Wagtail - en to tr translation catalogue (308 entries)

en: %(count)s of the pages being copied is live. Would you like to publish its copy? | %(count)s of the pages being copied are live. Would you like to publish their copies?
tr[0]: Kopyalanan sayfalardan %(count)s tanesi yayında. Kopyalarını yayınlamak ister misiniz?
tr[1]: Kopyalanan sayfalardan %(count)s tanesi yayında. Kopyalarını yayınlamak ister misiniz?

en: %(label)s and Publish
tr: %(label)s ve yayınla

en: %(model_name)s '%(object)s' created.
tr: %(model_name)s '%(object)s' oluşturuldu.

en: %(model_name)s '%(object)s' deleted.
tr: %(model_name)s '%(object)s' silindi.

en: %(model_name)s '%(object)s' updated.
tr: %(model_name)s '%(object)s' güncellendi.

en: %(time_period)s ago
tr: %(time_period)s önce

en: A link to reset your password has been emailed to you if an account exists for this address.
tr: Bu adres için bir hesap mevcutsa, şifrenizi sıfırlamak için bir e-posta gönderildi.

en: Account
tr: Hesap

en: Actions
tr: Eylemler

en: Add
tr: Ekle

en: Add %(label)s
tr: Ekle %(label)s

en: Add a child page
tr: Alt sayfa ekle

en: Add a child page to '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasına alt sayfa ekleyin

en: Add a collection
tr: Bir koleksiyon ekle

en: Add a phone link
tr: Bir telefon bağlantısı ekle

en: Add an anchor link
tr: Çapa bağlantısı ekle

en: Add an email link
tr: Bir eposta bağlantısı ekle

en: Add an external link
tr: Bir dış bağlantı ekle

en: Add child page
tr: Alt sayfa ekle

en: Add collection
tr: Koleksiyon ekle

en: Add collections
tr: Koleksiyon ekle

en: Alias
tr: Diğer Ad

en: All
tr: Hepsi

en: All collections
tr: Tüm koleksiyonlar

en: All types
tr: Tüm türler

en: Alternatively you can <a href="%(unpublish_url)s">unpublish the page</a>. This removes the page from public view and you can edit or publish it again later.
tr: Alternatif olarak <a href="%(unpublish_url)s">sayfayı yayından kaldırabilirsiniz</a>. Böylece sayfa başkaları tarafından görüntülenemez ve daha sonra düzenleyebilir ve tekrar yayınlayabilirsiniz.

en: Anchor link
tr: Çapa bağlantısı

en: Are you sure you want to delete this collection?
tr: Bu koleksiyonu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to delete this page?
tr: Bu sayfayı silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to move this page and all of its children into '%(title)s'?
tr: Bu sayfayı ve alt sayfalarını '%(title)s' içine taşımak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to move this page into '%(title)s'?
tr: Bu sayfayı '%(title)s' içine taşımak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to unpublish this page?
tr: Bu sayfayı yayından kaldırmak istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to unschedule this revision?
tr: Bu değişiklik planını kaldırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Blockquote
tr: Alıntı

en: Bold
tr: Kalın

en: Breadcrumb
tr: İçerik haritası

en: Bulleted list
tr: Numarasız liste

en: Cancel scheduled publish
tr: Zamanlanmış yayını iptal et

en: Cancel workflow
tr:  İş akışını iptal et

en: Changes
tr: Değişiklikler

en: Check your email
tr: Epostanızı kontrol edin

en: Choose
tr: Seç

en: Choose a page
tr: Bir sayfa seç

en: Choose an item
tr: Bir eleman seçiniz

en: Choose another item
tr: Başka bir eleman seçiniz

en: Choose another page
tr: Başka sayfa seç

en: Choose which type of page you'd like to create.
tr: Hangi sayfa türünü oluşturmak istediğinizi seçin.

en: Clear choice
tr: Seçimi temizle

en: Close
tr: Kapat

en: Code
tr: Kod

en: Collection
tr: Koleksiyon

en: Collection '%(object)s' created.
tr: Koleksiyon '%(object)s' oluşturuldu.

en: Collection '%(object)s' deleted.
tr: Koleksiyon '%(object)s' silindi.

en: Collection '%(object)s' updated.
tr: Koleksiyon '%(object)s' güncellendi.

en: Collections
tr: Koleksiyonlar

en: Compare with live version
tr: Canlı sürümüyle karşılaştır

en: Comparing
tr: Karşılaştırılıyor

en: Comparing %(title)s
tr: %(title)s karşılaştırılıyor

en: Configure a site now.
tr: Şimdi bir site yapılandırın.

en: Content
tr: İçerik

en: Continue
tr: Devam et

en: Copy
tr: Kopyala

en: Copy %(title)s
tr: %(title)s kopyala

en: Copy page '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasını kopyala

en: Copy subpages
tr: Alt sayfaları kopyala

en: Copy this page
tr: Bu sayfayı kopyala

en: Create a page in
tr: İçinde sayfa oluştur

en: Create a page in %(title)s
tr: %(title)s sayfasında bir sayfa oluştur

en: Current draft
tr: Şimdiki taslak

en: Current page status:
tr: Şimdiki sayfa durumu:

en: Current time zone
tr: Şimdiki zaman dilimi

en: Dashboard
tr: Kontrol paneli

en: Date
tr: Tarih

en: Date from
tr: Başlangıç tarihi

en: Date to
tr: Bitiş tarihi

en: Delete
tr: Sil

en: Delete %(title)s
tr: %(title)s sil

en: Delete collection
tr: Koleksiyonu sil

en: Delete collections
tr: Koleksiyonu sil

en: Delete page '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasını sil

en: Disable ordering of child pages
tr: Alt sayfaların sıralamasını etkisizleştir

en: Download CSV
tr: CSV İndir

en: Download XLSX
tr: XLSX İndir

en: Draft
tr: Taslak

en: Drag
tr: Sürükle

en: Earliest
tr: En eski

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit '%(title)s'
tr: '%(title)s' düzenle

en: Edit collections
tr: Koleksiyonu düzenle

en: Edit this %(object)s
tr: %(object)s düzenle

en: Edit this item
tr: Bu elemanı düzenle

en: Edit this page
tr: Bu sayfayı düzenle

en: Edit your notification preferences here:
tr: Bildirim tercihlerinizi burada düzenleyin:

en: Edited
tr: Düzenlendi

en: Editing
tr: Düzenleniyor

en: Email
tr: Eposta

en: Email link
tr: Eposta bağlantısı

en: Enable ordering of child pages
tr: Alt sayfaların sıralamasını etkinleştir

en: Enter a search term above
tr: Bir arama kelimesi girin

en: Enter password
tr: Şifre girin

en: Enter your %(username_field_name)s
tr: %(username_field_name)s girin

en: Enter your email address to reset your password
tr: Şifreyi sıfırlamak için eposta adresini girin

en: Error 404
tr: Hata 404

en: Error 404: Page not found
tr: Hata 404: Sayfa bulunamadı

en: Expiry date/time must be in the future
tr: Bitiş tarihi ileri bir tarih olmalı

en: Explore
tr: Araştır

en: Explore child pages of '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasının alt sayfalarını araştırın

en: Explore subpages of '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasının alt sayfalarını araştırın

en: External link
tr: Dış bağlantı

en: Fields
tr: Alanlar

en: Filter
tr: Filtrele

en: First Name
tr: Ad

en: Go live date/time must be before expiry date/time
tr: Yayın başlangıç tarih/saati bitiş tarih/saatinden öncesinde olmalı

en: Go to Wagtail admin
tr: Wagtail yönetimine git

en: Heading %(level)d
tr: Başlık %(level)d

en: Hello %(username)s,
tr: Merhaba %(username)s,

en: Home
tr: Anasayfa

en: Insert anchor
tr: Çapa ekle

en: Insert link
tr: Bağlantı ekle

en: Inspect
tr: Denetle

en: Inspecting
tr: İnceleniyor

en: Internal link
tr: İç bağlantı

en: Invalid password reset link
tr: Geçersiz şifre sıfırlama bağlantısı

en: Italic
tr: Yatay

en: Last Name
tr: Soyad

en: Latest
tr: En yeni

en: Link
tr: Bağlantı

en: Live
tr: Yayında

en: Live version
tr: Canlı sürüm

en: Lock
tr: Kilitle

en: Locked
tr: Kilitlendi

en: Locked at
tr: Kilitli

en: Locking status
tr: Kilitli durum

en: Log out
tr: Çıkış yap

en: Login
tr: Giriş

en: More
tr: Daha fazla

en: Move
tr: Taşı

en: Move %(title)s
tr: %(title)s taşı

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Move page '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasını taşı

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Name
tr: İsim

en: New
tr: Yeni

en: New parent page
tr: Yeni üst sayfa

en: New slug
tr: Yeni başlık url'si

en: New title
tr: Yeni başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: No collections have been created. Why not <a href="%(add_collection_url)s">add one</a>?
tr: Hiç koleksiyon oluşturulmadı. Neden bir adet <a href="%(add_collection_url)s">eklemiyorsun</a>?

en: No pages found.
tr: Sayfa bulunamadı.

en: No pages match this report's criteria.
tr: Rapor kriterine göre eşleşen sayfa bulunmamaktadır.

en: No pages use
tr: Hiçbir sayfa kullanmıyor

en: No, don't delete
tr: Hayır, silme

en: No, don't delete it
tr: Hayır, silme

en: No, don't unpublish
tr: Hayır, yayından kaldırma

en: No, don't unschedule
tr: Hayır, planı kaldırma

en: None
tr: Yok

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: Other searches
tr: Diğer aramalar

en: Page
tr: Sayfa

en: Page %(page_num)s of %(total_pages)s.
tr: Sayfa %(page_num)s / %(total_pages)s.

en: Page '%(page_title)s' and %(subpages_count)s subpages copied.
tr: Sayfa '%(page_title)s' ve %(subpages_count)s altsayfa kopyalandı.

en: Page '%(page_title)s' copied.
tr: Sayfa '%(page_title)s' kopyalandı.

en: Page '%(page_title)s' created and published.
tr: Sayfa '%(page_title)s' oluşturuldu ve yayınlandı.

en: Page '%(page_title)s' created and scheduled for publishing.
tr: Sayfa '%(page_title)s' oluşturuldu ve yayın için planlandı.

en: Page '%(page_title)s' created and submitted for moderation.
tr: Sayfa '%(page_title)s' oluşturuldu ve kontrol edilmek üzere gönderildi.

en: Page '%(page_title)s' created.
tr: Page '%(page_title)s' oluşturuldu.

en: Page '%(page_title)s' deleted.
tr: Sayfa '%(page_title)s' silindi.

en: Page '%(page_title)s' has been published.
tr: Sayfa '%(page_title)s' yayınlandı.

en: Page '%(page_title)s' has been scheduled for publishing.
tr: Sayfa '%(page_title)s' yayınlanmak için planlandı.

en: Page '%(page_title)s' has been submitted for moderation.
tr: Sayfa '%(page_title)s' kontrol için gönderildi.

en: Page '%(page_title)s' has been updated.
tr: Sayfa '%(page_title)s' güncellendi.

en: Page '%(page_title)s' is now unlocked.
tr: Sayfa '%(page_title)s' şuan kilitli değil.

en: Page '%(page_title)s' moved.
tr: Sayfa '%(page_title)s' taşındı.

en: Page '%(page_title)s' unpublished.
tr: Sayfa '%(page_title)s' yayından kaldırıldı.

en: Page locked
tr: Sayfa kilitlendi

en: Page types
tr: Sayfa türleri

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pages using
tr: Kullanan sayfalar

en: Pages using %(page_type)s
tr: Sayfaların kullandığı türler %(page_type)s

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Parent
tr: Üst-Ebeveyn

en: Parent page
tr: Üst sayfa

en: Password
tr: Parola

en: Password change successful
tr: Şifre değiştirme başarılı

en: Password reset
tr: Şifreyi sıfırla

en: Phone link
tr: Telefon bağlantısı

en: Please follow the link below to reset your password:
tr: Şifrenizi sıfırlamak için aşağıdaki bağlantıyı takip edin

en: Please select at least one group.
tr: Lütfen en az bir grup seçin.

en: Preferred language
tr: Tercih edilen dil

en: Preview
tr: Önizleme

en: Preview draft version of '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasının taslak sürümünü önizle

en: Previous
tr: Önceki

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Privacy changes apply to all children of this page too.
tr: Gizlilik değişiklikleri, bu sayfanın tüm alt elemanları için de geçerlidir.

en: Privacy settings determine who is able to view documents in this collection.
tr: Gizlilik ayarları, bu koleksiyondaki belgeleri kimin görebileceğini belirler.

en: Private
tr: Gizli

en: Promote
tr: Tanıtımını yap

en: Public
tr: Genel

en: Publish
tr: Yayınla

en: Publish copied page
tr: Kopyalanan sayfayı yayınla

en: Publish copies
tr: Kopyaları yayınla

en: Publish this version
tr: Bu düzeltmeyi yayınla

en: Publishing…
tr: Yayınlanıyor…

en: Redo
tr: Yeniden

en: Replace current draft
tr: Şimdiki taslağın yerine koy

en: Reports
tr: Raporlar

en: Request a new password reset
tr: Şifreyi sıfırlama isteği gönder

en: Reset password
tr: Şifreyi sıfırla

en: Reset your password
tr: Şifreni sıfırla

en: Restart workflow
tr:  İş akışını yenile

en: Resubmit to %(task_name)s
tr: Tekrar gönderildi %(task_name)s

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Draft
tr: Taslak Olarak Kaydet

en: Save draft
tr: Taslağı kaydet

en: Saving…
tr: Kaydediliyor…

en: Search
tr: Ara

en: Search term
tr: Arama terimi

en: Select a new parent for this page.
tr: Bu sayfa için yeni bir üst sayfa seçin

en: Set collection privacy. Current status: Private
tr: Koleksiyon gizliliğini ayarla. Şimdiki durum: Gizli

en: Set collection privacy. Current status: Public
tr: Koleksiyon gizliliğini ayarla. Şimdiki durum: Genel

en: Set your new password
tr: Yeni şifre ayarla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Show
tr: Göster

en: Show in Explorer
tr: Araştırıcıda göster

en: Sign in
tr: Oturum aç

en: Sign in to Wagtail
tr: Wagtail'de oturumu aç

en: Signing in…
tr: Giriş yapılıyor…

en: Site summary
tr: Site özeti

en: Sites menu
tr: Siteler menüsü

en: Sorry, no pages match <em>%(query_string)s</em>
tr: Üzgünüz, <em>"%(query_string)s"</em> ile eşleşen sayfa yok.

en: Sorry, you do not have permission to access this area.
tr: Üzgünüm, bu alana erişim yetkiniz yok.

en: Sort
tr: Sırala

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in ascending order.
tr: '%(parent)s' sayfasına ait olan alt sayfaları '%(label)s' göre artan şekilde sırala.

en: Sort the order of child pages within '%(parent)s' by '%(label)s' in descending order.
tr: '%(parent)s' sayfasına ait olan alt sayfaları '%(label)s' göre azalan şekilde sırala.

en: Started at
tr: Oluşturulma zamanı

en: Status
tr: Durum

en: Strikethrough
tr: Üstü çizgili

en: Submit for moderation
tr: Denetleme için gönder

en: Submit to %(workflow_name)s
tr: Gönderildi %(workflow_name)s

en: Subscript
tr: Altyazı

en: Superscript
tr: Üstyazı

en: Tag(s) %(value_too_long)s are over %(max_tag_length)d characters
tr: Etiket(ler) %(value_too_long)s maksimum %(max_tag_length)d karakter sayısı sınırını aşıyor

en: The collection could not be saved due to errors.
tr: Hatalardan dolayı koleksiyon kaydedilemedi.

en: The page "%(title)s" has been approved
tr: "%(title)s" sayfası onaylandı.

en: The page "%(title)s" has been approved.
tr: "%(title)s" sayfası onaylandı.

en: The page "%(title)s" has been rejected
tr: "%(title)s" sayfası reddedildi.

en: The page "%(title)s" has been rejected.
tr: "%(title)s" sayfası reddedildi.

en: The page '%(page_title)s' is not currently awaiting moderation.
tr: Sayfa '%(page_title)s' şuan kontrol edilmek üzere beklemiyor.

en: The page could not be created due to validation errors
tr: Sayfa, doğrulama hataları nedeniyle oluşturulamadı

en: The page could not be saved as it is locked
tr: Sayfa kilitli olduğu için kaydedilemedi

en: The page could not be saved due to validation errors
tr: Sayfa doğrulama hatalarından dolayı kaydedilemedi

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.
tr: Şifre sıfırlama bağlantısı geçersiz, muhtemelen daha önce kullanıldı.

en: The requested page could not be found.
tr: İstenilen sayfa bulunamadı.

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use at the selected parent page. Make sure the slug is unique and try again
tr: Başlık url'si '%(page_slug)s' seçili üst sayfada zaten kullanılıyor. Özgün bir başlık url'si girerek tekrar deneyin

en: The slug '%(page_slug)s' is already in use within the parent page
tr: '%(page_slug)s' slug'ı üst sayfada zaten kullanılıyor

en: This collection cannot be deleted, because it is not empty. It contains:
tr: Bu kolleksiyon silinemedi çünkü boş değil ve şunları içeriyor:

en: This collection has been made private by a parent collection.
tr: Bu koleksiyon bir üst koleksiyon tarafından gizli yapıldı.

en: This copy will be a child of this given parent page.
tr: Bu kopya verilen ebeveyn sayfanın alt sayfası olacaktır.

en: This field is required.
tr: Bu alan zorunludur.

en: This is your dashboard on which helpful information about content you've created will be displayed.
tr: Bu, oluşturduğunuz içerikle ilgili faydalı bilgilerin görüntüleneceği yönetim panelinizdir.

en: This page has been made private by a parent page.
tr: Bu sayfa bir üst sayfa tarafından gizli yapıldı.

en: This page has unsaved changes.
tr: Bu sayfadaki düzenlemeler kaydedilmedi.

en: This page is live. Would you like to publish its copy as well?
tr: Bu sayfa yayındadır. Kopyasını da yayınlamak ister misiniz?

en: This page is locked to further editing
tr: Bu sayfa düzenlemeye karşı kilitlenmiştir

en: This page is protected from public view
tr: Bu sayfa genel görünüme karşı korumalıdır

en: This slug is already in use within the context of its parent page "%(parent_page_title)s"
tr: Bu başlık url'si "%(parent_page_title)s", zaten üst sayfada kullanılıyor

en: This will copy %(count)s subpage. | This will copy %(count)s subpages.
tr[0]: Bu %(count)s alt sayfayı kopyalayacaktır.
tr[1]: Bu %(count)s alt sayfayı kopyalayacaktır.

en: Title
tr: Başlık

en: Type
tr: Tip

en: Undo
tr: Geri al

en: Unlock
tr: Kilidini aç

en: Unlocked
tr: Kilitsiz

en: Unpublish
tr: Yayından Kaldır

en: Unpublish %(title)s
tr: %(title)s yayından kaldır

en: Unpublish page '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasını yayından kaldır

en: Unschedule
tr: Planı kaldır

en: Unschedule Revision %(revision.id)s for %(title)s
tr: %(title)s için %(revision.id)s değişiklik planını kaldır.

en: Update
tr: Güncelle

en: Updated
tr: Güncellendi

en: Upload a profile picture
tr: Profil resmi yükle

en: Usage
tr: Kullanım

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
tr[0]: %(usage_count)s kez kullanıldı
tr[1]: %(usage_count)s kez kullanıldı

en: View draft
tr: Taslak görüntüle

en: View live
tr: Canlı gör

en: View live version of '%(title)s'
tr: '%(title)s' sayfasının canlı sürümünü gör

en: Visibility
tr: Görünürlük

en: Visit the live page
tr: Yayındaki sayfayı gör

en: Wagtail admin
tr: Wagtail Yönetim

en: Welcome to the %(site_name)s Wagtail CMS
tr: %(site_name)s Wagtail CMS'e Hoşgeldiniz

en: Yes, delete
tr: Evet, sil

en: Yes, delete it
tr: Evet, sil

en: Yes, move this page
tr: Evet, sayfayı taşı

en: Yes, unpublish it
tr: Evet, yayından kaldır

en: Yes, unschedule
tr: Evet, planı kaldır

en: You can edit the page here:
tr: Sayfayı burada düzenleyebilirsiniz:

en: You can edit the privacy settings on:
tr: Gizlilik ayarlarını düzenleyebilirsiniz:

en: You can preview the page here:
tr: Sayfayı buradan önizleyebilirsiniz:

en: You can view the page here:
tr: Sayfayı burada görüntüleyebilirsiniz:

en: You cannot copy a page into itself when copying subpages
tr: Alt sayfaları kopyalarken bir sayfayı kendi içine kopyalayamazsınız

en: You cannot edit another user's comment.
tr: Başka bir kullanıcının yorumunu düzenleyemezsiniz.

en: You cannot have multiple permission records for the same collection.
tr: Aynı kolleksiyon için birden fazla yetkiye sahip olamazsınız.

en: You do not have permission to access the admin
tr: Yönetici bölümüne erişim yetkiniz yok

en: You do not have permission to copy to page "%(page_title)s"
tr: "%(page_title)s"  sayfasına kopyalamak için izniniz yok

en: You have been successfully logged out.
tr: Başarılı bir şekilde çıkış yaptınız.

en: Your %(username_field)s and password didn't match. Please try again.
tr: %(username_field)s ve şifre uyuşmuyor. Lütfen tekrar deneyin

en: Your locked pages
tr: Kilitli sayfalar

en: Your most recent edits
tr: En son düzenlemeleriniz

en: Your username (in case you've forgotten):
tr: Kullanıcı adın (Unutmanız durumunda):
