Wagtail - en to nb translation catalogue (139 entries)

en: Wagtail images
nb: Wagtail-bilder

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
nb: Støttede formater: %(supported_formats)s. Maksimal filstørrelse: %(max_upload_size)s.

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
nb: Støttede formater: %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %(supported_formats)s.
nb: Ikke et støttet bildeformat. Støttede formater: %(supported_formats)s.

en: Not a valid .%(extension)s image. The extension does not match the file format (%(image_format)s)
nb: Ikke et gyldig .%(extension)s bilde. Filtypen samsvarer ikke med filformatet (%(image_format)s)

en: This file is too big (%(file_size)s). Maximum filesize %(max_filesize)s.
nb: Denne fila er for stor (%(file_size)s). Maksimal filstørrelse er %(max_filesize)s.

en: This file has too many pixels (%(num_pixels)s). Maximum pixels %(max_pixels_count)s.
nb: Denne fila har for mange piksler (%(num_pixels)s). Maks antall piksler er %(max_pixels_count)s.

en: This file is too big. Maximum filesize %(max_filesize)s.
nb: Denne fila er for stor. Maksimal filstørrelse er %(max_filesize)s.

en: Full width
nb: Fullbredde

en: Left-aligned
nb: Venstrejustert

en: Right-aligned
nb: Høyrejustert

en: Collection
nb: Samling

en: Image is decorative
nb: Bilde er dekorativt

en: Alt text
nb: Alt-tekst

en: Please add some alt text for your image or mark it as decorative
nb: Vennligst legg til alternativ tekst for bildet ditt eller merk det som dekorativt

en: Original size
nb: Original størrelse

en: Resize to width
nb: Endre til spesifisert bredde

en: Resize to height
nb: Endre til spesifisert høyde

en: Resize to min
nb: Dekk gitte dimensjoner

en: Resize to max
nb: Pass innen gitte dimensjoner

en: Resize to fill
nb: Endre til eksakte dimensjoner

en: Width
nb: Bredde

en: Height
nb: Høyde

en: Closeness
nb: Nærhet til fokuspunkt

en: Add
nb: Legg til

en: Add/edit images you own
nb: Legg til/rediger bilder du eier

en: Edit
nb: Endre

en: Edit any image
nb: Rediger ethvert bilde

en: Choose
nb: Velg

en: Select images in choosers
nb: Velg bilder i velgere

en: title
nb: tittel

en: file
nb: fil

en: width
nb: bredde

en: height
nb: høyde

en: created at
nb: opprettet

en: uploaded by user
nb: opplastet av bruker

en: tags
nb: stikkord

en: image
nb: bilde

en: images
nb: bilder

en: Add tags to 1 image | Add tags to %(counter)s images
nb[0]: Legg til merkelapp på 1 bilde
nb[1]: Legg til merkelapper på %(counter)s bilder

en: Add tags to images
nb: Legg til merkelapper på bilder

en: Are you sure you want to tag the following image? | Are you sure you want to tag the following images?
nb[0]: Er du sikker på at du vil merke det følgende bildet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil merke følgende bilder?

en: You don't have permission to add tags to this image | You don't have permission to add tags to these images
nb[0]: Du har ikke tillatelse til å legge til merkelapper på dette bildet
nb[1]: Du har ikke tillatelse til å legge til merkelapper på disse bildene

en: Yes, add
nb: Ja, legg til

en: No, don't add
nb: Nei, ikke legg til

en: Add 1 image to new collection | Add %(counter)s images to new collection
nb[0]: Legg til 1 bilde i ny samling
nb[1]:  Legg til %(counter)s bilder i ny samling

en: Add images to collection
nb: Legg til bilder i samlingen

en: Are you sure you want to add the following image to the selected collection? | Are you sure you want to add the following images to the selected collection?
nb[0]: Er du sikker på at du vil legge til følgende bilde til valgte samling?
nb[1]: Er du sikker på at du vil legge til følgende bilder til valgte samling?

en: You don't have permission to add this image to a collection | You don't have permission to add these images to a collection
nb[0]: Du har ikke tillatelse til å legge dette bildet i en samling
nb[1]: Du har ikke tillatelse til å legge til disse bildene i en samling

en: Delete 1 image | Delete %(counter)s images
nb[0]: Slett 1 bilde
nb[1]: Slett %(counter)s bilder

en: Delete images
nb: Slett bilder

en: Are you sure you want to delete this image? | Are you sure you want to delete these images?
nb[0]: Er du sikker på at du vil slette dette bildet?
nb[1]: Er du sikker på at du vil slette disse bildene?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
nb[0]: Brukt %(usage_count)s gang
nb[1]: Brukt %(usage_count)s ganger

en: You don't have permission to delete this image | You don't have permission to delete these images
nb[0]: Du har ikke tillatelse til å slette dette bildet
nb[1]: Du har ikke tillatelse til å slette disse bildene

en: Yes, delete
nb: Ja, slett

en: No, don't delete
nb: Nei, ikke slett

en: Popular tags
nb: Populære stikkord

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of an existing image. You may delete it if it wasn't required.
nb: Opplastingen var vellykket. Det ser ut til at ditt nye bilde er en kopi av et eksisterende bilde. Du kan slette det hvis det ikke er nødvendig.

en: Existing
nb: Eksisterende

en: New
nb: Ny

en: Use new image
nb: Bruk det nye bilde

en: Use existing and delete new
nb: Bruk eksisterende og slett det nye

en: Latest images
nb: Siste bilder

en: Select %(title)s
nb: Velg %(title)s

en: You haven't uploaded any images in this collection.
nb: Du har ikke lastet opp noen bilder i denne samlingen.

en: You haven't uploaded any images.
nb: Du har ikke lastet opp noen bilder.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
nb: Hvorfor ikke <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>laste en opp nå</a>?

en: Choose a format
nb: Velg et format

en: Insert image
nb: Sett inn bilde

en: Change image file:
nb: Endre bildefil:

en: Add an image
nb: Legg til et bilde

en: Add image
nb: Legg til bilde

en: Save
nb: Lagre

en: Keep new image
nb: Behold det nye bildet

en: Delete new image
nb: Slett det nye bildet

en: Editing image %(title)s
nb: Endrer bilde %(title)s

en: Editing
nb: Endrer

en: Delete image
nb: Slett bilde

en: Image focal point
nb: Bildets fokuspunkt

en: URL Generator
nb: URL-generator

en: Focal point
nb: Fokuspunkt

en: (optional)
nb: (valgfritt)

en: To define this image's most important region, drag a box over the image above.
nb: For å definere bildets viktigste område, dra en boks på bildet ovenfor.

en: Current focal point shown
nb: Nåværende fokuspunkt vises

en: Remove focal area
nb: Fjern fokuspunkt

en: Max dimensions
nb: Maksimale dimensjoner

en: Filesize
nb: Filstørrelse

en: File not found
nb: Fil ikke funnet

en: Usage
nb: Bruk

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Select all images in listing
nb: Velg alle bildene i listen

en: Sorry, no images match "<em>%(query_string)s</em>"
nb: Beklager, ingen bilder samsvarer med <em>"%(query_string)s"</em>

en: You haven't uploaded any images in this collection. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
nb: Du har ikke lastet opp noen bilder til denne samlingen. Hvorfor ikke <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">laste opp et nå</a>?

en: You haven't uploaded any images. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
nb: Du har ikke lastet opp noen bilder. Hvorfor ikke <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">laste opp et nå</a>?

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Add multiple images
nb: Legg til flere bilder

en: Add images
nb: Legg til bilder

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
nb: Dra og slipp bilder i dette feltet for å laste opp umiddelbart.

en: Or choose from your computer
nb: Eller velg fra din datamaskin

en: Add to collection:
nb: Legg til i samling:

en: Upload successful. Please update this image with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the image completely if the upload wasn't required.
nb: Opplasting vellykket. Du kan oppdatere dette bildet me den mer passende tittel, om nødvendig. Du kan også slette bildet dersom opplastingen ikke var nødvendig.

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of this existing image. You may delete it if it wasn't required.
nb: Opplastingen var vellykket. Det ser ut til at ditt nye bilde er en kopi av et eksisterende bilde. Du kan slette det hvis det ikke er nødvendig.

en: Sorry, upload failed.
nb: Beklager, opplasting feilet.

en: Server Error
nb: Serverfeil

en: Report this error to your website administrator with the following information:
nb: Rapporter denne feilen til nettstedets administrator med følgende informasjon:

en: Image updated.
nb: Bildet er oppdatert.

en: Image permissions
nb: Bildetillatelser

en: Add an image permission
nb: Legg til bildetillatelse

en: Tag
nb: Merkelapp

en: Add tags to the selected images
nb: Legg til merkelapper på valgte bilder

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d image | New tags have been added to %(num_parent_objects)d images
nb[0]: Nye merkelapper har blitt lagt til %(num_parent_objects)d bilde
nb[1]: Nye merkelapper har blitt lagt til %(num_parent_objects)d bilder

en: Add to collection
nb: Legg til i samling

en: Add selected images to collection
nb: Legg til valgte bilder i samling

en: %(num_parent_objects)d image has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d images have been added to %(collection)s
nb[0]: %(num_parent_objects)d bilde har blitt lagt til %(collection)s
nb[1]: %(num_parent_objects)d bilder har blitt lagt til %(collection)s

en: Delete
nb: Slett

en: Delete selected images
nb: Slett valgte bilder

en: %(num_parent_objects)d image has been deleted | %(num_parent_objects)d images have been deleted
nb[0]: %(num_parent_objects)d bilde har blitt slettet
nb[1]: %(num_parent_objects)d bilder har blitt slettet

en: Upload
nb: Last opp

en: Uploading…
nb: Laster opp…

en: Choose an image
nb: Velg et bilde

en: Choose another image
nb: Velg et annet bilde

en: Edit this image
nb: Rediger dette bildet

en: Newest
nb: Nyeste

en: Oldest
nb: Eldste

en: Title: (A -> Z)
nb: Tittel: (A -> Z)

en: Title: (Z -> A)
nb: Tittel: (Z -> A)

en: File size: (low to high)
nb: Filstørrelse: (lav til høy)

en: File size: (high to low)
nb: Filstørrelse: (høy til lav)

en: Images
nb: Bilder

en: Image '%(image_title)s' updated.
nb: Bildet "%(image_title)s" er oppdatert.

en: Edit again
nb: Endre igjen

en: The image could not be saved due to errors.
nb: Bildet kunne ikke lagres grunnet feil.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
nb: Bildefila ble ikke funnet. Endre kilde for bildet eller slett det.

en: Image '%(image_title)s' deleted.
nb: Bildet "%(image_title)s" er slettet.

en: Image '%(image_title)s' added.
nb: Bildet "%(image_title)s" er lagt til.

en: The image could not be created due to errors.
nb: Bildet kunne ikke opprettes grunnet feil.

en: Image
nb: Bilde

en: %(count)s image | %(count)s images
nb[0]: %(count)s bilde
nb[1]: %(count)s bilder

en: Change image
nb: Velg et annet bilde
