Wagtail - en to tr translation catalogue (60 entries)

en: Wagtail documents
tr: Wagtail belgeler

en: Collection
tr: Koleksiyon

en: Add
tr: Ekle

en: Add/edit documents you own
tr: Sahip olduğunuz belgeleri ekleyin/düzenleyin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit any document
tr: Herhangi bir belge düzenle

en: Choose
tr: Seç

en: title
tr: başla

en: file
tr: dosya

en: created at
tr: oluşturulma zamanı

en: uploaded by user
tr: yükleyen kullanıcı

en: tags
tr: etiketler

en: document
tr: belge

en: documents
tr: belgeler

en: Are you sure you want to delete this document? | Are you sure you want to delete these documents?
tr[0]: Bu dokümanları silmek istediğinize emin misiniz?
tr[1]: Bu dokümanları silmek istediğinize emin misiniz?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
tr[0]: %(usage_count)s kez kullanıldı
tr[1]: %(usage_count)s kez kullanıldı

en: Yes, delete
tr: Evet, sil

en: No, don't delete
tr: Hayır, silme

en: Latest documents
tr: En yeni belgeler

en: You haven't uploaded any documents in this collection.
tr: Bu koleksiyone henüz belge yüklemediniz.

en: You haven't uploaded any documents.
tr: Hiç belge yüklemediniz.

en: Change document:
tr: Belgeyi değiştir:

en: Add a document
tr: Belge ekle

en: Add document
tr: Belge ekle

en: Uploading…
tr: Yükleniyor…

en: Upload
tr: Yükle

en: Editing %(title)s
tr: %(title)s düzenleniyor

en: Editing
tr: Düzenleniyor

en: Save
tr: Kaydet

en: Delete document
tr: Belge sil

en: Filesize
tr: Dosya boyutu

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Usage
tr: Kullanım

en: Sorry, no documents match "<em>%(query_string)s</em>"
tr: Üzgünüm, "<em>%(query_string)s</em>" ile eşleşen belge yok

en: You haven't uploaded any documents in this collection. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
tr: Bu koleksiyona belge yüklemediniz. Neden <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">bir tane yüklemiyorsunuz</a>?

en: You haven't uploaded any documents. Why not <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">upload one now</a>?
tr: Hiç belge yüklemediniz. Neden <a href="%(wagtaildocs_add_document_url)s">bir tane yüklemiyorsunuz</a>?

en: Add multiple documents
tr: Birden fazla belge akle

en: Add documents
tr: Belge ekle

en: Drag and drop documents into this area to upload immediately.
tr: Hemen yüklenmesi için belgeleri bu alana sürükleyip bırakın.

en: Or choose from your computer
tr: Veya bilgisayarınızdan seçin

en: Add to collection:
tr: Koleksiyona ekle:

en: Upload successful. Please update this document with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the document completely if the upload wasn't required.
tr: Yükleme başarılı. Eğer gerekliyse lütfen bu belgenin başlığını, daha uygun bir başlıkla değiştirin.

en: Sorry, upload failed.
tr: Üzgünüm, yükleme başarısız oldu.

en: You need a password to access this document.
tr: Bu belgeye erişebilmeniz için şifre gerekiyor.

en: Document permissions
tr: Belge izinleri

en: Add a document permission
tr: Bir belge izni ekle

en: Delete
tr: Sil

en: File
tr: Dosya

en: Choose a document
tr: Belge seç

en: Choose another document
tr: Başka bir belge seçin

en: Edit this document
tr: Belgeyi düzenle

en: Documents
tr: Belgeler

en: Title
tr: Başlık

en: Document '%(document_title)s' added.
tr: '%(document_title)s' belgesi eklendi.

en: The document could not be saved due to errors.
tr: Hata nediyle belge kaydedilemedi.

en: Document '%(document_title)s' updated
tr: '%(document_title)s' belgesi güncellendi

en: The file could not be found. Please change the source or delete the document
tr: Belge bulunamıyor. Lütfen kaynağı değiştirin ya da belgeyi silin

en: Document '%(document_title)s' deleted.
tr: '%(document_title)s' belgesi silindi.

en: Document
tr: Belge

en: %(count)s document | %(count)s documents
tr[0]: %(count)s belge
tr[1]: %(count)s belge
