Wagtail - en to tet translation catalogue (44 entries)

en: Wagtail forms
tet: Formulariu wagtail

en: Date from
tet: Data husi

en: Date to
tet: Data to'o

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
tet: Iha neba atributu seluk ho label %(label_name)s, favor troka ida husi sira ne'e.

en: Single line text
tet: Testu lina ida

en: Multi-line text
tet: Testu lina barak

en: Number
tet: Numeru

en: Checkbox
tet: Kaixa selesaun

en: Checkboxes
tet: Kaixa selesaun sira

en: Multiple select
tet: Hili barak

en: Radio buttons
tet: Butaun Radius

en: Date
tet: Data

en: Date/time
tet: Data/tempu

en: Hidden field
tet: Subar atributu

en: submit time
tet: Tempu submete

en: form submission
tet: submisaun formulariu

en: name
tet: Naran

en: The label of the form field
tet: Label husi atributu formulariu

en: field type
tet: Tipu atributu

en: required
tet: rekeridu

en: choices
tet: Hili

en: default value
tet: Valor detallu

en: help text
tet: Testu ajuda

en: Submission date
tet: Data submisaun

en: Form
tet: Formulariu

en: Landing page
tet: Loke pajina

en: to address
tet: Ba enderesu

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
tet: Opsaun - fomulariu submisaun sei email ba enderesu sira ne'e. Separa enderesu barak husi koma.

en: from address
tet: Enderesu formulariu

en: subject
tet: Sujeitu

en: %(model_name)s submissions
tet: %(model_name)s submisaun

en: Delete form data %(title)s
tet: Hamoos husi data %(title)s

en: Delete form data
tet: Hamoos data formula

en: Delete
tet: Hamoos

en: Delete selected submissions
tet: Hamoos submisaun nebe hila ona

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
tet: Neba sei la iha nafatin submisaun husi %(title)sformulariu.

en: Total submissions
tet: Total submisaun

en: Latest submission
tet: Submisaun foun

en: Submissions of %(form_title)s
tet: Submisaun husi%(form_title)s

en: Forms
tet: Formulariu

en: Title
tet: Titlu

en: Origin
tet: Orijen

en: Pages
tet: Pajina sira

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
tet[0]: %(count)dsubmisaun sei nafatin hamoos.
