Wagtail - en to ro translation catalogue (147 entries)

en: Wagtail images
ro: Imagini Wagtail

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
ro: Formate suportate: %(supported_formats)s. Mărime maximă: %(max_upload_size)s.

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
ro: Formate suportate:  %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %(supported_formats)s.
ro: Format de imagine neacceptat. Formate suportate: %(supported_formats)s.

en: Not a valid .%(extension)s image. The extension does not match the file format (%(image_format)s)
ro: Nu este o imagine .%(extension)s validă. Extensia nu se potrivește cu formatul (%(image_format)s)

en: This file is too big (%(file_size)s). Maximum filesize %(max_filesize)s.
ro: Acest fișier este prea mare (%(file_size)s). Mărime maximă: %(max_filesize)s.

en: This file has too many pixels (%(num_pixels)s). Maximum pixels %(max_pixels_count)s.
ro: Acest fișier are prea mulți pixeli (%(num_pixels)s). Maximum de pixeli %(max_pixels_count)s.

en: This file is too big. Maximum filesize %(max_filesize)s.
ro: Acest fișier este prea mare. Mărime maximă: %(max_filesize)s.

en: Full width
ro: Lățime maximă

en: Left-aligned
ro: Aliniat la stânga

en: Right-aligned
ro: Aliniat la dreapta

en: Collection
ro: Colecție

en: Image is decorative
ro: Imagine decorativă

en: Alt text
ro: Text alternativ

en: Please add some alt text for your image or mark it as decorative
ro: Adaugați text alternativ sau marcați imaginea ca decorativă

en: Filter
ro: Filtrează

en: Original size
ro: Dimensiune originală

en: Resize to width
ro: Redimensionare la lățime

en: Resize to height
ro: Redimensionare la înălțime

en: Resize to min
ro: Redimensionare la minimum

en: Resize to max
ro: Redimensionare la maximum

en: Resize to fill
ro: Redimensionare la împlinire

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Closeness
ro: Vecinătate

en: Add
ro: Adaugă

en: Add/edit images you own
ro: Adaugă/editeaza imagini deținute

en: Edit
ro: Editează

en: Edit any image
ro: Editează orice imagine

en: Choose
ro: Selectează

en: Select images in choosers
ro: Selectare imagini în selectoare

en: title
ro: titlu

en: file
ro: fișier

en: width
ro: lățime

en: height
ro: înălțime

en: created at
ro: creat la

en: uploaded by user
ro: încărcată de utlizator

en: tags
ro: etichete

en: image
ro: imagine

en: images
ro: imagini

en: Add tags to 1 image | Add tags to %(counter)s images
ro[0]: Adaugă etichete la 1 imagine
ro[1]: Adaugă etichete la %(counter)s imagini
ro[2]: Adaugă etichete la %(counter)s imagini

en: Add tags to images
ro: Adaugă etichete la imagini

en: Are you sure you want to tag the following image? | Are you sure you want to tag the following images?
ro[0]: Sigur doriți să adaugați etichete la imaginea următoare?
ro[1]: Sigur doriți să adaugați etichete la imaginile următoare?
ro[2]: Sigur doriți să adaugați etichete la imaginile următoare?

en: You don't have permission to add tags to this image | You don't have permission to add tags to these images
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a adăuga etichete la această imagine
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a adăuga etichete la aceste imagini
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a adăuga etichete la aceste imagini

en: Yes, add
ro: Da, adaugă

en: No, don't add
ro: Nu, nu adaugă

en: Add 1 image to new collection | Add %(counter)s images to new collection
ro[0]: Adaugă 1 imagine la colecție nouă
ro[1]: Adaugă %(counter)s imagini la colecție nouă
ro[2]: Adaugă %(counter)s imagini la colecție nouă

en: Add images to collection
ro: Adaugă imagini la colecție

en: Are you sure you want to add the following image to the selected collection? | Are you sure you want to add the following images to the selected collection?
ro[0]: Sigur doriți să adăugați imaginea următoare la colecția selectată?
ro[1]: Sigur doriți să adăugați imaginile următoare la colecția selectată?
ro[2]: Sigur doriți să adăugați imaginile următoare la colecția selectată?

en: You don't have permission to add this image to a collection | You don't have permission to add these images to a collection
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a adăuga această imagine la o colecție
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a adăuga aceste imagini la o colecție
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a adăuga aceste imagini la o colecție

en: Delete 1 image | Delete %(counter)s images
ro[0]: Șterge 1 imagine
ro[1]: Șterge %(counter)s imagini
ro[2]: Șterge %(counter)s imagini

en: Delete images
ro: Șterge imagini

en: Are you sure you want to delete this image? | Are you sure you want to delete these images?
ro[0]: Sigur doriți să ștergeți această pagină?
ro[1]: Sigur doriți să ștergeți aceste pagini?
ro[2]: Sigur doriți să ștergeți aceste pagini?

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
ro[0]: %(usage_count)s utilizare
ro[1]: %(usage_count)s utilizări
ro[2]: %(usage_count)s de utilizări

en: You don't have permission to delete this image | You don't have permission to delete these images
ro[0]: Nu aveți permisiunea de a șterge această imagine
ro[1]: Nu aveți permisiunea de a șterge aceste imagini
ro[2]: Nu aveți permisiunea de a șterge aceste imagini

en: Yes, delete
ro: Da, șterge

en: No, don't delete
ro: Nu, nu șterge

en: Popular tags
ro: Etichete populare

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of an existing image. You may delete it if it wasn't required.
ro: Încărcare reușită. Cu toate acestea, noua imagine pare a fi o copie a unei imagini existente. Puteți să o ștergeți dacă nu a fost necesară.

en: Existing
ro: Existente

en: New
ro: Nou

en: Use new image
ro: Utilizează noua imagine

en: Use existing and delete new
ro: Utilizează imagea existentă și sterge imagea nouă

en: Latest images
ro: Imagini recente

en: Select %(title)s
ro: Selectează %(title)s

en: You haven't uploaded any images in this collection.
ro: Nu ați încărcat nici o imagine în această colecție.

en: You haven't uploaded any images.
ro: Nu ați încărcat nici o imagine.

en: Why not <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>upload one now</a>?
ro: De ce să nu <a class="upload-one-now" href="#tab-upload" data-tab-trigger>încărcați ceva acum</a>?

en: Choose a format
ro: Alege un format

en: Insert image
ro: Inserează imagine

en: <span>%(total)s</span> Image <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span> | <span>%(total)s</span> Images <span class="w-sr-only">created in %(site_name)s</span>
ro[0]: <span>%(total)s</span> Imagine <span class="w-sr-only">creată în %(site_name)s</span>
ro[1]: <span>%(total)s</span> imagini <span class="w-sr-only">create în %(site_name)s</span>
ro[2]: <span>%(total)s</span> imagini <span class="w-sr-only">create în %(site_name)s</span>

en: Change image file:
ro: Schimbă fișierul imaginii:

en: Add an image
ro: Adaugă o imagine

en: Add image
ro: Adaugă imagine

en: Save
ro: Salvează

en: Keep new image
ro: Păstrează imaginea nouă

en: Delete new image
ro: Șterge imaginea nouă

en: Editing image %(title)s
ro: Editare imagine %(title)s

en: Editing
ro: Editare

en: Delete image
ro: Șterge imagine

en: Image focal point
ro: Punctul focal al imaginii

en: URL Generator
ro: Generator URL

en: Focal point
ro: Punct focal

en: (optional)
ro: (opțional)

en: To define this image's most important region, drag a box over the image above.
ro: Pentru a defini regiunea cea mai importantă a imaginii, trageți un perimetru peste imaginea de mai sus.

en: Current focal point shown
ro: Punctul focal curent este afișat

en: Remove focal area
ro: Șterge zona focală

en: Max dimensions
ro: Dimensiuni maxime

en: Filesize
ro: Mărime fișier

en: File not found
ro: Fișierul nu a fost găsit

en: Usage
ro: Utilizare

en: Sort by
ro: Sortează după

en: Select all images in listing
ro: Selectează toate imaginile din listă

en: Sorry, no images match "<em>%(query_string)s</em>"
ro: Ne pare rău, "<em>%(query_string)s</em>" nu se potrivește cu nici o imagine

en: You haven't uploaded any images in this collection. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
ro: Nu ați încărcat nici o imagine în această colecție. De să nu <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">adăugați una</a>?

en: You haven't uploaded any images. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
ro: Nu ați încărcat nici o imagine. De să nu <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">adăugați una</a>?

en: Preview
ro: Examinare

en: URL
ro: Adresă de internet

en: Image URL
ro: URL imagine

en: Copy URL
ro: Copie URL

en: Copied to clipboard
ro: Copiat în clipboard

en: Copying to clipboard failed
ro: Copierea în clipboard nu a reușit

en: Add multiple images
ro: Adaugă mai multe imagini

en: Add images
ro: Adaugă imagini

en: Drag and drop images into this area to upload immediately.
ro: Trageți și plasați fișiere imagini în această zonă pentru încărcare imediată.

en: Or choose from your computer
ro: Sau alege de pe computer

en: Add to collection:
ro: Adaugă la colecția:

en: Upload successful. Please update this image with a more appropriate title, if necessary. You may also delete the image completely if the upload wasn't required.
ro: Încărcare de success. Dacă este necesar, actualizați această imagine cu un titlu potrivit. Puteți deasemenea să ștergeți imaginea în întregime dacă încărcarea nu a fost necesară.

en: Upload successful. However, your new image seems to be a duplicate of this existing image. You may delete it if it wasn't required.
ro: Încărcare reușită. Cu toate acestea, noua imagine pare a fi o copie a acestei imagini existente. Puteți să o ștergeți dacă nu a fost necesară.

en: Sorry, upload failed.
ro: Încărcarea a eșuat.

en: Server Error
ro: Eroare de server

en: Report this error to your website administrator with the following information:
ro: Raportează această eroare admistratorului site-ului cu următoarele informații:

en: Image updated.
ro: Imaginea a fost actualizată.

en: Image permissions
ro: Permisiuni imagine

en: Add an image permission
ro: Adaugă o permisiune imagine

en: Tags
ro: Etichete

en: Tag
ro: Adaugă etichetă

en: Add tags to the selected images
ro: Adaugă etichete la imaginile selectate

en: New tags have been added to %(num_parent_objects)d image | New tags have been added to %(num_parent_objects)d images
ro[0]: Au fost adăugate etichete noi la %(num_parent_objects)d imagine
ro[1]: Au fost adăugate etichete noi la %(num_parent_objects)d imagini
ro[2]: Au fost adăugate etichete noi la %(num_parent_objects)d imagini

en: Add to collection
ro: Adaugă la colecție

en: Add selected images to collection
ro: Adaugă imaginile selectate la colecție

en: %(num_parent_objects)d image has been added to %(collection)s | %(num_parent_objects)d images have been added to %(collection)s
ro[0]: %(num_parent_objects)d imagine a fost adăugată la %(collection)s
ro[1]: %(num_parent_objects)d imagini au fost adăugate la %(collection)s
ro[2]: %(num_parent_objects)d imagini au fost adăugate la %(collection)s

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete selected images
ro: Șterge imaginile selectate

en: %(num_parent_objects)d image has been deleted | %(num_parent_objects)d images have been deleted
ro[0]: %(num_parent_objects)d imagine a fost ștearsă
ro[1]: %(num_parent_objects)d imagini au fost șterse
ro[2]: %(num_parent_objects)d imagini au fost șterse

en: Upload
ro: Încărcare

en: Uploading…
ro: În curs de încărcare…

en: Choose an image
ro: Alege imagine

en: Choose another image
ro: Alege altă imagine

en: Edit this image
ro: Editează această imagine

en: Newest
ro: Cea mai nouă

en: Oldest
ro: Cea mai veche

en: Title: (A -> Z)
ro: Titlu: (A -> Z)

en: Title: (Z -> A)
ro: Titlu: (Z -> A)

en: File size: (low to high)
ro: Mărime fișier: (de la mică la mare)

en: File size: (high to low)
ro: Mărime fișier: (de la mare la mică)

en: Images
ro: Imagini

en: Image '%(image_title)s' updated.
ro: Imaginea '%(image_title)s' a fost actualizată.

en: Edit again
ro: Editează din nou

en: The image could not be saved due to errors.
ro: Imaginea nu a fost salvată din cauza erorilor.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
ro: Fișierul sursă al imaginii nu a fost găsit. Schimbă sursa sau sterge imaginea.

en: Image '%(image_title)s' deleted.
ro: Imaginea '%(image_title)s' a fost ștearsă.

en: Image '%(image_title)s' added.
ro: Imaginea '%(image_title)s' a fost adăugată.

en: The image could not be created due to errors.
ro: Imaginea nu a fost creată din cauza erorilor.

en: Image
ro: imagine

en: %(count)s image | %(count)s images
ro[0]: %(count)s imagine
ro[1]: %(count)s imagini
ro[2]: %(count)s de imagini

en: Change image
ro: Schimbă imagine
