Wagtail - en to tet translation catalogue (60 entries)

en: Wagtail images
tet: Imajen Wagtail

en: Supported formats: %(supported_formats)s. Maximum filesize: %(max_upload_size)s.
tet: Suporta formatu:%(supported_formats)s. Maximu documentus nia medida:%(max_upload_size)s

en: Supported formats: %(supported_formats)s.
tet: Suporta formatu: %(supported_formats)s.

en: Not a supported image format. Supported formats: %(supported_formats)s.
tet: La suporta formatu imajen. Suporta formatu: %(supported_formats)s.

en: This file is too big (%(file_size)s). Maximum filesize %(max_filesize)s.
tet: Dokumentus ne'e bo'ot demais (%(file_size)s). Maximu Dokumentus nia medida %(max_filesize)s.

en: This file has too many pixels (%(num_pixels)s). Maximum pixels %(max_pixels_count)s.
tet: Dokumentu ne'e iha  piksel barak (%(num_pixels)s).  Maximu piksel %(max_pixels_count)s.

en: This file is too big. Maximum filesize %(max_filesize)s.
tet: Dokumentus ne'e bo'ot demais. Maximu medida dokumentus %(max_filesize)s.

en: Full width
tet: Luan tomak

en: Left-aligned
tet:  Alinha-karuk

en: Right-aligned
tet:  Alinha-Loos

en: Collection
tet: Kolleksaun

en: Alt text
tet: Alt testu

en: Filter
tet:  Filtru

en: Original size
tet: Medida  orijinál

en: Resize to width
tet: Muda medida ba Luan

en: Resize to height
tet: Muda medida ba naruk

en: Resize to min
tet: Muda medida ba min

en: Resize to max
tet: Muda medida ba max

en: Resize to fill
tet: Muda medida ba uza spasi hotu-hotu

en: Width
tet: Luan

en: Height
tet: Naruk

en: Closeness
tet: Besik

en: Add
tet: Hatama

en: Add/edit images you own
tet: Hatama imagen ita nia rasik

en: Edit
tet: Hadia

en: Edit any image
tet: Hadia imagen ruma

en: Choose
tet: Hili

en: title
tet: titlu

en: file
tet: dokumentu

en: width
tet: luan

en: height
tet: naruk

en: created at
tet: kria ona iha

en: uploaded by user
tet: hatama ona husi uzuariu

en: tags
tet: tag sira

en: image
tet: imagen

en: images
tet: imagen sira

en: Used %(usage_count)s time | Used %(usage_count)s times
tet[0]: Uza dala %(usage_count)s

en: Yes, delete
tet: Loos, hamoos

en: No, don't delete
tet: Lae, Labele hamoos

en: New
tet: foun

en: Save
tet: Rai

en: Editing
tet: Hadia hela

en: Delete image
tet: Hamoos imagen

en: Usage
tet: Uza

en: You haven't uploaded any images. Why not <a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">upload one now</a>?
tet: Ita seidauk hatama tiha imajen balu. Tamba sa la<a href="%(wagtailimages_add_image_url)s">hatama ida agora</a>?

en: Preview
tet: Pré-visualizasaun

en: Server Error
tet: Servidor erru

en: Image permissions
tet: Permisaun imajen

en: Add an image permission
tet: Hatama permisaun imajen

en: Delete
tet: hamoos

en: Choose an image
tet: Hili imagen ida

en: Edit this image
tet: Hadia imajen ne'e

en: Edit again
tet: Hadia fali

en: The image could not be saved due to errors.
tet: Imajen labele rai tamba eru.

en: The source image file could not be found. Please change the source or delete the image.
tet: Fonte  dokumentus imajen lahetan. Favor troka nia fonte ou hamoos imajen ne'e.

en: Image '%(image_title)s' deleted.
tet: Imajen '%(image_title)s' hamoos ona.

en: Image '%(image_title)s' added.
tet: Imajen '%(image_title)s' hatama ona

en: Image
tet: Imagen

en: %(count)s image | %(count)s images
tet[0]: %(count)s imagen sira

en: Change image
tet: Troka imajen
