Wagtail - en to is_IS translation catalogue (12 entries)

en: Wagtail table block
is_IS: Wagtail töflu blokk

en: Row header
is_IS: Töfluhaus

en: Table headers
is_IS: Töfluhaus

en: Display the first row as a header
is_IS: Birta fyrstu röð sem töfluhaus

en: Display the first column as a header
is_IS: Birta fyrsta dálk sem fyrirsagnadálk

en: Column header
is_IS: Fyrirsagnadálkur

en: Display the first row AND first column as headers
is_IS: Birta fyrstu röð OG fyrsta dálk sem töfluhaus/fyrirsagnadálk

en: No headers
is_IS: Enginn haus

en: Which cells should be displayed as headers?
is_IS: Hvaða reitir eiga að birtast sem fyrirsagnareitir?

en: Table caption
is_IS: Töflufyrirsögn

en: A heading that identifies the overall topic of the table, and is useful for screen reader users.
is_IS: Fyrirsögn sem lýsir almennu innihaldi töflunnar, og er gagnleg fyrir notendur skjálesara

en: Table
is_IS: Tafla
