Wagtail - en to tr_TR translation catalogue (46 entries)

en: Wagtail forms
tr_TR: Wagtail formlar

en: Date from
tr_TR: Başlangıç tarihi

en: Date to
tr_TR: Bitiş tarihi

en: There is another field with the label %(label_name)s, please change one of them.
tr_TR: %(label_name)s adında başka bir alan var, lütfen birini değiştirin.

en: Single line text
tr_TR: Tek satır metin

en: Multi-line text
tr_TR: Çok satırlı metin

en: Email
tr_TR: Eposta

en: Number
tr_TR: Sayı

en: Checkbox
tr_TR: Onay kutusu

en: Checkboxes
tr_TR: Onay kutuları

en: Drop down
tr_TR: Açılır liste

en: Multiple select
tr_TR: Çoklu seçim

en: Radio buttons
tr_TR: Radyo düğmeleri

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Date/time
tr_TR: Tarih/zaman

en: Hidden field
tr_TR: Gizli alan

en: submit time
tr_TR: gönderilme zamanı

en: form submission
tr_TR: form teslimi

en: name
tr_TR: isim

en: label
tr_TR: ad (label)

en: The label of the form field
tr_TR: Form alanının adı

en: field type
tr_TR: alan türü

en: required
tr_TR: gerekli

en: choices
tr_TR: şıklar

en: default value
tr_TR: varsayılan değer

en: help text
tr_TR: yardım metni

en: Submission date
tr_TR: İletim tarihi

en: Landing page
tr_TR: Hedef sayfa

en: to address
tr_TR: alıcı eposta adresi

en: Optional - form submissions will be emailed to these addresses. Separate multiple addresses by comma.
tr_TR: İsteğe bağlı - form iletimleri bu adreslere eposta ile gönderilecektir. Birden fazla eposta adresini virgülle ayırın.

en: from address
tr_TR: gönderen eposta adresi

en: subject
tr_TR: konu

en: %(model_name)s submissions
tr_TR: %(model_name)s teslim

en: Delete form data %(title)s
tr_TR: %(title)s form verisini sil

en: Delete form data
tr_TR: Form verisini sil

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete selected submissions
tr_TR: Seçili iletileri sil

en: There have been no submissions of the '%(title)s' form.
tr_TR: '%(title)s' formundan ileti yok.

en: Total submissions
tr_TR: Toplam ileti

en: Latest submission
tr_TR: Son ileti

en: Submissions of %(form_title)s
tr_TR: %(form_title)s iletileri

en: Forms
tr_TR: Formlar

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Origin
tr_TR: Köken

en: Pages
tr_TR: Sayfalar

en: One submission has been deleted. | %(count)d submissions have been deleted.
tr_TR[0]: Bir ileti silindi.
tr_TR[1]: %(count)d ileti silindi.
