Wagtail - en to pl translation catalogue (49 entries)

en: Wagtail forms
pl: Formularze Wagtail

en: Date from
pl: Data od

en: Date to
pl: Data do

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
pl: Istnieje inne pole o nazwie %(label_name)s, proszę zmień jedno z nich.

en: Single line text
pl: Tekst w jednej linii

en: Multi-line text
pl: Tekst w wielu liniach

en: Number
pl: Numer

en: Checkboxes
pl: Checkboxy

en: Multiple select
pl: Pole wielokrotnego wyboru

en: Radio buttons
pl: Przyciski Radio

en: Date
pl: Data

en: Date/time
pl: Data/czas

en: Hidden field
pl: Ukryte pole

en: submit time
pl: czas wysłania

en: form submission
pl: wysyłka formularza

en: form submissions
pl: wysyłka formularza

en: name
pl: nazwa

en: Safe name of the form field, the label converted to ascii_snake_case
pl: Bezpieczna nazwa pola formularza, etykieta skonwertowana do ascii_snake_case

en: label
pl: nazwa

en: The label of the form field
pl: Nazwa pola formularza

en: field type
pl: typ pola

en: required
pl: wymagane

en: choices
pl: dostępne opcje

en: Comma or new line separated list of choices. Only applicable in checkboxes, radio and dropdown.
pl: Lista wyboru rozdzielona przecinkami lub znakiem nowej linii. Dozwolone wyłącznie w checkboxach, radio oraz listach dropdown

en: default value
pl: domyślna wartość

en: Default value. Comma or new line separated values supported for checkboxes.
pl: Domyślna wartość. Wartości oddzielone przecinkami lub znakiem nowej linii wspierane przez checkboxy.

en: help text
pl: tekst pomocniczy

en: Submission date
pl: Data zgłoszenia

en: Form
pl: Formularz

en: to address
pl: do adresu

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
pl: Opcjonalne - wysyłki formularza zostaną wysłane na te adresy email. Oddzielaj adresy przecinkiem.

en: from address
pl: adres formularza

en: subject
pl: temat

en: %(model_name)s submissions
pl: %(model_name)s zgłoszeń

en: Delete form data %(title)s
pl: Usuń dane formularza %(title)s

en: Delete form data
pl: Usuń dane formularza

en: Are you sure you want to delete this form submission? | Are you sure you want to delete these form submissions?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć to zgłoszenia formularza?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć te zgłoszenia formularza?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć te zgłoszenia formularza?
pl[3]: Czy na pewno chcesz usunąć te zgłoszenia formularza?

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete selected submissions
pl: Usuń wybrane zgłoszenia

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
pl: Brak zgłoszeń formularza '%(title)s'

en: Total submissions
pl: Wszystkich zgłoszeń

en: Latest submission
pl: Ostatnie zgłoszenie

en: Submissions of %(form_title)s
pl: Zgłoszenia formularza %(form_title)s

en: Forms
pl: Formularze

en: Title
pl: Tytuł

en: Origin
pl: Źródło

en: Pages
pl: Strony

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
pl[0]: Zgłoszenie zostało usunięte.
pl[1]: %(count)d zgłoszenia zostały usunięte.
pl[2]: %(count)d zgłoszenia zostały usunięte.
pl[3]: %(count)d zgłoszenia zostały usunięte.

en: Form data
pl: Dane formularza
