Wagtail - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Date from
fa: از تاریخ

en: Date to
fa: تا تاریخ

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
fa: یک فیلد دیگر با برچسب %(label_name)s وجود دارد. لطفا یکی را تغییر دهید

en: Single line text
fa: متن یک خطی

en: Multi-line text
fa: متن چندخطی

en: Email
fa: ایمیل

en: Number
fa: عدد

en: URL
fa: نشانی

en: Checkbox
fa: چک باکس

en: Checkboxes
fa: چک باکس‌ها

en: Drop down
fa: کشویی

en: Radio buttons
fa: کلیدهای رادیویی

en: Date
fa: تاریخ

en: Date/time
fa: تاریخ/ساعت

en: submit time
fa: ساعت ارسال

en: form submission
fa: ارسال فرم

en: name
fa: نام

en: label
fa: برچسب

en: The label of the form field
fa: برچسب فیلدِ فرم

en: field type
fa: نوع فیلد

en: required
fa: لازم

en: choices
fa: انتخاب‌ها

en: default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: help text
fa: متن راهنما

en: Submission date
fa: تاریخ ارسال

en: to address
fa: به نشانی

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
fa: اختیاری - ارسال های فرم به این ایمیل ارسال می‌شوند. نشانی ها را با کاما از یکدیگر جدا کنید.

en: from address
fa: از نشانی

en: subject
fa: موضوع

en: Delete form data %(title)s
fa: حدف داده فرم %(title)s

en: Delete form data
fa: حذف داده های فرم

en: Delete
fa: حذف

en: Delete selected submissions
fa: حذف ارسال های انتخاب شده

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
fa: ارسالی برای فرم %(title)s وجود ندارد.

en: Total submissions
fa: کل ارسال‌ها

en: Latest submission
fa: آخرین ارسال

en: Submissions of %(form_title)s
fa: ارسال های %(form_title)s

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Origin
fa: مبدا

en: Pages
fa: صفحه ها

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
fa[0]: %(count)d ارسال حذف شد.
fa[1]: %(count)d ارسال حذف شد.
