Wagtail - en to nb translation catalogue (99 entries)

en: Wagtail core
nb: Wagtail-kjernen

en: The minimum number of items is %(min_num)d
nb: De må være minst %(min_num)d elementer

en: The maximum number of items is %(max_num)d
nb: De må være maks %(max_num)d elementer

en: Move up
nb: Flytt opp

en: Move down
nb: Flytt ned

en: Delete
nb: Slett

en: Add
nb: Legg til

en: %(label)s: this block has no options.
nb: %(label)s: denne blokken har ingen alternativer.

en: This block has no options.
nb: Denne blokken har ingen alternativer.

en: This field is required.
nb: Dette feltet er påkrevet.

en: Password
nb: Passord

en: The password you have entered is not correct. Please try again.
nb: Passordet du har skrevet inn er feil. Prøv igjen.

en: Locked
nb: Låst

en: Unlocked
nb: Ulåst

en: live
nb: publisert

en: has unpublished changes
nb: har upubliserte endringer

en: first published at
nb: først publisert

en: last published at
nb: Sist publisert

en: go live date/time
nb: publiseringsdato

en: expiry date/time
nb: avpubliseringsdato

en: expired
nb: avpublisert

en: scheduled
nb: planlagt

en: draft
nb: kladd

en: live + scheduled
nb: publisert + planlagt

en: live + draft
nb: publisert + kladd

en: Default
nb: Standard

en: locked
nb: låst

en: locked at
nb: låst den

en: locked by
nb: låst av

en: Add/edit pages you own
nb: Legg til/rediger sider du eier

en: Bulk delete
nb: Massesletting

en: Delete pages with children
nb: Slett sider med undersider

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit any page
nb: Rediger enhver side

en: Lock
nb: Lås

en: Lock/unlock pages you've locked
nb: Lås/lås opp sider som du har låst

en: Publish
nb: Publiser

en: Publish any page
nb: Publiser enhver side

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlock any page
nb: Lås opp hvilken som helst side

en: title
nb: tittel

en: The page title as you'd like it to be seen by the public
nb: Tiittel på siden slik den vises offentlig

en: slug
nb: permalenke

en: The name of the page as it will appear in URLs e.g http://domain.com/blog/[my-slug]/
nb: Navnet på siden slik det vil vises i URLer, feks. http://domene.no/blogg/min-slug/

en: content type
nb: innholdstype

en: URL path
nb: URL-sti

en: owner
nb: eier

en: show in menus
nb: vis i menyer

en: Whether a link to this page will appear in automatically generated menus
nb: Hvorvidt en lenke til denne siden skal vises i automatisk genererte menyer

en: latest revision created at
nb: siste utgave opprettet

en: page
nb: side

en: pages
nb: sider

en: created at
nb: opprettet

en: user
nb: bruker

en: content JSON
nb: JSON for innhold

en: approved go live at
nb: godkjent for publisering

en: group
nb: gruppe

en: permission
nb: tillatelse

en: group page permission
nb: gruppetillatelse for side

en: group page permissions
nb: gruppetillatelser for sider

en: page view restriction
nb: visningsbegrensning for side

en: page view restrictions
nb: visningsbegrensninger for sider

en: name
nb: navn

en: groups
nb: grupper

en: Approve
nb: Godkjenn

en: collection
nb: samling

en: collection view restriction
nb: visningsbegrensning for samling

en: collection view restrictions
nb: visningsbegrensninger for samling

en: collections
nb: samlinger

en: group collection permission
nb: gruppetillatelse for samling

en: group collection permissions
nb: gruppetillatelser for samling

en: uploaded by user
nb: opplastet av bruker

en: hostname
nb: vertsnavn

en: Set this to something other than 80 if you need a specific port number to appear in URLs (e.g. development on port 8000). Does not affect request handling (so port forwarding still works).
nb: Sett denne til noe annet enn 80 dersom du har behov for at en spesifikk port vises i URLer (feks. utvikling på port 8000). Dette påvirker ikke håndtering av forespørsler (så port forwarding fungerer fortsatt).

en: site name
nb: nettstedsnavn

en: Human-readable name for the site.
nb: Lesbart navn for nettstedet

en: root page
nb: rotside

en: is default site
nb: er standard nettsted

en: If true, this site will handle requests for all other hostnames that do not have a site entry of their own
nb: Hvis merket vil denne siden håndtere forespørsler for alle andre vertsnavn som ikke har noen egen nettstedsoppføring.

en: site
nb: nettsted

en: sites
nb: nettsteder

en: default
nb: standard

en: %(hostname)s is already configured as the default site. You must unset that before you can save this site as default.
nb: %(hostname)s er allerede satt opp som standard nettsted. Du må endre det før du kan konfigurere dette nettstedet som standard.

en: Public
nb: Offentlig

en: Private, accessible to users in specific groups
nb: Privat, tilgjengelig kun for brukere i spesifikke grupper

en: view restriction
nb: visningsbegrensning

en: view restrictions
nb: visningsbegrensninger

en: Log in
nb: Logg inn

en: Your username and password didn't match. Please try again.
nb: Ditt brukernavn og passord stemmer ikke overens. Vennligst prøv igjen.

en: Your account doesn't have access to this page. To proceed, please log in with an account that has access.
nb: Din brukerkonto har ikke tilgang på denne siden. For å fortsette må du logge inn med en konto som har tilgang.

en: Password required
nb: Passord påkrevd

en: You need a password to access this page.
nb: Du må oppgi et passord for å se denne siden.

en: Continue
nb: Fortsett

en: Created
nb: Opprettet

en: Edited
nb: Redigert

en: Unpublish
nb: Avpublisér

en: Reject
nb: Avslå

en: Copy
nb: Kopier

en: Move
nb: Flytt
