Wagtail - en to sv translation catalogue (742 entries)

en: %(action)s at <b>%(at)s</b>
sv: %(action)s vid <b>%(at)s</b>

en: %(action)s by <b>%(who)s</b>
sv: %(action)s av <b>%(who)s</b>

en: %(action)s by <b>%(who)s</b> at <b>%(at)s</b>
sv: %(action)s av <b>%(who)s</b> vid <b>%(at)s</b>

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
sv[0]: %(count)s av sidorna som kopieras är live. Vill du publicera kopian?
sv[1]: %(count)s av sidorna som kopieras är publicerade. Vill du publicera kopiorna?

en: %(editor)s has updated comments on "%(title)s"
sv: %(editor)s har uppdaterat kommentarer på "%(title)s"

en: %(editor)s has updated comments on "%(title)s".
sv: %(editor)s har uppdaterat kommentarer på "%(title)s".

en: %(label)s and Publish
sv: %(label)s och Publicera

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
sv: %(model_name)s '%(object)s' skapad.

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
sv: %(model_name)s '%(object)s' raderad.

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
sv: %(model_name)s '%(object)s' uppdaterad.

en: %(model_name)s '%(title)s' is now unlocked.
sv: %(model_name)s '%(title)s' är nu olåst.

en: %(num_pages)d page has been moved | %(num_pages)d pages have been moved
sv[0]: %(num_pages)d sida har flyttats
sv[1]: %(num_pages)d sidor har flyttats

en: %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child page have been deleted | %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child pages have been deleted
sv[0]: %(num_parent_objects)d sidor och %(num_child_objects)d undersida har raderats
sv[1]: %(num_parent_objects)d sidor och %(num_child_objects)d undersidor har raderats

en: %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child page have been published | %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child pages have been published
sv[0]: %(num_parent_objects)d sidor och %(num_child_objects)d undersida har publicerats
sv[1]: %(num_parent_objects)d sidor och %(num_child_objects)d undersidor har publicerats

en: %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child page have been unpublished | %(num_parent_objects)d pages and %(num_child_objects)d child pages have been unpublished
sv[0]: %(num_parent_objects)d sidor och %(num_child_objects)d undersida har blivit avpublicerad
sv[1]: %(num_parent_objects)d sidor och %(num_child_objects)d undersidor har blivit avpublicerade

en: %(num_parent_objects)d pages have been deleted
sv: %(num_parent_objects)d sidor har raderats

en: %(num_parent_objects)d pages have been published
sv: %(num_parent_objects)d sidor har publicerats

en: %(num_parent_objects)d pages have been unpublished
sv: %(num_parent_objects)d sidor har blivit avpublicerade

en: %(objects)s documents selected
sv: %(objects)s dokument har valts

en: %(objects)s images selected
sv: %(objects)s bilder valda

en: %(objects)s items selected
sv: %(objects)s objekt valda

en: %(objects)s pages selected
sv: %(objects)s sidor valda

en: %(objects)s snippets selected
sv: %(objects)s objekt valda

en: %(objects)s users selected
sv: %(objects)s användare valda

en: %(time)s by %(user_display_name)s
sv: %(time)s av %(user_display_name)s

en: %(time_period)s ago
sv: %(time_period)s sedan

en: %(time_period)s ago by %(user_display_name)s
sv: %(time_period)s sedan av %(user_display_name)s

en: '%(object)s' unpublished.
sv: '%(object)s' avschemalagd.

en: (Private %(object)s)
sv: (Privat %(object)s)

en: +%(counter)s more | +%(counter)s more
sv[0]: +%(counter)s till
sv[1]: +%(counter)s till

en: 0 minutes
sv: 0 minuter

en: 1 document selected
sv: 1 dokument har valts

en: 1 image selected
sv: 1 bild har valts

en: 1 item selected
sv: 1 objekt har valts

en: 1 page | %(counter)s pages
sv[0]: 1 sida
sv[1]: %(counter)s sidor

en: 1 page and %(num_child_objects)d child page have been deleted | 1 page and %(num_child_objects)d child pages have been deleted
sv[0]: 1 sida och %(num_child_objects)d undersida har raderats
sv[1]: 1 sida och %(num_child_objects)d undersidor har raderats

en: 1 page and %(num_child_objects)d child page have been published | 1 page and %(num_child_objects)d child pages have been published
sv[0]: 1 sida och %(num_child_objects)d undersida har publicerats
sv[1]: 1 sida och %(num_child_objects)d undersidor har publicerats

en: 1 page and %(num_child_objects)d child page have been unpublished | 1 page and %(num_child_objects)d child pages have been unpublished
sv[0]: 1 sida och %(num_child_objects)d undersida har blivit avpublicerad
sv[1]: 1 sida och %(num_child_objects)d undersidor har blivit avpublicerade

en: 1 page has been deleted
sv: 1 sida har raderats

en: 1 page has been published
sv: 1 sida har blivit publicerad

en: 1 page has been unpublished
sv: 1 sida har blivit avpublicerad

en: 1 page selected
sv: 1 sida vald

en: 1 snippet selected
sv: 1 objekt har valts

en: 1 user selected
sv: 1 användare har valts

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
sv: En länk för att återställa ditt lösenord har skickats till dig om ett konto för denna adressen existerar.

en: Accessibility
sv: Tillgänglighet

en: Account
sv: Konto

en: Action
sv: Handling

en: Action type
sv: Handlingsstatus

en: Actions
sv: Handlingar

en: Add
sv: Lägg till

en: Add %(label)s
sv: Lägg till %(label)s

en: Add %(model_name)s
sv: Lägg till %(model_name)s

en: Add a child page
sv: Lägg till en undersida

en: Add a child page to '%(title)s'
sv: Lägg till en undersida till '%(title)s'

en: Add a collection
sv: Lägg till en samling

en: Add a collection permission
sv: Lägg till rättighet för samling

en: Add a phone link
sv: Lägg till Telefonlänk

en: Add a workflow
sv: Lägg till arbetsflöde

en: Add an anchor link
sv: Lägg till förankringslänk

en: Add an email link
sv: Lägg till e-postlänk

en: Add an external link
sv: Infoga extern länk

en: Add child page
sv: Lägg till undersida

en: Add collection
sv: Addera samling

en: Add collections
sv: Lägg till samling

en: Add comment
sv: Lägg till kommentar

en: Add tasks to your workflow
sv: Lägg till uppgifter till ditt arbetsflöde

en: Aging pages
sv: Äldre sidor

en: All
sv: Alla

en: All %(objects)s documents on this screen selected
sv: Alla %(objects)s dokument i denna vy har valts

en: All %(objects)s images on this screen selected
sv: Alla %(objects)s bilder i denna vy har valts

en: All %(objects)s items on this screen selected
sv: Alla %(objects)s objekt i denna vy är valda

en: All %(objects)s pages on this screen selected
sv: Alla %(objects)s sidor i denna vy är valda

en: All %(objects)s snippets on this screen selected
sv: Alla %(objects)s objekt på denna skärm valda

en: All %(objects)s users on this screen selected
sv: Alla %(objects)s användare i denna vy valda

en: All collections
sv: Alla samlingar

en: All documents in listing selected
sv: Alla dokument i listan valda

en: All images in listing selected
sv: Alla bilder i lista valda

en: All items in listing selected
sv: Alla objekt i lista valda

en: All keyboard shortcuts
sv: Alla kortkommandon

en: All pages in listing selected
sv: Alla sidor i listan är valda

en: All snippets in listing selected
sv: Alla snuttar i lista har valts

en: All types
sv: Alla typer

en: All users in listing selected
sv: Alla användare i lista valda

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
sv: Alternativt kan du <a href="%(unpublish_url)s">avpublicera sidan</a>. Detta tar bort sidan från webbplatsen och du kan redigera eller publicera den igen senare.

en: Anchor link
sv: Förankringslänk

en: Anyone can edit this %(model_name)s
sv: Alla kan redigera %(model_name)s

en: Apply filters
sv: Filtrera

en: Approved by %(approved_by)s
sv: Godkändes av %(approved_by)s

en: Approved task
sv: Godkänn uppgift

en: Are you sure you want to convert this alias into an ordinary page?
sv: Är du säker på att du vill konvertera denna alias till en vanlig sida?

en: Are you sure you want to delete these pages?
sv: Är du säker på att du vill radera dessa sidor?

en: Are you sure you want to delete this collection?
sv: Är du säker på att du vill radera denna samling?

en: Are you sure you want to delete this page?
sv: Är du säker på att du vill radera denna sida?

en: Are you sure you want to disable this task?
sv: Är du säker på att du vill inaktivera denna uppgift?

en: Are you sure you want to disable this workflow?
sv: Är du säker på att du vill inaktivera detta arbetsflöde?

en: Are you sure you want to move these pages?
sv: Är du säker på att du vill flytta dessa sidor?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
sv: Är du säker på att du vill flytta sidan och alla dess undersidor till '%(title)s'?

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
sv: Är du säker på att du vill flytta sidan till '%(title)s'?

en: Are you sure you want to publish these pages?
sv: Är du säker på att du vill publicera dessa sidor?

en: Are you sure you want to unpublish these pages?
sv: Är du säker på att du vill avpublicera dessa sidor?

en: Are you sure you want to unpublish this %(model_name)s?
sv: Är du säker på att du vill avpublicera %(model_name)s?

en: Are you sure you want to unpublish this page?
sv: Är du säker på att du vill avpublicera denna sida?

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
sv: Är du säker på att du vill radera denna revision?

en: Assign to another page
sv: Tilldela till en annan sida

en: Assign your workflow to pages
sv: Tilldela ditt arbetsflöde till sidor

en: Assign your workflow to snippets
sv: Tilldela arbetsflöde till stutt

en: Assigned pages
sv: Tilldelade sidor

en: Available in %(translations_total)s locales
sv: Tillgänglig på %(translations_total)s språk

en: Awaiting
sv: Avvaktar

en: Awaiting my review
sv: Inväntar min granskning

en: Awaiting your review
sv: Inväntar din granskning

en: Back
sv: Tillbaka

en: Blockquote
sv: Blockcitat

en: Bold
sv: Fetstil

en: Breadcrumb
sv: Sökvägsnavigering

en: Bulk actions
sv: Massåtgärder

en: Bulleted list
sv: Punktlista

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Cancel scheduled publish
sv: Avbryt schemalagd publicering

en: Cancel workflow
sv: Avbryt arbetsflöde

en: Change ordering of child pages of '%(title)s'
sv: Ändra sortering på undersidor till '%(title)s'

en: Change privacy
sv: Ändra sekretess

en: Changes
sv: Ändringar

en: Changes requested
sv: Ändringar begärs

en: Changes requested at
sv: Förändringar begärdes vid

en: Changes requested by %(requested_by)s
sv: Förändringar har begärts av %(requested_by)s

en: Check your email
sv: Kontrollera din mejl

en: Choose
sv: Välj

en: Choose a different task type
sv: Välj en annan uppgiftstyp

en: Choose a page
sv: Välj en sida

en: Choose a task
sv: Välj en uppgift

en: Choose an item
sv: Välj ett objekt

en: Choose another
sv: Välj en annan

en: Choose another item
sv: Välj ett annat objekt

en: Choose another page
sv: Välj annan sida

en: Choose another task
sv: Välj en annan uppgift

en: Choose parent
sv: Välj förälder

en: Choose when this page should go live and/or expire
sv: Välj när denna sida ska publiceras och/eller utgå

en: Choose which type of page you'd like to create.
sv: Välj vilken typ av sida du skulle vilja skapa

en: Choose which type of task you'd like to create.
sv: Välj vilken typ av uppgift du vill skapa.

en: Clear
sv: Rensa

en: Clear choice
sv: Rensa val

en: Close
sv: Stäng

en: Close dialog
sv: Stäng dialog

en: Code
sv: Kod

en: Collection
sv: Samling

en: Collection '%(object)s' created.
sv: Samling '%(object)s' skapad.

en: Collection '%(object)s' deleted.
sv: Samling '%(object)s' raderad.

en: Collection '%(object)s' updated.
sv: Samling '%(object)s' uppdaterad.

en: Collection management permissions
sv: Samling hantering rättigheter

en: Collections
sv: Samlingar

en: Comment
sv: Kommentera

en: Comment notifications
sv: Kommentarnotifiering

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Common actions
sv: Vanliga handlingar

en: Compare with current version
sv: Jämför med nuvarande version

en: Compare with live version
sv: Jämför med den publicerade versionen

en: Compare with previous version
sv: Jämför med föregående version

en: Comparing
sv: Jämför

en: Comparing %(title)s
sv: Jämför %(title)s

en: Completed at
sv: Slutfördes vid

en: Configure a site now.
sv: Konfigurera en sajt nu.

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Confirm selection
sv: Bekräfta val

en: Content
sv: Innehåll

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Convert alias
sv: Konvertera alias

en: Convert alias %(title)s
sv: Konvertera alias %(title)s

en: Convert this alias into an ordinary page
sv: Konvertera denna alias till en vanlig sida

en: Convert to internal link
sv: Konvertera till intern länk

en: Converting this to an internal link to %(page)s would make the link automatically update if the underlying page changes its URL. Would you like to do this?
sv: Konvertera till en intern länk till %(page)s kommer automatiskt uppdatera om underliggande sidor ändrar sin URL. Vill du fortsätta?

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy %(title)s
sv: Kopiera %(title)s

en: Copy '%(title)s'
sv: Kopiera '%(title)s'

en: Copy page '%(title)s'
sv: Kopiera sida '%(title)s'

en: Copy subpages
sv: Kopiera undersidor

en: Copy this page
sv: Kopiera denna sida

en: Create
sv: Skapa

en: Create a page in
sv: Skapa en sida i

en: Create a page in %(title)s
sv: Skapa en sida i %(title)s

en: Creating…
sv: Skapar...

en: Current draft
sv: Nuvarande utkast

en: Current page status:
sv: Nuvarande sidstatus:

en: Current time zone
sv: Aktuell tidszon

en: Cut
sv: Klipp ut

en: Dashboard
sv: Instrumentpanel

en: Date
sv: Datum

en: Date / Time
sv: Datum / Tid

en: Date from
sv: Datum från

en: Date to
sv: Datum till

en: Date/Time
sv: Datum/Tid

en: Default avatar
sv: Standardavatar

en: Delete
sv: Radera

en: Delete %(title)s
sv: Radera %(title)s

en: Delete '%(title)s'
sv: Radera '%(title)s'

en: Delete 1 page | Delete %(counter)s pages
sv[0]: Radera 1 sida
sv[1]: Radera %(counter)s sidor

en: Delete collection
sv: Radera samling

en: Delete collections
sv: Radera samlingar

en: Delete page '%(title)s'
sv: Radera sida '%(title)s'

en: Delete selected pages
sv: Radera valda sidor

en: Deleted comments
sv: Raderade kommentarer

en: Deleted comments:
sv: Raderade kommentarer:

en: Deleting this page will also delete %(descendant_count)s child page. | Deleting this page will also delete %(descendant_count)s more child pages.
sv[0]: Radering av sidan kommer radera ytterligare %(descendant_count)s undersidor.
sv[1]: Radering av sidan kommer radera ytterligare %(descendant_count)s undersidor.

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disable ordering of child pages
sv: Inaktivera sortering av undersidor

en: Disable task
sv: Inaktivera uppgift

en: Disable workflow
sv: Inaktivera arbetsflöde

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: Don't worry, we've got your back. Check out the <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtail Editor Guide</a> to get the low down on what's changed and some exciting new features!
sv: Oroa dig inte, vi backar upp dig om det behövs. Kolla in <a class="w-whats-new__link" href="%(editor_guide_link)s" target="_blank" rel="noreferrer">Wagtails redaktörshandbok</a> för att ta reda på vad som ändras och några spännande nya funktioner!

en: Download CSV
sv: Ladda ner CSV

en: Download XLSX
sv: Ladda ner XLSX

en: Draft
sv: Utkast

en: Drag
sv: Dra

en: Earliest
sv: Tidigast

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit '%(title)s'
sv: Redigera '%(title)s'

en: Edit / Review
sv: Redigera / Granska

en: Edit collections
sv: Redigera samlingar

en: Edit original page
sv: Redigera orginalsida

en: Edit schedule
sv: Redigera schema

en: Edit this %(object)s
sv: Redigera %(object)s

en: Edit this item
sv: Redigera objektet

en: Edit this page
sv: Redigera denna sida

en: Edit this task
sv: Redigera denna uppgift

en: Edit your notification preferences here:
sv: Redigera dina notisinställningar här:

en: Edited
sv: Redigerad

en: Edited by
sv: Redigerad av

en: Editing
sv: Redigerar

en: Editing %(page_type)s
sv: Redigerar %(page_type)s

en: Editing %(task_type)s
sv: Redigerar %(task_type)s

en: Editing workflow
sv: Redigerar arbetsflöde

en: Editing workflow task
sv: Redigerar arbetsflödesuppgift

en: Editor Guide
sv: Redaktörshandbok

en: Email
sv: E-post

en: Email link
sv: E-postlänk

en: Enable
sv: Aktivera

en: Enable ordering of child pages
sv: Aktivera sortering av undersidor

en: Enter a search term above
sv: Ange en sökterm ovan

en: Enter password
sv: Ange lösenord

en: Enter your %(username_field_name)s
sv: Ange ditt %(username_field_name)s

en: Enter your email address to reset your password
sv: Ange din e-postadress för att återställa ditt lösenord

en: Error 404
sv: Fel 404

en: Error 404: Page not found
sv: Sidfel 404: Sidan kunde inte hittas

en: Existing
sv: Existerande

en: Expiry date/time must be in the future
sv: Utgångsdatum/-tid måste ske i framtiden

en: Explore
sv: Utforska

en: Explore child pages of '%(title)s'
sv: Utforska undersidor till '%(title)s'

en: Explore subpages of '%(title)s'
sv: Utforska undersidor till '%(title)s'

en: External link
sv: Extern länk

en: Field
sv: Fält

en: Fields
sv: Fält

en: First Name
sv: Förnamn

en: First published
sv: Först publicerad

en: For search engines
sv: För sökmotorer

en: For site menus
sv: För sajtmenyer

en: Forgotten password?
sv: Glömt lösenord?

en: Give your workflow a name
sv: Ge ditt arbetsflöde ett namn

en: Go back
sv: Gå tillbaka

en: Go live date/time must be before expiry date/time
sv: Publicera vid datum/-tid måste ske före utgångsdatum/-tid

en: Go to Wagtail admin
sv: Gå till Wagtail admin

en: Has child pages
sv: Har undersidor

en: Heading %(level)d
sv: Rubrik %(level)d

en: Hello %(username)s,
sv: Hej %(username)s,

en: Help
sv: Hjälp

en: History
sv: Historik

en: Home
sv: Hem

en: If you confirm deletion
sv: Om du bekräftar radering

en: If you just want to add pages to an existing site, create them as children of the homepage instead.
sv: Om du bara vill lägga till sidor på en befintlig sajt, skapa dom som undersidor av hemsidan istället.

en: In Moderation
sv: Under moderering

en: Incomplete task
sv: Ej slutförd uppgift

en: Insert anchor
sv: Infoga förankringslänk

en: Insert link
sv: Infoga länk

en: Insert or edit a link
sv: Lägg till eller redigera länk

en: Inspect
sv: Inspektera

en: Inspect '%(title)s'
sv: Inspektera '%(title)s'

en: Inspecting
sv: Inspekterar

en: Internal link
sv: Intern länk

en: Invalid password reset link
sv: Ogiltig länk för lösenordsåterställning

en: Issues found
sv: Problem hittades

en: It will also delete %(translation_count)s translation. | It will also delete %(translation_count)s translations.
sv[0]: Den kommer även radera %(translation_count)s översättning.
sv[1]: Den kommer även radera %(translation_count)s översättningar.

en: Italic
sv: Kursiv

en: Item %(index)s of %(total)s
sv: Object %(index)s av %(total)s

en: JavaScript is required to use Wagtail, but it is currently disabled.<br /> Here are the <a href="https://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noreferrer">instructions how to enable JavaScript in your web browser</a>.
sv: JavaScript krävs för att använda Wagtail, men är för närvarande avstängt.<br /> Här finns <a href="https://www.enable-javascript.com/" target="_blank" rel="noreferrer">instruktioner hur du aktiverar JavaScript i din webbläsare</a>.

en: Keep the new pages updated with future changes
sv: Håll de nya sidorna uppdaterade med framtida ändringar

en: Keyboard shortcut
sv: Kortkommando

en: Keyboard shortcuts
sv: Kortkommandon

en: Last Name
sv: Efternamn

en: Last edit
sv: Senast redigerad

en: Last edited page
sv: Senast redigerad sida

en: Last published
sv: Senast publicerad

en: Last published at
sv: Senast publicerad vid

en: Last published before
sv: Senast publicerad innan

en: Last published by
sv: Senast publicerad av

en: Latest
sv: Senast

en: Link
sv: Länk

en: Live
sv: Publicerad

en: Live version
sv: Publicerad version

en: Loading
sv: Laddar

en: Locale
sv: Plats

en: Locale:
sv: Språk:

en: Lock
sv: Lås

en: Locked
sv: Låst

en: Locked at
sv: Låstes

en: Locked at <b>%(locking_date)s</b>
sv: Låstes av <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked by <b>%(locked_by)s</b> at <b>%(locking_date)s</b>
sv: Låstes av <b>%(locked_by)s</b> vid <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked by <b>you</b> at <b>%(locking_date)s</b>
sv: Låst av <b>dig</b>vid <b>%(locking_date)s</b>

en: Locked pages
sv: Låsta sidor

en: Locking status
sv: Låsstatus

en: Locking:
sv: Låsning:

en: Log out
sv: Logga ut

en: Login
sv: Logga in

en: Monospace (code)
sv: Monospace (kod)

en: More
sv: Mer

en: More actions
sv: Fler åtgärder

en: More bulk actions
sv: Fler massåtgärder

en: Move
sv: Flytta

en: Move %(title)s
sv: Flytta %(title)s

en: Move 1 page | Move %(counter)s pages
sv[0]: Flytta 1 sida
sv[1]: Flytta %(counter)s sidor

en: Move down
sv: Flytta ner

en: Move page '%(title)s'
sv: Flytta sida '%(title)s'

en: Move selected pages
sv: Flytta valda sidor

en: Move up
sv: Flytta upp

en: Moved down 1 place. | Moved down %(counter)s places.
sv[0]: Flyttades ner 1 plats.
sv[1]: Flyttades ner %(counter)s platser.

en: Moved up 1 place. | Moved up %(counter)s places.
sv[0]: Flyttades upp 1 plats.
sv[1]: Flyttades upp %(counter)s platser.

en: Name
sv: Namn

en: Name and Email
sv: Namn och e-post

en: New
sv: Ny

en: New comments
sv: Nya kommentarer

en: New comments:
sv: Nya kommentarer:

en: New parent page
sv: Ny föräldersida

en: New replies
sv: Nya svar

en: New replies to:
sv: Nya svar till:

en: New replies:
sv: Nya svar:

en: New slug
sv: Nytt URL-fragment

en: New title
sv: Ny rubrik

en: New workflow
sv: Nytt arbetsflöde

en: New workflow task
sv: Ny arbetsflödesuppgift

en: New: %(model_name)s
sv: Ny: %(model_name)s

en: Next
sv: Nästa

en: No
sv: Nej

en: No %(model_name)s match your query.
sv: Ingen %(model_name)s matchade din sökning.

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
sv: Inga samlingar har skapats. Varför inte <a href="%(add_collection_url)s">skapa en</a>?

en: No locked pages found.
sv: Inga upplåsta sidor hittades.

en: No log entries found.
sv: Inga loggposter funna

en: No other translations
sv: Inga andra översättningar

en: No page types found.
sv: Inga sidtyper hittades.

en: No pages found.
sv: Inga sidor funna

en: No pages match this report's criteria.
sv: Inga sidor matchade kriterierna för denna rapport.

en: No pages use
sv: Inga sidor använder

en: No pages/snippets have been submitted for moderation yet
sv: Inga sidor/snuttar har ännu skickats in för moderering

en: No results across entire site.
sv: Det finns inga träffar på sajten.

en: No results in '<span class="w-title-ellipsis">%(title)s</span>'.
sv: Inga träffar i '<span class="w-title-ellipsis">%(title)s</span>'.

en: No tasks have been created. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
sv: Inga uppgifter har skapats. Varför inte <a href="%(add_url)s">skapa en</a>?

en: No workflows have been created. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
sv: Inga arbetsflöden har skapats. Varför inte <a href="%(add_url)s">skapa ett</a>?

en: No, don't delete
sv: Nej, radera inte

en: No, don't delete it
sv: Nej, ta inte bort

en: No, don't move
sv: Nej, flytta inte

en: No, don't publish
sv: Nej, publicera inte

en: No, don't unpublish
sv: Nej, avpublicera inte

en: No, don't unschedule
sv: Nej, behåll schemaläggning

en: No, leave it as an alias
sv: Nej, lämna den som ett alias

en: None
sv: Inget

en: Not started
sv: Ej påbörjad

en: Not used
sv: Används ej

en: Not visible to the public
sv: Ej publikt synlig

en: Notifications
sv: Notifieringar

en: Numbered list
sv: Numrerad lista

en: Once live anyone can view
sv: När publicerad kan alla se

en: Only pages of type "%(type)s" may be chosen for this field. Search results will exclude pages of other types. | Only the following page types may be chosen for this field: %(type)s. Search results will exclude pages of other types.
sv[0]: Endast sidor av typen "%(type)s" kan väljas för detta fält. Sökresultat kommer exkludera övriga sidtyper.
sv[1]: Endast följande sidtyper kan väljas för detta fält: %(type)s. Sökresultat kommer exkludera övriga sidtyper.

en: Other searches
sv: Andra sökningar

en: Owner
sv: Ägare

en: Page
sv: Sida

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
sv: Sida %(page_num)s av %(total_pages)s.

en: Page %(page_number)s of %(num_pages)s.
sv: Sida %(page_number)s av %(num_pages)s.

en: Page '%(page_title)s' and %(subpages_count)s subpages copied.
sv: Sida '%(page_title)s' och %(subpages_count)s undersida kopierad.

en: Page '%(page_title)s' copied.
sv: Sida '%(page_title)s' kopierad.

en: Page '%(page_title)s' created and published.
sv: Sida '%(page_title)s' skapad och publicerad.

en: Page '%(page_title)s' created and scheduled for publishing.
sv: Sida '%(page_title)s' skapad och schemalagd för publicering.

en: Page '%(page_title)s' created and submitted for moderation.
sv: Sida '%(page_title)s' skapad och inlämnad för moderering.

en: Page '%(page_title)s' created.
sv: Sida '%(page_title)s' skapad.

en: Page '%(page_title)s' deleted.
sv: Sida '%(page_title)s' raderad.

en: Page '%(page_title)s' has been converted into an ordinary page.
sv: Sida '%(page_title)s' har blivit konverterad till en vanlig sida.

en: Page '%(page_title)s' has been published.
sv: Sida '%(page_title)s' har blivit publicerad.

en: Page '%(page_title)s' has been replaced with version from %(previous_revision_datetime)s.
sv: Sidan '%(page_title)s' har blivit ersatt med version från %(previous_revision_datetime)s.

en: Page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
sv: Sida '%(page_title)s' har blivit schemalagd för publicering.

en: Page '%(page_title)s' has been submitted for moderation.
sv: Sida '%(page_title)s' har blivit inlämnad för moderering.

en: Page '%(page_title)s' has been updated.
sv: Sida '%(page_title)s' har blivit uppdaterad.

en: Page '%(page_title)s' is live and this version has been scheduled for publishing.
sv: Sida '%(page_title)s' är publicerad och denna version har blivit schemalagd för publicering.

en: Page '%(page_title)s' is now unlocked.
sv: Sida '%(page_title)s' är nu olåst.

en: Page '%(page_title)s' moved.
sv: Sida '%(page_title)s' flyttad.

en: Page '%(page_title)s' unpublished.
sv: Sida '%(page_title)s' opublicerad.

en: Page history
sv: Sidhistorik

en: Page locked
sv: Sida låst

en: Page title
sv: Sidrubrik

en: Page type
sv: Sidtyp

en: Page types
sv: Sidtyper

en: Page visibility:
sv: Sidans synlighet:

en: Page/Snippet
sv: Sida/Snutt

en: Page/Snippet ID
sv: Sida/Snutt ID

en: Page/Snippet Title
sv: Sid-/snutt-rubrik

en: Pages
sv: Sidor

en: Pages created here will not be accessible at any URL. To add pages to an existing site, create them as children of the homepage.
sv: Sidor som skapas här kommer inte vara tillgängliga på någon URL. För att lägga till sidor på en befintlig sajt, skapa dom som undersidor av hemsidan.

en: Pages that use workflow
sv: Sidor som använder arbetsflöde

en: Pages that use workflow '%(name)s'
sv: Sidor som använder arbetsflöde  '%(name)s'

en: Pages using
sv: Sidor som använder

en: Pages using %(page_type)s
sv: Sidor som använder %(page_type)s

en: Pagination
sv: Sidnumrering

en: Parent
sv: Topp

en: Parent page
sv: Topp-sida

en: Password
sv: Lösenord

en: Password change successful
sv: Lösenordsändring lyckad

en: Password reset
sv: Återställ lösenord

en: Paste
sv: Klistra in

en: Paste and match style
sv: Klistra in och matcha stilen

en: Phone link
sv: Telefonlänk

en: Please follow the link below to reset your password:
sv: Vänligen följ länken för att återställa ditt lösenord:

en: Please select another parent
sv: Vänligen välj en annan föräldersida

en: Please select at least one group.
sv: Vänligen välj minst en grupp

en: Please type <b>%(wagtail_site_name)s</b> to confirm.
sv: Vänligen ange <b>%(wagtail_site_name)s</b> för att bekräfta.

en: Preferred language
sv: Föredraget språk

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Preview cannot display due to validation errors. <br /> Click save to highlight the relevant fields.
sv: Förhandsgranskning kan inte visas p.g.a. valideringsfel <br /> Klicka här för att markera relevanta fält.

en: Preview draft version of '%(title)s'
sv: Förhandsvisa utkast till version av '%(title)s'

en: Preview in desktop size
sv: Förhandsgranska i desktopstorlek

en: Preview in mobile size
sv: Förhandsgranska i mobilstorlek

en: Preview in new tab
sv: Förhandsgranska i ny flik

en: Preview in tablet size
sv: Förhandsgranska i tabletstorlek

en: Preview is out of date
sv: Förhandsgranskning är utdaterad

en: Preview mode
sv: Förhandsgranskningsläge

en: Preview not available
sv: Förhandsgranskning ej tillgänglig

en: Previous
sv: Föregående

en: Privacy
sv: Sekretess

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
sv: Ändring av sekretessinställningar påverkar även alla undersidor till denna sida.

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
sv: Sekretessinställningarna bestämmer vem som kan se dokument i den här samlingen.

en: Private
sv: Privat

en: Private. Visit the live page
sv: Privat. Besök live-sidan

en: Profile
sv: Profil

en: Profile picture
sv: Profilbild

en: Promote
sv: Marknadsför

en: Public
sv: Publik

en: Publish
sv: Publicera

en: Publish %(model_name)s
sv: Publicera %(model_name)s

en: Publish 1 page | Publish %(counter)s pages
sv[0]: Publicera 1 sida
sv[1]: Publicera %(counter)s sidor

en: Publish copied page
sv: Publicera kopierad sida

en: Publish copies
sv: Publicera kopior

en: Publish page
sv: Publicera sida

en: Publish selected pages
sv: Publicera valda sidor

en: Publish this version
sv: Publicera denna version

en: Published
sv: Publicerad

en: Publishing this %(model_name)s will cancel the current workflow.
sv: Publicering av %(model_name)s kommer avbryta det aktuella arbetsflödet.

en: Publishing this page will cancel the current workflow.
sv: Publicering av denna sida avbryter det aktuella arbetsflödet.

en: Publishing…
sv: Publicerar...

en: Read the release notes.
sv: Läs release notes

en: Redo
sv: Gör om

en: Remember me
sv: Kom ihåg mig

en: Replace current draft
sv: Ersätt existerande utkast

en: Reports
sv: Rapporter

en: Request a new password reset
sv: Begär om återställning av lösenord

en: Requested By
sv: Begärdes av

en: Requested by
sv: Begärdes av

en: Requested by <b>%(modified_by)s</b>
sv: Begärdes av <b>%(modified_by)s</b>

en: Reset password
sv: Återställ lösenord

en: Reset to default
sv: Återställ till standard

en: Reset your password
sv: Återställ ditt lösenord

en: Resolved comments
sv: Lösta kommentarer

en: Resolved comments:
sv: Lösta kommentarer:

en: Restart workflow
sv: Starta om arbetsflöde

en: Resubmit to %(task_name)s
sv: Skicka om till %(task_name)s

en: Review this version
sv: Granska denna version

en: Save
sv: Spara

en: Save Draft
sv: Spara utkast

en: Save account details
sv: Spara kontodetaljer

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Save draft
sv: Spara utkast

en: Save schedule
sv: Spara schema

en: Save the page before leaving
sv: Spara sidan innan du lämnar

en: Saving…
sv: Sparar...

en: Search
sv: Sök

en: Search in '<span class="w-title-ellipsis">%(title)s</span>'
sv: Sök i '<span class="w-title-ellipsis">%(title)s</span>'

en: Search term
sv: Sökterm

en: Search the whole site
sv: Sök hela sajten

en: Search…
sv: Sök…

en: Section
sv: Sektion

en: See full history
sv: Visa full historik

en: Select
sv: Välj

en: Select %(title)s
sv: Välj %(title)s

en: Select a new parent for this page.
sv: Välj ny föräldersida

en: Select a new parent page
sv: Välj ny föräldersida

en: Select all
sv: Välj alla

en: Select all pages in listing
sv: Välj alla sidor i listan

en: Select hierarchical position. Note: a collection cannot become a child of itself or one of its descendants.
sv: Välj hierarkisk position. Obs: en samling kan inte bli en undersamling av sig själv eller dess härstammande samlingar.

en: Select row
sv: Välj rad

en: Sent to %(task_name)s %(started_at)s
sv: Skickad till %(task_name)s %(started_at)s

en: Set collection privacy. Current status: Private
sv: Ställer in samlingens integritet. Nuvarande status: Privat

en: Set collection privacy. Current status: Public
sv: Ställer in samlingens integritet. Nuvarande status: Publik

en: Set publishing schedule
sv: Sätt publiceringsschema

en: Set schedule
sv: Sätt schema

en: Set your new password
sv: Sätt ditt nya lösenord

en: Settings
sv: Inställningar

en: Shortcuts
sv: Genvägar

en: Show
sv: Visa

en: Show filters
sv: Visa filter

en: Show in Explorer
sv: Visa i utforskaren

en: Sidebar
sv: Sidorad

en: Sign in
sv: Logga in

en: Sign in to Wagtail
sv: Logga in till Wagtail

en: Signing in…
sv: Loggar in...

en: Site
sv: Sajt

en: Site history
sv: Sajthistorik

en: Site summary
sv: Sajtsammanställning

en: Sites menu
sv: Sajtmeny

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Snippet '%(content_type)s' already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
sv: Snutt '%(content_type)s' har redan arbetsflöde '%(workflow_name)s' tilldelat.

en: Sorry, no pages match <em>%(query_string)s</em>
sv: Ledsen, inga sidor matchar <em>%(query_string)s</em>

en: Sorry, no tasks match "<em>%(query_string)s</em>"
sv: Ledsen, inga uppgifter matchar "<em>%(query_string)s</em>"

en: Sorry, there are no matches for "<em>%(search_query)s</em>"
sv: Ledsen, det finns inga matchningar på "<em>%(search_query)s</em>"

en: Sorry, you cannot create a page at this location.
sv: Ledsen, du kan inte skapa en sida på denna plats.

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
sv: Ledsen, du har inte rättigheter att tillträda detta område.

en: Sort
sv: Sortera

en: Sort menu order
sv: Sortera menyordning

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in ascending order.
sv: Sortera ordningen på undersidorna inom '%(parent)s' efter '%(label)s' i stigande ordning.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in descending order.
sv: Sortera ordningen på undersidorna inom '%(parent)s' efter '%(label)s' i fallande ordning.

en: Started at
sv: Påbörjades vid

en: Started at <b>%(started_at)s</b>
sv: Påbörjades vid <b>%(started_at)s</b>

en: Step %(step_number)s
sv: Steg %(step_number)s

en: Strike-through
sv: Genomstruket

en: Strikethrough
sv: Genomstruket

en: Submit for moderation
sv: Lämna in för moderering

en: Submit to %(workflow_name)s
sv: Lämna in till %(workflow_name)s

en: Submitted
sv: Inlämnad

en: Subscript
sv: Index

en: Superscript
sv: Exponent

en: Switch locales
sv: Växla språk

en: Tag
sv: Tagg

en: Tag(s) %(value_too_long)s are over %(max_tag_length)d characters
sv: Tagg(ar) %(value_too_long)s har fler än %(max_tag_length)d tecken

en: Tags can only consist of a single word, no spaces allowed.
sv: Taggar kan bara bestå av ett ord, mellanslag ej tillåtna.

en: Task
sv: Uppgift

en: Task '%(object)s' created.
sv: Uppgift '%(object)s' skapad.

en: Task '%(object)s' disabled.
sv: Uppgift '%(object)s' inaktiverad..

en: Task '%(object)s' updated.
sv: Uppgift '%(object)s' uppdaterad.

en: Task '%(task_name)s' enabled.
sv: Uppgift '%(task_name)s' aktiverad.

en: Task started
sv: Uppgift påbörjad

en: Task submitted by
sv: Uppgift inskickad av

en: Task type
sv: Uppgiftstyp

en: Tasks
sv: Uppgifter

en: Text content
sv: Textinnehåll

en: Text formatting
sv: Textformattering

en: The URL you entered, <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(submitted_url)s">%(submitted_url)s</a>, looks like it matches the internal page %(page)s, which has the URL <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(internal_url)s">%(internal_url)s</a>.
sv: Den URL du angett, <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(submitted_url)s">%(submitted_url)s</a>, verkar matcha den interna sidan %(page)s, vilket har URL <a target="_blank" rel="noreferrer" href="%(internal_url)s">%(internal_url)s</a>.

en: The collection could not be saved due to errors.
sv: Samlingen kunde inte sparas pga fel.

en: The following comment was left: "%(comment)s"
sv: Följande kommentar lämnades: "%(comment)s"

en: The following page cannot be moved due to duplicate slug | The following pages cannot be moved due to duplicate slugs
sv[0]: Följande sida kan inte raderas på grund av dubblett av slugg
sv[1]: Följande sidor kan inte raderas på grund av dubbletter av sluggar

en: The following page cannot be moved to %(dest_title)s | The following pages cannot be moved to %(dest_title)s
sv[0]: Denna sida kan inte flyttas till %(dest_title)s
sv[1]: Dessa sidor kan inte flyttas till %(dest_title)s

en: The new page will be a child of this given parent page.
sv: Den nya sidan kommer bli en undersidan av vald föräldersida.

en: The page "%(title)s" has been approved
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(task)s".
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd i "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been approved in "%(workflow)s".
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd i "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been approved in moderation stage "%(task)s".
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänt i moderationsstadiet "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been approved in workflow "%(workflow)s".
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd i arbetsflöde "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been approved.
sv: Sidan "%(title)s" har blivit godkänd.

en: The page "%(title)s" has been rejected
sv: Sidan "%(title)s" har blivit avvisad

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s" in workflow "%(workflow)s" by %(rejector)s.
sv: Sidan "%(title)s" har avvisats i "%(task)s" i arbetsflödet "%(workflow)s" av %(rejector)s.

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s" in workflow "%(workflow)s".
sv: Sidan "%(title)s" har blivit avvisad i "%(task)s" i arbetsflödet "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(task)s".
sv: Sidan "%(title)s" har avvisats i "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected during "%(workflow)s".
sv: Sidan "%(title)s" blivit avvisad i "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected in moderation stage "%(task)s".
sv: Sidan "%(title)s" har avvisats i moderationsstadiet "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been rejected.
sv: Sidan "%(title)s" har blivit avvisad.

en: The page "%(title)s" has been submitted for approval in moderation stage "%(task)s"
sv: Sidan "%(title)s" har skickats in för godkännande i modereringssteget "%(task)s"

en: The page "%(title)s" has been submitted for approval in moderation stage "%(task)s".
sv: Sidan "%(title)s" har skickats om för godkännande i moderationsstadiet "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted for approval to moderation stage "%(task)s".
sv: Sidan "%(title)s" har lämnats in för godkännande i moderationsstadiet "%(task)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted for moderation to workflow "%(workflow)s" by %(requester)s.
sv: Sidan "%(title)s" har blivit skickad för moderering till arbetsflödet "%(workflow)s" av %(requester)s.

en: The page "%(title)s" has been submitted for moderation to workflow "%(workflow)s".
sv: Sidan "%(title)s" har blivit inlämnad för moderering i arbetsflöde "%(workflow)s".

en: The page "%(title)s" has been submitted to workflow "%(workflow)s"
sv: Sidan "%(title)s" har lämnats in till arbetsflöde "%(workflow)s"

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation in task '%(task_name)s'.
sv: Sidan '%(page_title)s' väntar för närvarande inte på moderering i uppift '%(task_name)s'.

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation.
sv: Sidan '%(page_title)s' väntar för närvarande inte på moderering.

en: The page could not be created due to validation errors
sv: Sidan kunde ej bli skapad p.g.a. valideringsfel

en: The page could not be saved as it is locked
sv: Sidan kunde inte sparas eftersom den är låst

en: The page could not be saved due to validation errors
sv: Sidan kunde inte sparas p.g.a. valideringsfel

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
sv: Länk för lösenordsåterställning var ogiltig, möjligtvis har den redan har använts.

en: The requested page could not be found.
sv: Den efterfrågade sidan kunde inte hittas

en: The root level is where you can add new sites to your Wagtail installation. Pages created here will not be accessible at any URL until they are associated with a site.
sv: Rootnivån är där du kan lägga till nya sajter till din Wagtailinstallation. Sidor som skapas här kommer inte vara tillgängliga på något URL förrän de är kopplade till en sajt.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use at the selected parent page. Make sure the slug is unique and try again
sv: URL-fragmenten '%(page_slug)s' är redan i användning av den valda huvudsidan. Se till att URL-fragmentet är unik och försök igen.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page
sv: Sluggen '%(page_slug)s' används redan inom föräldersidan

en: Theme preferences
sv: Temainställningar

en: There are no differences between these two versions
sv: Det finns inga skillnader mellan dessa två versioner

en: There are no enabled tasks. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
sv: Det finns inga aktiva uppgifter. Varför inte <a href="%(add_url)s">skapa en</a>?

en: There are no enabled workflows. Why not <a href="%(add_url)s">add one</a>?
sv: Det finns inga aktiva arbetsflöden. Varför inte <a href="%(add_url)s">skapa ett</a>?

en: There are no results.
sv: Det finns inga träffar.

en: There is %(counter)s match | There are %(counter)s matches
sv[0]: Det finns %(counter)s träff
sv[1]: Det finns %(counter)s träffar

en: There is no site record for this location. Pages created here will not be accessible at any URL.
sv: Det finns inga sidor på denna plats. Sidor som skapas här kommer inte vara tillgänglig på någon URL.

en: There is no site set up for this location. Pages created here will not be accessible at any URL until a site is associated with this location.
sv: Det finns ingen sajt uppsatt för denna plats. Sidor som skapas här kommer inte vara tillgängliga på någon URL förrän en sajt är associerad med denna plats.

en: There is no valid destination page for these pages
sv: Det finns ingen giltig målsida för dessa sidor

en: There is one matching page | There are %(counter)s matching pages
sv[0]: Det finns en matchande sida
sv[1]: Det finns %(counter)s matchande sidor

en: Things in Wagtail %(version)s have changed!
sv: Saker i Wagtail %(version)s har förändrats!

en: This %(model_name)s hasn't been submitted for moderation yet
sv: Denna %(model_name)s har inte skickats in för moderering ännu

en: This %(model_name)s is currently at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
sv: Denna %(model_name)s är för närvarande vid <strong>%(task)s</strong> i <strong>%(workflow)s</strong>.

en: This %(model_name)s was marked as needing changes at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
sv: Denna %(model_name)s markerades att förändringar behövs vid <strong>%(task)s</strong> i <strong>%(workflow)s</strong>.

en: This action cannot be undone.
sv: Denna handling kan inte ångras.

en: This action will delete total <b>%(total_pages)s</b> pages.
sv: Denna handling kommer att radera totalt <b>%(total_pages)s</b> sidor.

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
sv: Denna samling kan inte raderas, eftersom den inte är tom. Den innehåller:

en: This collection has been made private by a parent collection.
sv: Denna samling har gjorts privat p.g.a. en huvudsamling.

en: This copy will be a child of this given parent page.
sv: Denna kopia kommer bli en undersida till den här sidan.

en: This field is required.
sv: Det här fältet är obligatoriskt

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
sv: Detta är din instrumentbräda där hjälpsam information om innehållet du skapat kommer att visas.

en: This page already has workflow '%(workflow_name)s' assigned.
sv: Denna sida har redan arbetsflöde '%(workflow_name)s' tilldelat.

en: This page has been made private by a parent page.
sv: Denna sida har gjorts privat p.g.a. en huvudsida.

en: This page has one child page | This page has %(counter)s child pages
sv[0]: Denna sida har en undersida
sv[1]: Denna sida har %(counter)s undersidor

en: This page has one subpage | This page has %(counter)s subpages
sv[0]: Denna sida har en undersida
sv[1]: Denna sida har%(counter)s undersidor

en: This page has one subpage. Unpublish this too | This page has %(live_descendant_count)s subpages. Unpublish these too
sv[0]: Denna sida har en undersida. Avpublicera även denna
sv[1]: Denna sida har%(live_descendant_count)s undersidor. Avpublicera även dessa

en: This page has one unpublished subpage | This page has %(counter)s unpublished subpages
sv[0]: Denna sida har en opublicerad undersida
sv[1]: Denna sida har%(counter)s opublicerade undersidor

en: This page has unsaved changes.
sv: Den här sidan har osparade ändringar.

en: This page hasn't been submitted for moderation yet
sv: Denna sida här ännu inte lämnats in för moderering

en: This page is an alias of another page.
sv: Denna sida är ett alias av en annan sida.

en: This page is currently at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
sv: Denna sida är för närvarande vid <strong>%(task)s</strong> i <strong>%(workflow)s</strong>.

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
sv: Den här sidan är publicerad. Vill du publicera dess kopia också?

en: This page is locked to further editing
sv: Den här sidan är låst för fortsatt editering

en: This page is locked, by you, to further editing
sv: Denna sida är låst, av dig, för fortsatt redigering

en: This page is protected from public view
sv: Denna sida är skyddad från att synas publikt

en: This page was marked as needing changes at <strong>%(task)s</strong> in <strong>%(workflow)s</strong>.
sv: Denna sida markerades att förändringar behövs vid <strong>%(task)s</strong> i <strong>%(workflow)s</strong>.

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
sv: Detta URL-fragment är redan i användning inom ramen för sin topp-sida"%(parent_page_title)s"

en: This will also delete one more subpage. | This will also delete %(counter)s more subpages.
sv[0]: Detta kommer radera ytterligare 1 undersida.
sv[1]: Detta kommer radera ytterligare %(counter)s undersidor.

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
sv[0]: Detta kopierar %(count)s undersida.
sv[1]: Detta kopierar %(count)s undersidor.

en: This workflow is currently in progress on %(workflow_states_in_progress)s pages. Deleting this workflow will cancel moderation on these page. Are you sure you want to delete this workflow?
sv: Detta arbetsflöde pågår för närvarande på %(workflow_states_in_progress)s sidor. Radering av detta arbetsflöde avbryter modereringen av dessa sidor. Är du säker på att du vill radera detta arbetsflöde?

en: This workflow is disabled so it cannot be assigned to any pages.
sv: Detta arbetsflöde är inaktiverat och kan inte tilldelas några sidor.

en: Timeline
sv: Tidslinje

en: Title
sv: Rubrik

en: Toggle breadcrumbs
sv: Växla sökvägsnavigering

en: Toggle comments
sv: Växla kommentarer

en: Toggle preview
sv: Växla förhandsgranskning

en: Toggle section
sv: Växla sektion

en: Toggle side panel
sv: Växla sidopanel

en: Toggle status
sv: Växla status

en: Type
sv: Typ

en: Underline
sv: Understrykning

en: Undo
sv: Ångra

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Unlocked
sv: Olåst

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Unpublish %(title)s
sv: Avpublicera %(title)s

en: Unpublish 1 page | Unpublish %(counter)s pages
sv[0]: Avpublicera 1 sida
sv[1]: Avpublicera %(counter)s sidor

en: Unpublish page '%(title)s'
sv: Avpublicera sidan '%(title)s'

en: Unpublish selected pages
sv: Avpublicera valda sidor

en: Unschedule
sv: Schemalägg inte

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
sv: Ej schemalagd revision %(revision.id)s för %(title)s

en: Update
sv: Uppdatera

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Upload a profile picture
sv: Ladda upp en profilbild

en: Upload a profile picture:
sv: Ladda upp profilbild:

en: Usage
sv: Användning

en: Use external link
sv: Använd extern länk

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
sv[0]: Använd %(usage_count)s gång
sv[1]: Använd %(usage_count)s gånger

en: Used by
sv: Används av

en: Used on
sv: Används på

en: Used on the following active workflows
sv: Används på följande aktiva arbetsflöden

en: User
sv: Användare

en: Version %(revision_id)s of "%(object)s" unscheduled.
sv: Version %(revision_id)s av "%(object)s" avschemalagd.

en: Version from %(datetime)s of page '%(page_title)s' has been published.
sv: Versionen från %(datetime)s av sida '%(page_title)s' har blivit publicerad.

en: Version from %(previous_revision_datetime)s of page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
sv: Versionen från %(previous_revision_datetime)s av sida '%(page_title)s' har blivit schemalagd för publicering.

en: Version from %(timestamp)s of %(model_name)s '%(object)s' has been published.
sv: Version från %(timestamp)s av %(model_name)s '%(object)s' har blivit publicerad.

en: Version from %(timestamp)s of %(model_name)s '%(object)s' has been scheduled for publishing.
sv: Version från %(timestamp)s av %(model_name)s '%(object)s' har blivit schemalagt för publicering.

en: View Wagtail quick actions
sv: Se Wagtail snabbhandlingar

en: View details
sv: Visa detaljer

en: View draft
sv: Se utkast

en: View history
sv: Visa historik

en: View live
sv: Visa publicerad

en: View live version of '%(title)s'
sv: Visa live-version av '%(title)s'

en: View page history for '%(title)s'
sv: Visa sidohistorik för '%(title)s'

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Visible to all
sv: Synlig för alla

en: Visible to all. Visit the live page
sv: Synlig för alla. Besök live-sidan

en: Visit the live page
sv: Besök live-sidan

en: Wagtail admin
sv: Wagtail administration

en: Wagtail upgrade available. Your version: <strong>%(current_version)s</strong>. New version: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.
sv: Wagtailuppgradering tillgänglig. Din version: <strong>%(current_version)s</strong>. Ny version: <strong data-w-upgrade-target="latestVersion"></strong>.

en: Warnings
sv: Varningar

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
sv: Välkommen till %(site_name)s Wagtail CMS

en: What's new in Wagtail %(version)s
sv: Vad är nytt i Wagtail %(version)s

en: Why not <a class="create-one-now" href="#tab-new" data-tab-trigger>create one now</a>?
sv: Varför inte <a class="create-one-now" href="#tab-new" data-tab-trigger>skapa en nu</a>?

en: Workflow
sv: Arbetsflöde

en: Workflow '%(object)s' created.
sv: Arbetsflöde '%(object)s' skapad.

en: Workflow '%(object)s' disabled.
sv: Arbetsflöde '%(object)s' inaktiverat.

en: Workflow '%(object)s' updated.
sv: Arbetsflöde '%(object)s' uppdaterades.

en: Workflow '%(workflow_name)s' enabled.
sv: Arbetsflöde '%(workflow_name)s' aktiverat.

en: Workflow completed
sv: Arbetsflöde slutfört

en: Workflow history
sv: Arbetsflödeshistorik

en: Workflow history for
sv: Arbetsflödeshistorik för

en: Workflow history for %(title)s
sv: Arbetsflödeshistorik för %(title)s

en: Workflow on %(model_name)s '%(object)s' has been restarted.
sv: Arbetsflöde på %(model_name)s '%(object)s' har startats om.

en: Workflow on page '%(page_title)s' has been cancelled.
sv: Arbetsflöde på sida '%(page_title)s' har avbrutits.

en: Workflow on page '%(page_title)s' has been restarted.
sv: Arbetsflödet på sidan '%(page_title)s' har startats om.

en: Workflow progress
sv: Arbetsflöde framsteg

en: Workflow removed from Page '%(page_title)s'.
sv: Arbetsflöde togs bort från Sida '%(page_title)s'.

en: Workflow started
sv: Arbetsflöde påbörjat

en: Workflow tasks
sv: Arbetsflödesuppgifter

en: Workflows
sv: Arbetsflöden

en: Workflows apply to child pages too. If you select a parent page here, its child pages will also use this workflow. See <a href="%(workflow_pages_url)s">the list of the pages</a> your workflow applies to.
sv: Arbetsflöden påverkar också undersidor. Om du väljer en ny föräldersida så kommer även undersidor använda detta arbetsflöde. Visa <a href="%(workflow_pages_url)s">listan med sidor</a> ditt arbetsflöde påverkar.

en: Would you still like to publish this %(model_name)s?
sv: Vill du fortfarande publicera denna %(model_name)s?

en: Would you still like to publish this page?
sv: Vill du fortfarande publicera denna sida?

en: Yes
sv: Ja

en: Yes, convert it
sv: Ja, konvertera

en: Yes, delete
sv: Ja, radera

en: Yes, delete it
sv: Ja, ta bort

en: Yes, disable
sv: Ja, inaktivera

en: Yes, move these pages
sv: Ja, flytta dessa sidor

en: Yes, move this page
sv: Ja, flytta sidan

en: Yes, publish
sv: Ja, publicera

en: Yes, unpublish
sv: Ja, avpublicera

en: Yes, unpublish it
sv: Ja, avpublicera den

en: Yes, unschedule
sv: Ja, ta bort schemaläggning

en: You are viewing a previous version of this page from <b>%(created_at)s</b> by %(user)s
sv: Du tittar på en tidigare version av sidan från <b>%(created_at)s</b> av %(user)s

en: You can edit the %(model_name)s here:
sv: Du kan redigera %(model_name)s här:

en: You can edit the page here:
sv: Du kan redigera sidan här:

en: You can edit the privacy settings on:
sv: Du kan redigera sekretessinställningarna på:

en: You can preview the %(model_name)s here:
sv: Du kan förhandsgranska %(model_name)s här:

en: You can preview the page here:
sv: Du kan förhandsgranska sidan här:

en: You can view the page here:
sv: Du kan se sidan här:

en: You cannot assign this workflow to the same page multiple times.
sv: Du kan inte tilldela detta arbetsflöde till samma sida flera gånger.

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
sv: Du kan inte kopiera en sida till sig själv när du kopierar undersidor

en: You cannot edit another user's comment.
sv: Du kan inte editera andra användares kommentarer

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
sv: Du kan inte ha multipla rättigheter för samma samling

en: You do not have permission to access the admin
sv: Du har inte rättighet att tillträda admin

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
sv: Du har inte behörighet att kopiera till sidan "%(page_title)s"

en: You don't have permission to delete this page | You don't have permission to delete these pages
sv[0]: Du har inte rättigheter att radera denna sida
sv[1]: Du har inte rättigheter att radera dessa sidor

en: You don't have permission to move this page | You don't have permission to move these pages
sv[0]: Du saknar rättigheter att flytta denna sida
sv[1]: Du saknar rättigheter att flytta dessa sidor

en: You don't have permission to publish this page | You don't have permission to publish these pages
sv[0]: Du saknar rättigheter att publicera denna sida
sv[1]: Du saknar rättigheter att publicera dessa sidor

en: You don't have permission to unpublish this page | You don't have permission to unpublish these pages
sv[0]: Du saknar rättigheter att avpublicera denna sida
sv[1]: Du saknar rättigheter att avpublicera dessa sidor

en: You have <span>unsaved comments</span>
sv: Du har <span>osparade kommentarer</span>

en: You have <span>unsaved edits</span>
sv: Du har <span>osparade ändringar</span>

en: You have <span>unsaved edits</span> and <span>comments</span>
sv: Du har <span>osparade ändringar</span> och <span>kommentarer</span>

en: You have been successfully logged out.
sv: Du har framgångsrikt loggats ut.

en: You haven't created any tasks.
sv: Du har inte skapat några uppgifter.

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
sv: Ditt %(username_field)s och lösenord matchade inte. Vänligen försök igen.

en: Your account settings have been changed successfully!
sv: Dina kontoinställningar har uppdaterats med bra resultat!

en: Your locked pages
sv: Dina låsta sidor

en: Your most recent edits
sv: Dina senaste ändringar

en: Your pages and snippets in a workflow
sv: Dina sidor och snuttar i arbetsflöde

en: Your username (in case you've forgotten):
sv: Ditt användarnamn(om du råkat glömma):

en: at %(time)s
sv: vid %(time)s

en: at %(time)s by %(user_display_name)s
sv: vid %(time)s av %(user_display_name)s

en: by %(user)s
sv: av %(user)s

en: just now
sv: precis nu

en: revision %(revision_id)s of "%(object)s"
sv: revision %(revision_id)s av "%(object)s"

en: with comment:
sv: med kommentar:
