Wagtail - en to ar translation catalogue (73 entries)

en: Wagtail users
ar: مستخدمي wagtail

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
ar: قد تحتوي هذه القيمة على أحرف وأرقام و @ /. / + / - / _ حرف فقط.

en: A user with that username already exists.
ar: يوجد مستعمل لنفس الاسم

en: The two password fields didn't match.
ar: حقلا كلمة السر لا يتوافقان.

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: First Name
ar: الاسم الأول

en: Last Name
ar: اسم العائلة

en: Password
ar: كلمة السر

en: Leave blank if not changing.
ar: أترك فارغا في حالة عدم التغير.

en: Password confirmation
ar: تأكيد كلمة السر

en: Enter the same password as above, for verification.
ar: أدخل كلمة السر نفسها للتحقيق

en: Administrator
ar: مدير

en: Administrators have full access to manage any object or setting.
ar: يمتلك المسؤولون حق الوصول الكامل لإدارة أي كائن أو إعداد.

en: A group with that name already exists.
ar: توجد مجموعة بهذا الإسم

en: You cannot have multiple permission records for the same page.
ar: لا يمكن أن يكون لديك سجلات أذونات متعددة لنفس الصفحة.

en: submitted notifications
ar: بلاغات مقدمة

en: Receive notification when a page is submitted for moderation
ar: استلم إبلاغا إذا قدمت صفحة للمراجعة

en: approved notifications
ar: بلاغات موافق عليها

en: Receive notification when your page edit is approved
ar: استلم إبلاغا في حالة استحسان تنقيح صفحتك

en: rejected notifications
ar: بلاغات مرفوضة

en: Receive notification when your page edit is rejected
ar: استلم بلاغا في حالة رفض تنقيح صفحتك

en: preferred language
ar: اللغة المفضلة

en: Select language for the admin
ar: اختر لغة للمشرف

en: current time zone
ar: المنطقة الزمنية الحالية

en: Select your current time zone
ar: اختر منطقتك الزمنية الحالية

en: profile picture
ar: الصوره الشخصيه

en: Default
ar: عادي

en: user profile
ar: ملف تعريفي للمستخدم

en: user profiles
ar: ملف تعريفي للمستخدم

en: Delete
ar: احذف

en: Yes, delete
ar: نعم, احذف

en: No, don't delete
ar: لا, لا تذف

en: Deleting this group will revoke this group's permissions from all member users.
ar: حذف هذه المجموعة سوف يلغي تصريحات المجموعة لكل أعضائها

en: Are you sure you want to delete this group?
ar: هل تريد فعلا حذف هذه الجماعة؟

en: Add group
ar: أضف جماعة

en: Save
ar: احفظ

en: Delete group
ar: احذف المجموعة

en: Object permissions
ar: أذونات الكائن

en: Name
ar: اسم

en: Add
ar: أضف

en: Change
ar: غيّر

en: Publish
ar: انشر

en: Lock
ar: قفل

en: Unlock
ar: إزالة القفل

en: Other permissions
ar: تصريحات أخرى

en: Page permissions
ar: تصريحات لصفحة

en: Page
ar: صفحة

en: Add a page permission
ar: أضف تصريحا لصفحة

en: Sorry, no groups match "%(query)s"
ar: عذرًا ، لا توجد مجموعات تطابق "%(query)s"

en: There are no groups configured. Why not <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">add some</a>?
ar: لا توجد مجموعات تم تكوينها. لماذا لا <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">تضيف بعض</a>؟

en: Are you sure you want to delete this user?
ar: هل أنت متأكد من حذف هذا المستخدم؟

en: Account
ar: حساب

en: Roles
ar: الأدوار

en: Add user
ar: أضف مستخدم

en: Delete user
ar: إحذف المستخدم

en: Active
ar: نشيط

en: Inactive
ar: غير نشط

en: Groups
ar: مجموعات

en: Add a group
ar: أضف مجموعة

en: Search groups
ar: مجموعات البحث

en: Group '%(object)s' created.
ar: تم إنشاء المجموعة '%(object)s'.

en: Group '%(object)s' updated.
ar: تم تعديل المجموعة '%(object)s'.

en: The group could not be saved due to errors.
ar: من غير الممكن حفظ المجموعة بسبب أخطاء

en: Group '%(object)s' deleted.
ar: تم حذف المجموعة '%(object)s'.

en: Group
ar: جماعة

en: Add a user
ar: أضف مستخدم

en: Users
ar: مستخدمين

en: Username
ar: إسم المستخدم

en: Admin
ar: إدارة

en: Status
ar: الحالة

en: User '%(object)s' updated.
ar: تم تحديث المستخدم '%(object)s'.

en: The user could not be saved due to errors.
ar: من غير الممكن حفظ المستخدم بسبب أخطاء

en: User '%(object)s' deleted.
ar: تم حذف المستخدم '%(object)s'.
