Wagtail - en to sv translation catalogue (88 entries)

en: Wagtail documents
sv: Wagtail dokument

en: Collection
sv: Samling

en: Add
sv: Lägg till

en: Add/edit documents you own
sv: Lägg till/redigera dokument du äger

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit any document
sv: Redigera alla dokument

en: Choose
sv: Välj

en: Select documents in choosers
sv: Markera dokument i väljare

en: title
sv: titel

en: file
sv: fil

en: created at
sv: skapad vid

en: uploaded by user
sv: uppladdad av användare

en: tags
sv: taggar

en: document
sv: dokument

en: documents
sv: dokument

en: Add tags to 1 document | Add tags to %(counter)s documents
sv[0]: Lägg till tagg till 1 dokument
sv[1]: Lägg till taggar till %(counter)s dokument

en: Add tags to documents
sv: Lägg till taggar till dokument

en: Are you sure you want to tag the following document? | Are you sure you want to tag the following documents?
sv[0]: Är du säker på att du vill lägga till tagg på följande dokument?
sv[1]: Är du säker på att du vill lägga till tagg på följande dokument?

en: You don't have permission to add tags to this document | You don't have permission to add tags to these documents
sv[0]: Du saknar rättigheter att lägga till tagg på detta dokument
sv[1]: Du saknar rättigheter att lägga till taggar på dessa dokument

en: Yes, add
sv: Ja, lägg till

en: No, don't add
sv: Nej, lägg inte till

en: Add 1 document to new collection | Add %(counter)s documents to new collection
sv[0]: Lägg till 1 dokument till en kollektion
sv[1]: Lägg till %(counter)s dokument till ny kollektion

en: Add documents to collection
sv: Lägg till dokument till samling

en: Are you sure you want to add the following document to the selected collection? | Are you sure you want to add the following documents to the selected collection?
sv[0]: Är du säker på att du vill lägga till följande dokument i vald samling?
sv[1]: Är du säker på att du vill lägga till följande dokument i vald samling?

en: You don't have permission to add this document to a collection | You don't have permission to add these documents to a collection
sv[0]: Du saknar rättigheter att lägga till detta dokument till samling
sv[1]: Du saknar rättigheter att lägga till dessa dokument till samling

en: Delete 1 document | Delete %(counter)s documents
sv[0]: Radera 1 dokument
sv[1]: Radera %(counter)s dokument

en: Delete documents
sv: Radera dokument

en: Are you sure you want to delete this document? | Are you sure you want to delete these documents?
sv[0]: Är du säker på att du vill radera detta dokument?
sv[1]: Är du säker på att du vill radera dessa dokument?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
sv[0]: Använd %(usage_count)s gång
sv[1]: Använd %(usage_count)s gånger

en: You don't have permission to delete this document | You don't have permission to delete these documents
sv[0]: Du saknar rättigheter att radera detta dokument
sv[1]: Du saknar rättigheter att radera dessa dokument

en: Yes, delete
sv: Ja, radera

en: No, don't delete
sv: Nej, radera inte.

en: Latest documents
sv: Senaste dokument

en: Sorry, no documents match "<em>%(search_query)s</em>"
sv: Ledsen, inga dokument matchar "<em>%(search_query)s</em>"

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
sv: Du har inte laddat upp några dokument i den här samlingen.

en: You haven't uploaded any documents.
sv: Du har inte laddat upp några dokument.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
sv: Varför inte <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>ladda upp en nu</a>?

en: Change document:
sv: Ändra dokument:

en: Add a document
sv: Lägg till ett dokument

en: Add document
sv: Lägg till dokument

en: Uploading…
sv: Laddar upp…

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Editing %(title)s
sv: Redigerar %(title)s

en: Editing
sv: Redigerar

en: Save
sv: Spara

en: Delete document
sv: Ta bort dokument

en: Filesize
sv: Filstorlek

en: File not found
sv: Filen hittades inte

en: Usage
sv: Användning

en: Select all documents in listing
sv: Välj alla dokument i listan

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
sv: Ledsen, inga dokument matchar "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
sv: Du har inte laddat upp några dokument till den här samlingen. Varför inte <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">ladda upp ett nu</a>?

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
sv: Du har inte laddat upp några dokument. Varför inte <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">ladda upp ett nu</a>?

en: Add multiple documents
sv: Lägg till flera dokument

en: Add documents
sv: Lägg till dokument

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
sv: Dra och släpp dokument inom det här området för att ladda upp direkt.

en: Or choose from your computer
sv: Eller välj från din dator

en: Add to collection:
sv: Lägg till i samling:

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
sv: Uppladdningen lyckades. Vänligen uppdatera det här dokumentet med en mer lämplig titel, om nödvändigt. Du kan också radera dokumentet helt och hållet om uppladdningen inte var nödvändig.

en: Sorry, upload failed.
sv: Ledsen, uppladdningen misslyckades.

en: Document updated.
sv: Dokument uppdaterat.

en: You need a password to access this document.
sv: Du behöver ett lösenord för få åtkomst till dokumentet.

en: Document permissions
sv: Dokumenträttigheter

en: Add a document permission
sv: Lägg till en dokumenträttighet

en: Tags
sv: Taggar

en: Tag
sv: Tagg

en: Add tags to the selected documents
sv: Lägg till taggar på valda dokument

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d document | New tags have been added to %(num_parent_objects)d documents
sv[0]: Nya taggar har lagts till på %(num_parent_objects)d dokument
sv[1]: Nya taggar har lags till på %(num_parent_objects)d dokument

en: Add to collection
sv: Lägg till i samling

en: Add selected documents to collection
sv: Lägg till valda dokument i samling

en: %(num_parent_objects)d document has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d documents have been added to %(collection)s
sv[0]: %(num_parent_objects)d dokument har lagts till %(collection)s
sv[1]: %(num_parent_objects)d dokument har lats till %(collection)s

en: Delete
sv: Radera

en: Delete selected documents
sv: Radera valda dokument

en: %(num_parent_objects)d document has been deleted | %(num_parent_objects)d documents have been deleted
sv[0]: %(num_parent_objects)d dokument har raderats
sv[1]: %(num_parent_objects)d dokument har raderats

en: File
sv: Fil

en: Created
sv: Skapades

en: Choose a document
sv: Välj ett dokument

en: Choose another document
sv: Välj ett annat dokument

en: Edit this document
sv: Redigera detta dokument

en: Documents
sv: Dokument

en: Title
sv: Titel

en: Document '%(document_title)s' added.
sv: Dokument '%(document_title)s' lades till.

en: The document could not be saved due to errors.
sv: Dokumentet kunde inte sparas p.g.a. fel.

en: Document '%(document_title)s' updated
sv: Dokument '%(document_title)s' laddades upp

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
sv: Filen kunde inte hittas. Vänligen ändra källan eller ta bort dokumentet.

en: Document '%(document_title)s' deleted.
sv: Dokument '%(document_title)s' borttaget.

en: Document
sv: Dokument

en: %(count)s document | %(count)s documents
sv[0]: %(count)s dokument
sv[1]: %(count)s dokument
