Wagtail - en to ar translation catalogue (61 entries)

en: Wagtail documents
ar: مستندات Wagtail

en: Collection
ar: مجموعة

en: Add
ar: أضف

en: Add/edit documents you own
ar: إضافة / تحرير المستندات التي تملكها

en: Edit
ar: تحرير

en: Edit any document
ar: تحرير أي وثيقة

en: Choose
ar: اختر

en: title
ar: عنوان

en: file
ar: ملف

en: created at
ar: أنشئت في

en: uploaded by user
ar: رفع عن طريق المستخدم

en: tags
ar: وسوم

en: document
ar: مستند

en: documents
ar: وثائق

en: Are you sure you want to delete this document? | Are you sure you want to delete these documents?
ar[0]: هل أنت متأكد من حذف هذه الوثيقة؟
ar[1]: هل أنت متأكد من حذف هذه الوثيقة؟
ar[2]: هل أنت متأكد من حذف هاتين الوثيقتين؟
ar[3]: هل أنت متأكد من حذف هذه الوثائق؟
ar[4]: هل أنت متأكد من حذف هذه الوثائق؟
ar[5]: هل تريد حقا حذف هذه الوثائق؟

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
ar[0]: استخدم %(usage_count)s مرة
ar[1]: استخدم %(usage_count)s مرة
ar[2]: استخدم %(usage_count)s مرات
ar[3]: استخدم %(usage_count)s مرة
ar[4]: استخدم %(usage_count)s مرات
ar[5]: استخدم %(usage_count)s مرات

en: Yes, delete
ar: نعم احذف

en: No, don't delete
ar: لا, لا تحذف

en: Latest documents
ar: وثائق أخيرة

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
ar: لم تحمِّل أي مستندات في هذه المجموعة.

en: You haven't uploaded any documents.
ar: لم تحمِّل أي مستندات.

en: Change document:
ar: غير الوثيقة

en: Add a document
ar: !ضف وثيقة

en: Add document
ar: ّضف وثيقة

en: Uploading…
ar: يتم الرفع…

en: Upload
ar: انقل إلى الحاسوب

en: Editing %(title)s
ar: يتم التحرير %(title)s

en: Editing
ar: تحرير

en: Save
ar: احفظ

en: Delete document
ar: احذف وثيقة

en: Filesize
ar: حجم الملف

en: File not found
ar: الملف غير موجود

en: Usage
ar: استعمال

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
ar: عذرًا ، لا توجد مستندات تطابق "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
ar: لم تحمِّل أي مستندات في هذه المجموعة. لماذا لا <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">تحمل واحد الآن</a>؟

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
ar: لم تحمِّل أي مستندات. لماذا لا <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">تحمل واحد الآن</a>؟

en: Add multiple documents
ar: إضافة مستندات متعددة

en: Add documents
ar: !ضف وثيقة

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
ar: اسحب المستندات وأفلتها في هذا الجزء لتحميلها على الفور.

en: Or choose from your computer
ar: أو اختر من جهاز الكمبيوتر الخاص بك

en: Add to collection:
ar: إضافة إلى المجموعة:

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
ar: تحميل ناجح. يرجى تحديث هذا المستند بعنوان أكثر ملاءمة ، إذا لزم الأمر. يمكنك أيضًا حذف المستند تمامًا إذا لم يكن التحميل مطلوبًا.

en: Sorry, upload failed.
ar: عذرًا ، أخفق التحميل.

en: You need a password to access this document.
ar: أنت بحاجة إلى كلمة مرور للوصول إلى هذا المستند.

en: Document permissions
ar: اذونات الوثيقة

en: Add a document permission
ar: إضافة إذن وثيقة

en: Delete
ar: احذف

en: File
ar: ملف

en: Created
ar: تم إنشاؤه

en: Choose a document
ar: احتر وثيقة

en: Choose another document
ar: اختر وثيقة أخقى

en: Edit this document
ar: تحرير هذه الوثيقة

en: Documents
ar: وثائق

en: Title
ar: عنوان

en: Document '%(document_title)s' added.
ar: اضيف '%(document_title)s' مستند

en: The document could not be saved due to errors.
ar: كان من غير الممكن حفظ الوثيقة بسبب أخطاء

en: Document '%(document_title)s' updated
ar: تحديث '%(document_title)s'  مستند

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
ar: كان من غبر الممكن العثور على الوثيقة. من فضلك غير المصدر أو احذف الوثيقة

en: Document '%(document_title)s' deleted.
ar: حذف '%(document_title)s' مستند

en: Document
ar: مستند

en: %(count)s document | %(count)s documents
ar[0]: %(count)s مستند
ar[1]: %(count)s مستند
ar[2]: %(count)s مستندات
ar[3]: %(count)s مستندات
ar[4]: %(count)s مستندات
ar[5]: %(count)s مستندات
