Wagtail - en to fi translation catalogue (53 entries)

en: Wagtail forms
fi: Wagtailin lomakkeet

en: Date from
fi: Lähtien

en: Date to
fi: Asti

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
fi: On olemassa toinenkin kenttä tekstillä %(label_name)s, ole hyvä ja muuta yhtä niistä.

en: Single line text
fi: Yhden rivin teksti

en: Multi-line text
fi: Monirivinen teksti

en: Email
fi: Sähköposti

en: Number
fi: Numero

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checkboxes
fi: Monivalinta

en: Drop down
fi: Pudotusvalikko

en: Multiple select
fi: Monivalinta

en: Radio buttons
fi: Valintanapit

en: Date
fi: Pvm

en: Date/time
fi: Päivämäärä/aika

en: Hidden field
fi: Piilotettu kenttä

en: submit time
fi: lähetysaika

en: form submission
fi: lomakelähetys

en: form submissions
fi: lomakkeen lähetykset

en: name
fi: nimi

en: Safe name of the form field, the label converted to ascii_snake_case
fi: Lomakekentän turvallinen nimi, muunnetaan ascii_snake_caseksi

en: label
fi: otsikko

en: The label of the form field
fi: Kentän otsikko

en: field type
fi: kenttätyyppi

en: required
fi: pakollinen

en: choices
fi: valinnat

en: Comma or new line separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
fi: Pilkulla tai uudella rivillä lista valinnoista. Pätee vain valintalaatikoihin, valintanappeihin ja pudotusvalikoihin.

en: default value
fi: oletusarvo

en: Default value. Comma or new line separated values supported for checkboxes.
fi: Oletusarvo. Pilkuin tai uudella rivillä erotellut arvot ovat tuettuja valintalaatikoissa.

en: help text
fi: aputeksti

en: Submission date
fi: Lähetetty

en: Form
fi: Lomake

en: Landing page
fi: Saapumissivu

en: to address
fi: lähetysosoite

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
fi: Valinnainen - lomakkeen tiedot lähetetään näihin sähköpostiosoitteisiin (erottele pilkulla).

en: from address
fi: lähettäjäosoite

en: subject
fi: otsake

en: %(model_name)s submissions
fi: %(model_name)s lähetykset

en: Delete form data %(title)s
fi: Poista lomakkeen %(title)s tiedot

en: Delete form data
fi: Poista lomakkeen tiedot

en: Are you sure you want to delete this form submission? | Are you sure you want to delete these form submissions?
fi[0]: Haluatko varmasti poistaa tämän lähetetyn lomakkeen?
fi[1]: Haluatko varmasti poistaa nämä lähetetyt lomakkeet?

en: Delete
fi: Poista

en: Delete selected submissions
fi: Poista valitut tiedot

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
fi: Lomaketta '%(title)s' ei ole lähetetty kertaakaan.

en: Total submissions
fi: Lähettyjä yhteensä

en: Latest submission
fi: Viimeksi lähetetty

en: Submissions of %(form_title)s
fi: Lähetetyt %(form_title)s -lomakkeet

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Title
fi: Otsikko

en: Origin
fi: Lähde

en: Pages
fi: Sivut

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
fi[0]: Yksi lähetys poistettu.
fi[1]: %(count)d lähetystä on poistettu.

en: Form data
fi: Lomakedata
