Wagtail - en to pt_PT translation catalogue (5 entries)

en: Wagtail table block
pt_PT: Bloco de tabela Wagtail

en: Row header
pt_PT: Cabeçalho de linha

en: Column header
pt_PT: Cabeçalho de coluna

en: Table caption
pt_PT: Legenda da tabela

en: Table
pt_PT: Tabela
