Wagtail - en to nb translation catalogue (109 entries)

en: Wagtail users
nb: Wagtail-brukere

en: Required. Letters, digits and @/./+/-/_ only.
nb: Påkrevd. Kun bokstaver, tall og @/./+/-/_ tillatt.

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
nb: Denne verdien kan kun inneholde bokstaver, tall og tegnene @/./+/-/_.

en: A user with that username already exists.
nb: En bruker med dette navnet eksisterer allerede.

en: The two password fields didn't match.
nb: Passordfeltene stemmer ikke overens.

en: Email
nb: E-post

en: First Name
nb: Fornavn

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Password
nb: Passord

en: Leave blank if not changing.
nb: La stå blankt om du ikke vil endre.

en: Password confirmation
nb: Passord (bekreft)

en: Enter the same password as above, for verification.
nb: Skriv inn samme passord som over for å verifisere

en: Administrators have full access to manage any object or setting.
nb: Administratorer har full tilgang til å administrere alle objekter eller innstillinger.

en: A group with that name already exists.
nb: En gruppe med det navnet eksisterer allerede.

en: You cannot have multiple permission records for the same page.
nb: Du kan ikke ha flere tillatelsesoppføringer for samme side.

en: submitted notifications
nb: innsendingsvarsel

en: Receive notification when a page is submitted for moderation
nb: Motta varsel når en side blir sendt til godkjenning

en: approved notifications
nb: godkjenningsvarsel

en: Receive notification when your page edit is approved
nb: Motta varsel når din sideredigering blir godkjent

en: rejected notifications
nb: avvisningsvarsel

en: Receive notification when your page edit is rejected
nb: Motta varsel når din sideredigering blir avvist

en: updated comments notifications
nb: oppdaterte kommentarvarsler

en: Receive notification when comments have been created, resolved, or deleted on a page that you have subscribed to receive comment notifications on
nb: Motta varsler når kommentarer er opprettet, løst eller slettet på en side du har abonnert på for å motta kommentarvarsler

en: preferred language
nb: foretrukket språk

en: Select language for the admin
nb: Velg språk for adminsidene

en: current time zone
nb: nåværende tidssone

en: Select your current time zone
nb: Velg din nåværende tidssone

en: profile picture
nb: profilbilde

en: System default
nb: Systemstandard

en: Light
nb: Lys

en: Dark
nb: Mørk

en: admin theme
nb: admin-tema

en: Default
nb: Standard

en: user profile
nb: brukerprofil

en: user profiles
nb: brukerprofiler

en: Assign role to 1 user | Assign role to %(counter)s users
nb[0]: Tildel rolle til 1 bruker
nb[1]: Tildel rolle til %(counter)s brukere

en: Assign role
nb: Tildel rolle

en: Are you sure you want to assign this role to these users?
nb: Er du sikker på at du vil tildele denne rollen til disse brukerne?

en: You don't have permission to edit this user | You don't have permission to edit these users
nb[0]: Du har ikke tillatelse til å redigere denne brukeren
nb[1]: Du har ikke tillatelse til å redigere disse brukerne

en: Yes, assign
nb: Ja, tildel

en: No, don't assign
nb: Nei, ikke tildel

en: Delete 1 user | Delete %(counter)s users
nb[0]: Slett 1 bruker
nb[1]: Slett %(counter)s brukere

en: Delete
nb: Slett

en: Are you sure you want to delete these users?
nb: Er du sikker på at du vil slette disse brukerne?

en: You don't have permission to delete this user | You don't have permission to delete these users
nb[0]: Du har ikke tillatelse til å slette denne brukeren
nb[1]: Du har ikke tillatelse til å slette disse brukerne

en: Yes, delete
nb: Ja, slett

en: No, don't delete
nb: Nei, ikke slett

en: Change active state for 1 user | Change active state for %(counter)s users
nb[0]: Endre aktiv tilstand for 1 bruker
nb[1]: Endre aktiv tilstand for %(counter)s brukere

en: Set active state
nb: Sett aktiv tilstand

en: Are you sure you want to change the active state for these users?
nb: Er du sikker på at du vil endre den aktive tilstanden for disse brukerne?

en: You cannot change your own active status
nb: Du kan ikke endre din egen aktive status

en: Yes, change state
nb: Ja, endre tilstand

en: No, don't change state
nb: Nei, ikke endre tilstand

en: The group '%(group_name)s' has <strong>%(group_user_count)s</strong> member. | The group '%(group_name)s' has <strong>%(group_user_count)s</strong> members.
nb[0]: Gruppen '%(group_name)s' har <strong>%(group_user_count)s</strong> medlem.
nb[1]: Gruppen '%(group_name)s' har <strong>%(group_user_count)s</strong> medlemmer.

en: Deleting this group will revoke this group's permissions from all member users.
nb: Ved å slette denne gruppen fratas alle medlemmer gruppens rettigheter.

en: Are you sure you want to delete this group?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne gruppen?

en: Add group
nb: Legg til gruppe

en: Save
nb: Lagre

en: Delete group
nb: Slett gruppe

en: Object permissions
nb: Objekttillatelser

en: Name
nb: Navn

en: Add
nb: Legg til

en: Change
nb: Endre

en: Publish
nb: Publiser

en: Lock
nb: Lås

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Custom permissions
nb: Egendefinerte tillatelser

en: Other permissions
nb: Andre tillatelser

en: Page permissions
nb: Sidetillatelser

en: Page
nb: Side

en: Add a page permission
nb: Legg til sidetillatelse

en: Sorry, no groups match "%(query)s"
nb: Beklager, ingen grupper samsvarer med "%(query)s"

en: There are no groups configured. Why not <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">add some</a>?
nb: Det er ingen grupper konfigurert. Hvorfor ikke <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">legge en til</a>?

en: Are you sure you want to delete this user?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne brukeren?

en: Account
nb: Konto

en: Roles
nb: Roller

en: Add user
nb: Legg til bruker

en: Delete user
nb: Slett bruker

en: Select all users in listing
nb: Velg alle brukere i listen

en: There are no users configured. Why not <a href="%(wagtailusers_add_url)s">add some</a>?
nb: Det er ingen konfigurerte brukere. Hvorfor ikke <a href="%(wagtailusers_add_url)s">legge till noen</a>?

en: user %(id)s (deleted)
nb: Bruker %(id)s (slettet)

en: Assign role to selected users
nb: Tildel rolle til valgte brukere

en: %(num_parent_objects)d user has been assigned as %(role)s | %(num_parent_objects)d users have been assigned as %(role)s
nb[0]: %(num_parent_objects)d bruker har blitt tildelt som %(role)s
nb[1]: %(num_parent_objects)d brukere har blitt tildelt som %(role)s

en: Delete selected users
nb: Slett valgte brukere

en: %(num_parent_objects)d user has been deleted | %(num_parent_objects)d users have been deleted
nb[0]: %(num_parent_objects)d bruker har blitt slettet
nb[1]: %(num_parent_objects)d brukere har blitt slettet

en: Active
nb: Aktiv

en: Inactive
nb: Inaktiv

en: Mark as active
nb: Marker som aktiv

en: Change the active state for selected users
nb: Endre den aktive tilstanden for valgte brukere

en: %(num_parent_objects)d user has been marked as active | %(num_parent_objects)d users have been marked as active
nb[0]: %(num_parent_objects)d bruker har blitt markert som aktiv
nb[1]: %(num_parent_objects)d brukere har blitt markert som aktive

en: %(num_parent_objects)d user has been marked as inactive | %(num_parent_objects)d users have been marked as inactive
nb[0]: %(num_parent_objects)d bruker har blitt markert som inaktiv
nb[1]: %(num_parent_objects)d brukere har blitt markert som inaktive

en: Groups
nb: Grupper

en: Add a group
nb: Legg til en gruppe

en: Search groups
nb: Søk i grupper

en: Group '%(object)s' created.
nb: Gruppa "%(object)s" er opprettet.

en: Group '%(object)s' updated.
nb: Gruppa "%(object)s" er oppdatert.

en: The group could not be saved due to errors.
nb: Gruppa kunne ikke lagres grunnet feil.

en: View users in this group
nb: Se brukerne i denne gruppen

en: Group '%(object)s' deleted.
nb: Gruppa "%(object)s" er slettet.

en: Group
nb: Gruppe

en: Add a user
nb: Legg til en bruker

en: Users
nb: Brukere

en: Username
nb: Brukernavn

en: Access level
nb: Tilgangsnivå

en: More options for '%(title)s'
nb: Flere alternativer for '%(title)s'

en: User '%(object)s' created.
nb: Bruker '%(object)s' opprettet.

en: User '%(object)s' updated.
nb: Brukeren «%(object)s» er oppdatert.

en: The user could not be saved due to errors.
nb: Brukeren kunne ikke lagres grunnet feil.

en: User '%(object)s' deleted.
nb: Brukeren "%(object)s" er slettet.
