Wagtail - en to ca translation catalogue (145 entries)

en: Wagtail images
ca: Imatges de Wagtail

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
ca: Formats permesos: %(supported_formats)s. Mida màxima de fitxer: %(max_upload_size)s.

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
ca: Formats permesos: %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %(supported_formats)s.
ca: No és un format d'imatge permès. Formats permesos: %(supported_formats)s.

en: Not a valid .%(extension)s image. The extension does not match the file format (%(image_format)s)
ca: No és una imatge .%(extension)s vàlida. L'extensió no coincideix amb el format de fitxer (%(image_format)s)

en: This file is too big (%(file_size)s). Maximum filesize %(max_filesize)s.
ca: Aquest fitxer és massa gran (%(file_size)s). Mida màxima de fitxer %(max_filesize)s.

en: This file has too many pixels (%(num_pixels)s). Maximum pixels %(max_pixels_count)s.
ca: El fitxer té massa píxels (%(num_pixels)s). Píxels màxims %(max_pixels_count)s.

en: This file is too big. Maximum filesize %(max_filesize)s.
ca: Aquest fitxer és massa gran. Mida màxima de fitxer %(max_filesize)s.

en: Full width
ca: Amplada completa

en: Left-aligned
ca: Alineat a l'esquerra

en: Right-aligned
ca: Alineat a la dreta

en: Collection
ca: Col·lecció

en: Image is decorative
ca: La imatge és decorativa

en: Alt text
ca: Text alternatiu

en: Please add some alt text for your image or mark it as decorative
ca: Afegiu un text alternatiu a la imatge o marqueu-la com a decorativa

en: Filter
ca: Filtrar

en: Original size
ca: Mida original

en: Resize to width
ca: Canviar la mida a l'amplada

en: Resize to height
ca: Canviar la mida a l'alçada

en: Resize to min
ca: Canviar la mida al mínim

en: Resize to max
ca: Canviar la mida al màxim

en: Resize to fill
ca: Canviar la mida per ajustar

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Closeness
ca: Proximitat

en: Add
ca: Afegir

en: Add/edit images you own
ca: Afegir/editar imatges pròpies

en: Edit
ca: Editar

en: Edit any image
ca: Editar alguna imatge

en: Choose
ca: Seleccionar

en: Select images in choosers
ca: Seleccionar imatges als selectors

en: title
ca: títol

en: file
ca: fitxer

en: width
ca: amplada

en: height
ca: alçada

en: created at
ca: creada el

en: uploaded by user
ca: pujada per l'usuari

en: tags
ca: etiquetes

en: image
ca: imatge

en: images
ca: imatges

en: Add tags to 1 image | Add tags to %(counter)s images
ca[0]: Afegir etiquetes a 1 imatge
ca[1]: Afegir etiquetes a %(counter)s imatges

en: Add tags to images
ca: Afegir etiquetes a les imatges

en: Are you sure you want to tag the following image? | Are you sure you want to tag the following images?
ca[0]: N'esteu segur que voleu etiquetar la imatge següent?
ca[1]: N'esteu segur que voleu etiquetar les imatges següents?

en: You don't have permission to add tags to this image | You don't have permission to add tags to these images
ca[0]: No teniu permís per afegir etiquetes a aquesta imatge
ca[1]: No teniu permís per afegir etiquetes a aquestes imatges

en: Yes, add
ca: Sí, afegir

en: No, don't add
ca: No afegir

en: Add 1 image to new collection | Add %(counter)s images to new collection
ca[0]: Afegir 1 imatge a la nova col·lecció
ca[1]: Afegir %(counter)s imatges a la nova col·lecció

en: Add images to collection
ca: Afegir imatges a una col·lecció

en: Are you sure you want to add the following image to the selected collection? | Are you sure you want to add the following images to the selected collection?
ca[0]: N'esteu segur que voleu afegir la imatge següent a la col·lecció seleccionada?
ca[1]: N'esteu segur que voleu afegir les imatges següents a la col·lecció seleccionada?

en: You don't have permission to add this image to a collection | You don't have permission to add these images to a collection
ca[0]: No teniu permís per afegir aquesta imatge a la col·lecció
ca[1]: No teniu permís per afegir aquestes imatges a la col·lecció

en: Delete 1 image | Delete %(counter)s images
ca[0]: Esborrar 1 imatge
ca[1]: Esborrar %(counter)s imatges

en: Delete images
ca: Esborrar imatges

en: Are you sure you want to delete this image? | Are you sure you want to delete these images?
ca[0]: Esteu segur de voler esborrar aquesta imatge?
ca[1]: Esteu segur de voler esborrar aquestes imatges?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
ca[0]: Utilitzat %(usage_count)s vegada
ca[1]: Utilitzat %(usage_count)s vegades

en: You don't have permission to delete this image | You don't have permission to delete these images
ca[0]: No teniu permís per esborrar aquesta imatge
ca[1]: No teniu permís per esborrar aquestes imatges

en: Yes, delete
ca: Si, esborra

en: No, don't delete
ca: No, no esborrar

en: Popular tags
ca: Tags populars

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of an existing image. You may delete it if it wasn't required.
ca: S'ha pujat correctament. Tot i això, la nova imatge sembla ser un duplicat d'una imatge existent. Podeu esborrar-la si no és necessària.

en: Existing
ca: Existent

en: New
ca: Nou

en: Use new image
ca: Utilitzar la nova imatge

en: Use existing and delete new
ca: Utilitzar l'existent i esborrar la nova

en: Latest images
ca: Últimes imatges

en: Select %(title)s
ca: Seleccionar %(title)s

en: You haven't uploaded any images in this collection.
ca: No heu pujat cap imatge en aquesta col·lecció.

en: You haven't uploaded any images.
ca: No heu pujat cap imatge.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
ca: Per què no <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>pujar-ne un ara</a>?

en: Choose a format
ca: Escull un fomat

en: Insert image
ca: Insereix una imatge

en: <span>%(total)s</span> Image <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span> | <span>%(total)s</span> Images <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span>
ca[0]: <span>%(total)s</span> Imatge <span class="w-sr-only">creada a %(site_name)s</span>
ca[1]: <span>%(total)s</span> Imatges <span class="w-sr-only">creades a %(site_name)s</span>

en: Change image file:
ca: Canviar fitxer d'imatge:

en: Add an image
ca: Afegeix una imatge

en: Add image
ca: Afegeix imatge

en: Save
ca: Desa

en: Keep new image
ca: Mantenir la nova imatge

en: Delete new image
ca: Esborrar la nova imatge

en: Editing image %(title)s
ca: Editant imatge %(title)s

en: Editing
ca: Editant

en: Delete image
ca: Esborra imatge

en: Image focal point
ca: Punt focal de la imatge

en: URL Generator
ca: Generador d'URL

en: Focal point
ca: Punt focal

en: (optional)
ca: (opcional)

en: To define this image's most important region, drag a box over the image above.
ca: Per definir la regió més important d'aquesta imatge, arrossegueu un quadre sobre la imatge de dalt.

en: Current focal point shown
ca: Punt focal actual mostrat

en: Remove focal area
ca: Esborrar l'àrea focal

en: Max dimensions
ca: Dimensions màximes

en: Filesize
ca: Mida de fitxer

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Usage
ca: Ús

en: Sort by
ca: Odenar per

en: Select all images in listing
ca: Seleccionar totes les imatges de la llista

en: Sorry, no images match "<em>%(query_string)s</em>"
ca: Ho sentim, cap imatge coincideix amb "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any images in this collection. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
ca: No heu pujat cap imatge a aquesta col·lecció. Per què no en <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">pugeu una ara</a>?

en: You haven't uploaded any images. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
ca: No heu pujat cap imatge. Per què no en <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">pugeu una ara</a>?

en: Preview
ca: Previsualització

en: Image URL
ca: URL d'imatge

en: Copy URL
ca: Copiar URL

en: Copied to clipboard
ca: S'ha copiat al porta-retalls

en: Copying to clipboard failed
ca: Ha fallat la còpia al porta-retalls

en: Add multiple images
ca: Afegir diverses imatges

en: Add images
ca: Afegir imatges

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
ca: Arrossegueu i deixeu anar imatges en aquesta àrea per pujar-les immediatament.

en: Or choose from your computer
ca: O trieu del vostre ordinador

en: Add to collection:
ca: Afegir a la col·lecció:

en: Upload successful. Please update this image with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the image completely if the upload wasn't required.
ca: Pujada finalitzada correctament. Actualitzeu aquesta imatge amb un títol més adequat, si s'escau. També podeu eliminar del tot la imatge si la pujada no era requerida.

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of this existing image. You may delete it if it wasn't required.
ca: S'ha pujat correctament. Tot i això, la nova imatge sembla ser un duplicat d'una imatge existent. Podeu esborrar-la si no és necessària.

en: Sorry, upload failed.
ca: La pujada ha fallat.

en: Server Error
ca: Error del servidor

en: Report this error to your website administrator with the following information:
ca: Informar d'aquest error a l'administrador web amb la informació següent:

en: Image updated.
ca: Imatge actualitzada.

en: Image permissions
ca: Permisos d'imatge

en: Add an image permission
ca: Afegir un permís d'imatge

en: Tag
ca: Etiqueta

en: Add tags to the selected images
ca: Afegir etiquetes a les imatges seleccionades

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d image | New tags have been added to %(num_parent_objects)d images
ca[0]: S'han afegit etiquetes noves a %(num_parent_objects)d imatge
ca[1]: S'han afegit etiquetes noves a %(num_parent_objects)d imatges

en: Add to collection
ca: Afegir a col·lecció

en: Add selected images to collection
ca: Afegir les imatges seleccionades a la col·lecció

en: %(num_parent_objects)d image has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d images have been added to %(collection)s
ca[0]: S'ha afegit %(num_parent_objects)d imatge a %(collection)s
ca[1]: S'han afegit %(num_parent_objects)d imatges a %(collection)s

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete selected images
ca: Esborrar les imatges seleccionades

en: %(num_parent_objects)d image has been deleted | %(num_parent_objects)d images have been deleted
ca[0]: S'ha esborrat %(num_parent_objects)d imatge
ca[1]: S'han esborrat %(num_parent_objects)d imatges

en: Upload
ca: Puja

en: Uploading…
ca: Pujant…

en: Choose an image
ca: Escull una imatge

en: Choose another image
ca: Escull una altra imatge

en: Edit this image
ca: Editar aquesta imatge

en: Newest
ca: Les més noves

en: Oldest
ca: Les més antigues

en: Title: (A -> Z)
ca: Títol: (A -> Z)

en: Title: (Z -> A)
ca: Títol: (Z -> A)

en: File size: (low to high)
ca: Mida de fitxer: (menor a major)

en: File size: (high to low)
ca: Mida de fitxer: (major a menor)

en: Images
ca: Imatges

en: Image '%(image_title)s' updated.
ca: Imatge '%(image_title)s' actualitzada.

en: Edit again
ca: Tornar a editar

en: The image could not be saved due to errors.
ca: No s'ha pogut desar la imatge.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
ca: No s'ha trobat el fitxer origen de la imatge. Canvieu l'origen o elimineu la imatge.

en: Image '%(image_title)s' deleted.
ca: Imatge '%(image_title)s' eliminada.

en: Image '%(image_title)s' added.
ca: Imatge '%(image_title)s' afegida.

en: The image could not be created due to errors.
ca: No s'ha pogut crear la imatge.

en: Image
ca: Imatge

en: %(count)s image | %(count)s images
ca[0]: %(count)s imatge
ca[1]: %(count)s imatges

en: Change image
ca: Substituir imatge
