Wagtail - en to th translation catalogue (70 entries)

en: Wagtail users
th: ผู้ใช้ Wagtail

en: This value may contain only letters, numbers and @/./+/-/_ characters.
th: ตรงนี้สามารถใช้ตัวอักษร,ตัวเลขและ@/./+/-/_เท่านั้น

en: A user with that username already exists.
th: มีผู้ใช้ชื่อผู้ใช้นี้แล้ว

en: The two password fields didn't match.
th: สองรหัสผ่านนี้ไม่ถูกต้อง

en: Email
th: อีเมล

en: First Name
th: ชื่อจริง

en: Last Name
th: นามสกุล

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: Leave blank if not changing.
th: ปล่อยให้ว่างถ้าไม่ต้องการเปลี่ยน

en: Password confirmation
th: การยืนยันรหัสผ่าน

en: Enter the same password as above, for verification.
th: กรอกรหัสผ่านเหมือนเดิมตามข้างบน,สำหรับการตรวจสอบ

en: Administrator
th: ผู้บริหารของเว็บไซด์

en: Administrators have full access to manage any object or setting.
th: ผู้บริหารมีอำนาจในการจัดการทุกอย่างได้หรือตั้งค่าได้

en: A group with that name already exists.
th: ชื่อกลุ่มนี้มีผู้ใช้แล้ว

en: You cannot have multiple permission records for the same page.
th: คุณไม่สามารถที่จะได้รับการอนุญาตในหน้าเดิมหลายครั้งได้

en: submitted notifications
th: ประกาศแจ้งเตือนถูกส่ง

en: Receive notification when a page is submitted for moderation
th: คุณจะได้รับการแจ้งเตือนเมื่อหน้าถูกส่งสำหรับตรวจ

en: approved notifications
th: ประกาศแจ้งเตือนได้รับการอนุมัติ

en: Receive notification when your page edit is approved
th: คุณจะได้รับการแจ้งเตือนเมื่อหน้าที่แก้ไขของคุณได้รับการอนุมัติแล้ว

en: rejected notifications
th: การแจ้งเตือนที่ไม่อนุมัติ

en: Receive notification when your page edit is rejected
th: คุณจะได้รับการแจ้งเตือนเมื่อหน้าที่แก้ไขของคุณไม่ได้รับการอนุมัติ

en: preferred language
th: ภาษาที่ต้องการใช้

en: Select language for the admin
th: เลือกภาษาสำหรับบริหาร

en: current time zone
th: โซนเวลาปัจจุบัน

en: Select your current time zone
th: เลือกโซนเวลาปัจจุบัน

en: profile picture
th: รูปภาพประวัติส่วนตัว

en: Default
th: ต้นแบบ

en: user profile
th: ข้อมูลส่วนตัวของผู้ใช้

en: user profiles
th: ข้อมูลส่วนตัวของผู้ใช้

en: Delete
th: ลบ

en: Yes, delete
th: ใช่,ลบทิ้ง

en: Deleting this group will revoke this group's permissions from all member users.
th: ถ้าคุณลบกลุ่มนี้สมาชิกทุกคนในกลุ่มจะถูกลบสิทธ์ไปด้วย

en: Are you sure you want to delete this group?
th: คุณแน่ใจว่าคุณต้องการจะลบทิ้งกลุ่มนี้?

en: Add group
th: เพิ่มกลุ่ม

en: Save
th: เซฟ,บันทึก

en: Delete group
th: ลบกลุ่มทิ้ง

en: Object permissions
th: สิ่งที่ถูกอนุญาต

en: Name
th: ชื่อ

en: Add
th: เพิ่ม,เติม

en: Change
th: เปลี่ยน

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Lock
th: ล็อค

en: Other permissions
th: การอนุญาตอย่างอื่น

en: Page permissions
th: หน้าที่อนุญาต

en: Page
th: หน้า

en: Add a page permission
th: เพิ่มการขออนุญาตของหน้า

en: Sorry, no groups match "%(query)s"
th: ขออภัย,ไม่มีกลุ่มที่ตรงกัน "%(query)s"

en: There are no groups configured. Why not <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">add some</a>?
th: ไม่มีโครงสร้างกลุ่ม ทำไมคุณไม่ <a href="%(wagtailusers_create_group_url)s">เพิ่มสักอัน</a>?

en: Are you sure you want to delete this user?
th: คุณแน่ใจว่าคุณต้องการจะลบทิ้งผู้ใช้นี้?

en: Account
th: บัญชี

en: Roles
th: บทบาท

en: Add user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: Delete user
th: ลบทิ้งผู้ใช้นี้

en: Active
th: กำลังใช้งานอยู่,กำลังเปิดอยู่

en: Inactive
th: ไม่ได้ใช้งาน

en: Groups
th: หลายกลุ่ม

en: Add a group
th: เพิ่มกลุ่ม

en: Search groups
th: ค้นหากลุ่ม

en: Group '%(object)s' created.
th: กลุ่ม'%(object)s'ถูกสร้างแล้ว

en: Group '%(object)s' updated.
th: กลุ่ม'%(object)s'ถูกอัพเดทแล้ว

en: The group could not be saved due to errors.
th: กลุ่มนี้ไม่สามารถถูกเซฟได้ในขณะที่มีข้อผิดพลาด

en: Group '%(object)s' deleted.
th: กลุ่ม'%(object)s'ถูกลบทิ้งแล้ว

en: Add a user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: Users
th: หลายๆผู้ใช้

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้

en: Admin
th: บริหาร

en: Status
th: สถานะ

en: User '%(object)s' updated.
th: ผู้ใช้'%(object)s'ถูกอัพเดทแล้ว

en: The user could not be saved due to errors.
th: ผู้ใช้นี้ไม่สามารถเซฟได้ในขณะที่มีข้อผิดพลาด

en: User '%(object)s' deleted.
th: ผู้ใช้'%(object)s'ถูกลบทิ้งแล้ว
