>%(created_at)s</b> by %(user)s
ro: Sunteți în process de vizualizare a versiunii precedente a paginii din <b>%(created_at)s</b> de către %(user)s

en: Page history
ro: Istoria paginii

en: Page '%(page_title)s' unpublished.
ro: Publicare anulată pentru pagina '%(page_title)s'.

en: Pages using
ro: Pagini cu

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation.
ro: Pagina '%(page_title)s' nu este în moderare în acest moment.

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation in task '%(task_name)s'.
ro: Pagina '%(page_title)s' nu este în moderare la sarcina '%(task_name)s' în acest moment.

en: Last published before
ro: Publicată ultima dată înainte de

en: Aging pages
ro: Pagini învechite

en: Last published at
ro: Publicată ultima dată la

en: Site history
ro: Istorie sait

en: Action type
ro: Tip acțiune

en: Date/Time
ro: Dată/Timp

en: Locked pages
ro: Pagini blocate

en: Show
ro: Arată

en: Awaiting my review
ro: Așteaptă recenzia mea

en: Workflows
ro: Fluxuri de lucru

en: Page/Snippet ID
ro: ID pagină/fragment

en: Page/Snippet Type
ro: Tip de pagină/fragment

en: Page/Snippet Title
ro: Titlu pagină/fragment

en: Workflow tasks
ro: Sarcini flux de lucru

en: Requested By
ro: Solicitat de

en: Add a workflow
ro: Adăugați flux de lucru

en: Used by
ro: Folosit de

en: New workflow
ro: Flux de lucru nou

en: Workflow '%(object)s' created.
ro: Fluxul de lucru '%(object)s' a fost creat.

en: Editing workflow
ro: Editare flux de lucru

en: Workflow '%(object)s' updated.
ro: Fluxul de lucru '%(object)s' a fost actualizat.

en: Disable
ro: Dezactivează

en: Enable
ro: Activează

en: Disable workflow
ro: Dezactiveză flux de lucru

en: Workflow '%(object)s' disabled.
ro: Fluxul de lucru '%(object)s' a fost dezactivat.

en: This workflow is in progress on %(states_in_progress)d page/snippet. Disabling this workflow will cancel moderation on this page/snippet. | This workflow is in progress on %(states_in_progress)d pages/snippets. Disabling this workflow will cancel moderation on these pages/snippets.
ro[0]: Acest flux de lucru este în desfășurare pe %(states_in_progress)d pagină/fragment. Dezactivarea acestui flux de lucru va anula moderarea pe această pagină/fragment.
ro[1]: Acest flux de lucru este în desfășurare pe %(states_in_progress)d pagini/fragmente. Dezactivarea acestui flux de lucru va anula moderarea pe aceste pagini/fragmente.
ro[2]: Acest flux de lucru este în desfășurare pe %(states_in_progress)d de pagini/fragmente. Dezactivarea acestui flux de lucru va anula moderarea pe aceste pagini/fragmente.

en: Workflow '%(workflow_name)s' enabled.
ro: Fluxul de lucru '%(workflow_name)s' a fost activat.

en: Workflow removed from Page '%(page_title)s'.
ro: Fluxul de lucru eliminat de la pagina '%(page_title)s'.

en: New workflow task
ro: Sarcină flux de lucru nouă

en: Task '%(object)s' created.
ro: Sarcina '%(object)s' a fost creată.

en: Editing workflow task
ro: Editare sarcină de flux de lucru

en: Task '%(object)s' updated.
ro: Sarcina '%(object)s' a fost actualizată.

en: Editing %(task_type)s
ro: Editare %(task_type)s

en: Disable task
ro: Dezactivează sarcină

en: Task '%(object)s' disabled.
ro: Sarcina '%(object)s' a fost dezactivată.

en: This task is in progress on %(states_in_progress)d page/snippet. Disabling this task will cause it to be skipped in the moderation workflow and not be listed for selection when editing a workflow. | This task is in progress on %(states_in_progress)d pages/snippets. Disabling this task will cause it to be skipped in the moderation workflow and not be listed for selection when editing a workflow.
ro[0]: Această sarcină este în desfășurare pe %(states_in_progress)d pagină/fragment. Dezactivarea acestei sarcini va face ca ea să fie sărită în fluxul de lucru de moderare și nu va fi listată pentru selecție când se editează un flux de lucru.
ro[1]: Această sarcină este în desfășurare pe %(states_in_progress)d pagini/fragmente. Dezactivarea acestei sarcini va face ca ea să fie sărită în fluxul de lucru de moderare și nu va fi listată pentru selecție când se editează un flux de lucru.
ro[2]: Această sarcină este în desfășurare pe %(states_in_progress)d de pagini/fragmente. Dezactivarea acestei sarcini va face ca ea să fie sărită în fluxul de lucru de moderare și nu va fi listată pentru selecție când se editează un flux de lucru.

en: Task '%(task_name)s' enabled.
ro: Sarcina '%(task_name)s' a fost activată.

en: Choose another
ro: Alege alt(ă)

en: Preview draft version of '%(title)s'
ro: Previzualizează versiunea ciornă a '%(title)s'

en: View live version of '%(title)s'
ro: Vezi versiunea live a '%(title)s'

en: Move page '%(title)s'
ro: Mutați pagina '%(title)s'

en: Copy page '%(title)s'
ro: Copiază pagina '%(title)s'

en: Delete page '%(title)s'
ro: Șterge pagina '%(title)s'

en: Unpublish page '%(title)s'
ro: Pagină nepublicată '%(title)s'

en: View page history for '%(title)s'
ro: Vezi istoria paginii pentru '%(title)s'

en: Sort menu order
ro: Sortează ordinea de meniu

en: Change ordering of child pages of '%(title)s'
ro: Schimbă ordinea paginilor descendente la '%(title)s'

en: Heading %(level)d
ro: Antet %(level)d

en: Bulleted list
ro: Listă cu puncte

en: Numbered list
ro: Listă numerotată

en: Blockquote
ro: Citat

en: Link
ro: Legătură

en: Strikethrough
ro: Text tăiat

en: Code
ro: Cod

en: Reports
ro: Rapoarte

en: What's new in Wagtail %(version)s
ro: Ce e nou în Wagtail %(version)s

en: Editor Guide
ro: Ghid editor

en: Shortcuts
ro: Comezi rapide

en: Help
ro: Ajutor

en: Choose an item
ro: Alege un element

en: Choose another item
ro: Alege un alt element

en: Clear choice
ro: Curăță selecție

en: Choose another page
ro: Alege altă pagină

en: Multi-word tags with spaces will automatically be enclosed in double quotes (").
ro: Etichetele cu mai multe cuvinte cu spații vor fi închise automat între ghilimele duble (").

en: Tags can only consist of a single word, no spaces allowed.
ro: Etichetele pot consta doar dintr-un singur cuvânt. Spațiile nu sunt permise.

en: Choose another task
ro: Crează altă sarcină

en: Edit this task
ro: Editează sarcină
