Wagtail - en to fi translation catalogue (122 entries)

en: Wagtail users
fi: Wagtailin käyttäjät

en: Required. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
fi: Vaadittu. Vain kirjaimia, numeroita ja merkkejä @/./+/-/_.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
fi: Arvo voi sisältää ainoastaan kirjaimia, numeroita ja @/./+/-/_ -erikoismerkkejä.

en: A user with that username already exists.
fi: Käyttäjä tällä käyttäjänimellä on jo olemassa.

en: The two password fields didn't match.
fi: Salasanakentät eivät täsmää.

en: Email
fi: Sähköposti

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Password
fi: Salasana

en: Leave blank if not changing.
fi: Jätä tyhjäksi jos ei muutettavaa.

en: Password confirmation
fi: Salasanan vahvistus

en: Enter the same password as above, for verification.
fi: Syötä sama salasana tarkistuksen vuoksi toistamiseen.

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Administrators have full access to manage any object or setting.
fi: Ylläpitäjät voivat hallita mitä tahansa kohdetta tai asetusta.

en: A group with that name already exists.
fi: Samanniminen ryhmä on jo olemassa.

en: You cannot have multiple permission records for the same page.
fi: Samalle sivulle ei voi olla useampaa pääsylupatietuetta.

en: submitted notifications
fi: lähetysilmoitukset

en: Receive notification when a page is submitted for moderation
fi: Vastaanota ilmoituksia kun sivu lähetetään hyväksyttäväksi

en: approved notifications
fi: hyväksymisilmoitukset

en: Receive notification when your page edit is approved
fi: Vastaanota ilmoituksia kun sivun muokkauksesi hyväksytään

en: rejected notifications
fi: hylkäysilmoitukset

en: Receive notification when your page edit is rejected
fi: Vastaanota ilmoituksia kun sivun muokkauksesi hylätään

en: updated comments notifications
fi: päivitetty kommentti-ilmoitukset

en: Receive notification when comments have been created, resolved, or deleted on a page that you have subscribed to receive comment notifications on
fi: Vastaanota ilmoitus, kun kommentteja on luotu, selvitetty tai poistettu sivulta, jonka osalta olet tilannut kommentti-ilmoitukset

en: preferred language
fi: mieluisin kieli

en: Select language for the admin
fi: Valitse hallintapaneelin kieli

en: current time zone
fi: nykyinen aikavyöhyke

en: Select your current time zone
fi: Valitse nykyinen aikavyöhykkeesi

en: profile picture
fi: profiilin kuva

en: System default
fi: Järjestelmän oletus

en: Light
fi: Vaalea

en: Dark
fi: Tumma

en: admin theme
fi: admin-teema

en: Default
fi: Oletus

note: Translators: "Density" is the term used to describe the amount of space between elements in the user interface
en: density
fi: tiiviys

en: user profile
fi: käyttäjäprofiili

en: user profiles
fi: käyttäjäprofiilit

en: Assign role to 1 user | Assign role to %(counter)s users
fi[0]: Määritä rooli 1 käyttäjälle
fi[1]: Määritä rooli %(counter)s käyttäjälle

en: Assign role
fi: Määritä rooli

en: Are you sure you want to assign this role to these users?
fi: Haluatko varmasti määrittää tämän roolin näille käyttäjille?

en: You don't have permission to edit this user | You don't have permission to edit these users
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän käyttäjän muokkaamiseen
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden käyttäjien muokkaamiseen

en: Yes, assign
fi: Kyllä, määritä

en: No, don't assign
fi: Ei, älä määritä

en: Delete 1 user | Delete %(counter)s users
fi[0]: Poista 1 käyttäjä
fi[1]: Poista %(counter)s käyttäjää

en: Delete
fi: Poista

en: Are you sure you want to delete these users?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä käyttäjät?

en: You don't have permission to delete this user | You don't have permission to delete these users
fi[0]: Oikeutesi eivät riitä tämän käyttäjän poistamiseen
fi[1]: Oikeutesi eivät riitä näiden käyttäjien poistamiseen

en: Yes, delete
fi: Kyllä, poista

en: No, don't delete
fi: Ei, älä poista

en: Change active state for 1 user | Change active state for %(counter)s users
fi[0]: Muuta aktiivista tilaa 1 käyttäjän osalta
fi[1]: Muuta aktiivista tilaa %(counter)s käyttäjän osalta

en: Set active state
fi: Aseta aktiivinen tila

en: Are you sure you want to change the active state for these users?
fi: Haluatko varmasti muuttaa aktiivisen tilan seuraavien käyttäjien osalta?

en: You cannot change your own active status
fi: Et voi muuttaa omaa aktiivista tilaasi

en: Yes, change state
fi: Kyllä, vaihda tila

en: No, don't change state
fi: Ei, älä vaihda tilaa

en: The group '%(group_name)s' has <strong>%(group_user_count)s</strong> member. | The group '%(group_name)s' has <strong>%(group_user_count)s</strong> members.
fi[0]: Ryhmässä '%(group_name)s' on <strong>%(group_user_count)s</strong> jäsen.
fi[1]: Ryhmässä '%(group_name)s' on <strong>%(group_user_count)s</strong> jäsentä.

en: Deleting this group will revoke this group's permissions from all member users.
fi: Tämän ryhmän poistaminen peruuttaa ryhmän oikeudet kaikilta siihen kuuluvilta käyttäjiltä.

en: Are you sure you want to delete this group?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän ryhmän?

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Save
fi: Tallenna

en: Delete group
fi: Poista ryhmä

en: Object permissions
fi: Kohteen oikeudet

en: Name
fi: Nimi

en: Add
fi: Lisää

en: Change
fi: Muuta

en: Publish
fi: Julkaise

en: Lock
fi: Lukitse

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Custom permissions
fi: Mukautetut oikeudet

en: Toggle all
fi: Kaikki päällä/pois

en: Toggle all add permissions
fi: Lisäysoikeudet päällä/pois

en: Toggle all change permissions
fi: Muokkausoikeudet päällä/pois

en: Toggle all delete permissions
fi: Poisto-oikeudet päällä/pois

en: Toggle all publish permissions
fi: Julkaisuoikeudet päällä/pois

en: Toggle all lock permissions
fi: Lukitusoikeudet päällä/pois

en: Toggle all unlock permissions
fi: Lukituksen avauksen oikeudet päällä/pois

en: Toggle all custom permissions
fi: Kaikki mukautetut oikeudet päällä/pois

en: Other permissions
fi: Muut oikeudet

en: Page permissions
fi: Sivuoikeudet

en: Page
fi: Sivu

en: Add a page permission
fi: Lisää sivuoikeus

en: Sorry, no groups match "%(query)s"
fi: Ei löytynyt ryhmää hakuehdolla "%(query)s"

en: There are no groups configured. Why not <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">add some</a>?
fi: Yhtään ryhmää ei ole asetettu. Mikset vaikka <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">lisäisi joitakin nyt</a>?

en: Are you sure you want to delete this user?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän käyttäjän?

en: Account
fi: Tili

en: Roles
fi: Roolit

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Delete user
fi: Poista käyttäjä

en: Select all users in listing
fi: Valitse listauksen kaikki käyttäjät

en: Sorry, no users match your query
fi: Ei kyselyä vastaavia käyttäjiä

en: There are no users configured. Why not <a href="%(wagtailusers_add_url)s">add some</a>?
fi: Yhtään käyttäjää ei ole asetettu. Mikset vaikka <a href="%(wagtailusers_add_url)s">lisäisi joitakin nyt</a>?

en: user %(id)s (deleted)
fi: käyttäjä %(id)s (poistettu)

en: Assign role to selected users
fi: Määritä rooli valituille käyttäjille

en: %(num_parent_objects)d user has been assigned as %(role)s | %(num_parent_objects)d users have been assigned as %(role)s
fi[0]: %(num_parent_objects)d käyttäjä on määritetty rooliin %(role)s
fi[1]: %(num_parent_objects)d käyttäjää on määritetty rooliin %(role)s

en: Delete selected users
fi: Poista valitut käyttäjät

en: %(num_parent_objects)d user has been deleted | %(num_parent_objects)d users have been deleted
fi[0]: %(num_parent_objects)d käyttäjä on poistettu
fi[1]: %(num_parent_objects)d käyttäjää on poistettu.

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Inactive
fi: Passiivinen

en: Mark as active
fi: Merkitse aktiiviseksi

en: Change the active state for selected users
fi: Muuta valittujen käyttäjien aktiivista tilaa

en: %(num_parent_objects)d user has been marked as active | %(num_parent_objects)d users have been marked as active
fi[0]: %(num_parent_objects)d käyttäjä on merkitty aktiiviseksi
fi[1]: %(num_parent_objects)d käyttäjää on merkitty aktiivisiksi

en: %(num_parent_objects)d user has been marked as inactive | %(num_parent_objects)d users have been marked as inactive
fi[0]: %(num_parent_objects)d käyttäjä on merkitty passiiviseksi
fi[1]: %(num_parent_objects)d käyttäjää on merkitty passiivisiksi

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Add a group
fi: Lisää ryhmä

en: Search groups
fi: Hae ryhmiä

en: Group '%(object)s' created.
fi: Ryhmä '%(object)s' luotu.

en: Group '%(object)s' updated.
fi: Ryhmä '%(object)s' päivitetty.

en: The group could not be saved due to errors.
fi: Ryhmää ei voitu tallentaa virheiden vuoksi.

en: View users in this group
fi: Näytä tämän ryhmän käyttäjät

en: Group '%(object)s' deleted.
fi: Ryhmä '%(object)s' poistettu.

en: Last login
fi: Viimeksi kirjautunut

en: Group
fi: Ryhmä

en: Add a user
fi: Lisää käyttäjä

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Access level
fi: Pääsytaso

en: Status
fi: Tila

en: User '%(object)s' created.
fi: Käyttäjä '%(object)s' luotu.

en: User '%(object)s' updated.
fi: Käyttäjä '%(object)s' päivitetty.

en: The user could not be saved due to errors.
fi: Käyttäjää ei voitu tallentaa virheiden vuoksi.

en: User '%(object)s' deleted.
fi: Käyttäjä '%(object)s' poistettu.
