Wagtail - en to ja translation catalogue (61 entries)

en: Wagtail documents
ja: Wagtail ドキュメント

en: Collection
ja: コレクション

en: Add
ja: 追加

en: Add/edit documents you own
ja: 自分のドキュメントを追加/編集

en: Edit
ja: 編集

en: Edit any document
ja: ドキュメントを編集

en: Choose
ja: 選択

en: title
ja: タイトル

en: file
ja: ファイル

en: created at
ja: 作成日

en: uploaded by user
ja: アップロードしたユーザ

en: tags
ja: タグ

en: document
ja: ドキュメント

en: documents
ja: ドキュメント

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
ja[0]: %(usage_count)s回使用

en: Yes, delete
ja: はい、削除します

en: No, don't delete
ja: いいえ、削除しません

en: Latest documents
ja: 最新のドキュメント

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
ja: このコレクションにはまだドキュメントがアップロードされていません。

en: You haven't uploaded any documents.
ja: まだドキュメントがアップロードされていません。

en: Change document:
ja: ドキュメントを変更

en: Add a document
ja: ドキュメントを追加

en: Add document
ja: ドキュメントを追加

en: Uploading…
ja: アップロード中…

en: Upload
ja: アップロード

en: Editing %(title)s
ja: %(title)s を編集

en: Editing
ja: 編集中

en: Save
ja: 保存

en: Delete document
ja: ドキュメントを削除

en: Filesize
ja: ファイルサイズ

en: File not found
ja: ファイルは見つかりませんでした

en: Usage
ja: 使用法

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
ja: "<em>%(query_string)s</em>" に一致するドキュメントはありません

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
ja: まだこのコレクションにはドキュメントがアップロードされていません。<a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">ドキュメントを追加</a>しますか？

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
ja: まだドキュメントがアップロードされていません。<a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">ドキュメントを追加</a>しますか？

en: Add multiple documents
ja: 複数のドキュメントを追加

en: Add documents
ja: ドキュメントを追加

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
ja: ドキュメントをここにドラッグ&ドロップするとすぐにアップロードできます。

en: Or choose from your computer
ja: もしくはファイルを参照

en: Add to collection:
ja: コレクションに追加:

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
ja: アップロードに成功しました。必要の際にはドキュメントを更新できます。また、アップロードする必要のないドキュメントを削除することもできます。

en: Sorry, upload failed.
ja: アップロードに失敗しました。

en: You need a password to access this document.
ja: このページへアクセスするためにはパスワードが必要です。

en: Document permissions
ja: ドキュメント権限

en: Add a document permission
ja: ドキュメント権限を追加

en: Tags
ja: タグ

en: Delete
ja: 削除

en: File
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: Choose a document
ja: ドキュメントを選択

en: Choose another document
ja: 別のドキュメントを選択

en: Edit this document
ja: ドキュメントを編集

en: Documents
ja: ドキュメント

en: Title
ja: タイトル

en: Document '%(document_title)s' added.
ja: '%(document_title)s' が追加されました

en: The document could not be saved due to errors.
ja: エラーが発生したため、ドキュメントを保存できませんでした。

en: Document '%(document_title)s' updated
ja: '%(document_title)s'のドキュメントが更新されました。

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
ja: ファイルが見つかりませんでした。ソースを変更するかドキュメントを削除してください。

en: Document '%(document_title)s' deleted.
ja: '%(document_title)s'のドキュメントを削除しました。

en: Document
ja: ドキュメント

en: %(count)s document | %(count)s documents
ja[0]: %(count)s件のドキュメント
