Wagtail - en to el translation catalogue (84 entries)

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
el: Υποστηριζόμενες μορφες: %(supported_formats)s. Μέγιστο μέγεθος αρχείου:  %(max_upload_size)s.

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
el: Υποστηριζόμενες μορφές: %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %(supported_formats)s.
el: Δεν είναι μια υποστηριζόμενη μορφή εικόνας. Υποστηριζόμενες μορφές: %(supported_formats)s.

en: This file is too big (%(file_size)s). Maximum filesize %(max_filesize)s.
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο (%(file_size)s). Μέγιστο μέγεθος αρχείου  %(max_filesize)s.

en: This file is too big. Maximum filesize %(max_filesize)s.
el: Το αρχείο είναι πολύ μεγάλο. Μέγιστο μέγεθος αρχείου  %(max_filesize)s.

en: Full width
el: Πλήρες πλάτος

en: Left-aligned
el: Στοίχιση αριστερά

en: Right-aligned
el: Στοίχιση δεξιά

en: Collection
el: Συλλογή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Original size
el: Γνήσιο μέγεθος

en: Resize to width
el: Αλλαγή μεγέθους σε πλάτος

en: Resize to height
el: Αλλαγή μεγέθους σε ύψος

en: Resize to min
el: Αλλαγή μεγέθους σε ελάχ

en: Resize to max
el: Αλλαγή μεγέθους έως μέγ

en: Resize to fill
el: Αλλαγή μεγέθους για να αναπληρώσει

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Υψος

en: Closeness
el: Εγγύτητα

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add/edit images you own
el: Προσθήκη/επεξεργασία των εικόνων σας

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit any image
el: Επεξεργασία όλων των εικόνων

en: Choose
el: Επιλογή

en: title
el: τίτλος

en: file
el: αρχείο

en: width
el: πλάτος

en: height
el: ύψος

en: created at
el: δημιουργία στις

en: uploaded by user
el: ανέβηκε από το χρήστη

en: tags
el: ετικέτες

en: image
el: Εικόνα

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
el[0]: Χρησιμοποιήθηκε %(usage_count)s φορά/ές
el[1]: Χρησιμοποιήθηκε %(usage_count)s φορά/ές

en: Yes, delete
el: Ναι, να διαγραφεί

en: No, don't delete
el: Ακύρωση διαγραφής

en: Popular tags
el: Δημοφιλείς ετικέτες

en: New
el: Καινούργιο

en: Latest images
el: Τελευταίες εικόνες

en: Choose a format
el: Επιλογή τύπου

en: Insert image
el: Εισαγωγή εικόνας

en: Change image file:
el: Αλλαγή αρχείου εικόνας:

en: Add an image
el: Προσθήκη εικόνας

en: Add image
el: Προσθήκη εικόνας

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Editing image %(title)s
el: Επεξεργασία εικόνας %(title)s

en: Editing
el: Διόρθωση

en: Delete image
el: Διαγραφή εικόνας

en: URL Generator
el: Παραγωγή URL

en: Current focal point shown
el: Τρέχον εστιακό σημείο παρουσιάζεται

en: Max dimensions
el: Μέγιστες διαστάσεις

en: Filesize
el: Μέγεθος Αρχείου

en: File not found
el: Το αρχείο δεν βρέθηκε

en: Usage
el: Χρήση

en: Sorry, no images match "<em>%(query_string)s</em>"
el: Λυπούμαστε, καμία εικόνα δε ταιριάζει με το "<em>%(query_string)s</em>"

en: You haven't uploaded any images in this collection. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
el: Δεν έχετε ανεβάσει εικόνες στη συλλογή. Θέλετε να <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">ανεβάσετε μία</a>;

en: You haven't uploaded any images. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
el: Δεν έχετε ανεβάσει εικόνες. Θέλετε να <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">ανεβάσετε μία</a>?

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Add multiple images
el: Προσθήκη πολλαπλών εικόνων

en: Add images
el: Προσθήκη εικόνων

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
el: Μεταφέρετε και αποθέστε εικόνες σε αυτόν τον τομέα για να τις ανεβάσετε αμέσως.

en: Or choose from your computer
el: Ή επιλέξτε από τον υπολογιστή σας

en: Add to collection:
el: Προσθήκη συλλογής:

en: Upload successful. Please update this image with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the image completely if the upload wasn't required.
el: Μεταφόρτωση επιτυχής. Ενημερώστε την εικόνα με ένα πιο κατάλληλο τίτλο, αν είναι απαραίτητο. Μπορείτε επίσης να διαγράψετε την εικόνα εντελώς, αν η αποστολή δεν ήταν απαραίτητη.

en: Sorry, upload failed.
el: Συγγνώμη, η μεταφόρτωση απέτυχε.

en: Server Error
el: Σφάλμα

en: Image updated.
el: Ενημέρωση εικόνας

en: Image permissions
el: Άδειες εικόνων

en: Add an image permission
el: Προσθήκη αδειών εικόνων

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Upload
el: Ανέβασμα

en: Uploading…
el: Ανέβασμα εικόνας …

en: Choose an image
el: Επιλέξατε εικόνα

en: Choose another image
el: Επιλογή άλλης εικόνας

en: Edit this image
el: Επεξεργασία αυτής της εικόνας

en: Images
el: Εικόνες

en: Image '%(image_title)s' updated.
el: Η εικόνα '%(image_title)s' ενημερώθηκε.

en: Edit again
el: Επεξεργασία ξανά

en: The image could not be saved due to errors.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση της εικόνας.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
el: Το αρχείο προέλευσης της εικόνας δεν θα μπορεσε να βρεθεί. Παρακαλούμε να αλλάξετε την πηγή ή να διαγράψετε την εικόνα.

en: Image '%(image_title)s' deleted.
el: Η εικόνα '%(image_title)s' διαγράφηκε.

en: Image '%(image_title)s' added.
el: Η εικόνα '%(image_title)s' δημιουργήθηκε.

en: The image could not be created due to errors.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία της εικόνας.

en: %(count)s image | %(count)s images
el[0]: %(count)s εικόνα
el[1]: %(count)s εικόνες
