Wagtail - en to et translation catalogue (47 entries)

en: Wagtail forms
et: Wagtail vormid

en: Date from
et: Kuupäev alates

en: Date to
et: Kuupäev kuni

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
et: On juba teine väli nimega %(label_name)s, palun muutke ühte neist.

en: Single line text
et: Ühe rea tekst

en: Multi-line text
et: Mitme rea tekst

en: Checkbox
et: Linnukese väli

en: Checkboxes
et: Linnukeste väljad

en: Drop down
et: Rippmenüü

en: Multiple select
et: Mitu valikut

en: Radio buttons
et: Raadio nupud

en: Date
et: Kuupäev

en: Date/time
et: Kuupäev/aeg

en: Hidden field
et: Peidetud väli

en: submit time
et: sisestamise aeg

en: form submission
et: vormi kanne

en: form submissions
et: vormi kanded

en: name
et: nimi

en: Safe name of the form field, the label converted to ascii_snake_case
et:  Vormivälja turvaline nimi, silt ascii_snake_case kujul

en: label
et: nimetus

en: The label of the form field
et:  Vormivälja silt

en: field type
et: välja tüüp

en: required
et: kohustuslik

en: choices
et: valikud

en: default value
et: vaikeväärtus

en: help text
et: abitekst

en: Submission date
et: Kande kuupäev

en: Form
et: Vorm

en: Landing page
et: Maanudmisleht

en: to address
et: aadressile

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
et: Valikuline - vormi esildised saadetakse neile e-posti aadressidele. Mitme aadressi korral eraldage aadressid komaga.

en: from address
et: aadressilt

en: subject
et: teema

en: %(model_name)s submissions
et: %(model_name)s esildisid

en: Delete form data %(title)s
et: Kustuta vormi andmed %(title)s

en: Delete form data
et: Kustutage vormi andmed

en: Delete
et: Kustuta

en: Delete selected submissions
et: Kustutage valitud esildised

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
et: '%(title)s'  vormi pole esitatud.

en: Total submissions
et: Kõik kanded

en: Latest submission
et: Viimased kanded

en: Submissions of %(form_title)s
et: %(form_title)s esitamine.

en: Forms
et: Vormid

en: Title
et: Pealkiri

en: Origin
et:  Päritolu

en: Pages
et: Lehed

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
et[0]: Üks esildis on kustutatud.
et[1]: %(count)d  esildised on kustutatud.
