Wagtail - en to ar translation catalogue (39 entries)

en: Search term(s)/phrase
ar: مصطلح البحث/عبارة البحث

en: Enter the full search string to match. An exact match is required for your Promoted Results to be displayed, wildcards are NOT allowed.
ar: ادخل نص البحث الكامل للحصول عليه. التخصيص بالنتائج مطلوب من اجل تحسين ظهور نتائج افضل ,علامات الترقيم غير مقبوله

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
ar: المرجو تخصيص توصية واحدة على الأقل لمصطلح البحث هذا

en: Query Daily Hits
ar: استعلام الزيارات اليومية

en: page
ar: صفحة

en: description
ar: وصف

en: search promotion
ar: ترويج البحث

en: Add search promotion
ar: إضافة ترويج البحث

en: Add search pick
ar: أضف البحث المحتار

en: Save
ar: احفظ

en: Delete %(query)s
ar: حذف %(query)s

en: Delete
ar: احذف

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
ar: أتريد فعلا أن تحذف كل النتائج الموجودة لهذا المصطلح المبحوث؟

en: Yes, delete
ar: نعم احذف

en: Editing %(query)s
ar: يتم تحرير %(query)s

en: Editing
ar: تحرير

en: Move up
ar: تقدم إلى فوق

en: Move down
ar: تقدم إلى تحت

en: Promoted search results
ar: نتائج البحث المطلوب

en: Sorry, no promoted results match "<em>%(query_string)s</em>"
ar: عذرًا ، لا توجد نتائج تمت ترقيتها تطابق "<em> %(query_string)s</em>"

en: No promoted results have been created. Why not <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">add one</a>?
ar: لم يتم إنشاء نتائج ترويجية. لماذا لا <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">تضيف واحدة</a>؟

en: Popular search terms
ar: مصطلحات البحث الاكثر شعبية

en: Search
ar: بحث

en: Terms
ar: مصطلحات

en: Views (past week)
ar: المواقع المبحوثة في الأسبوع الماضي

en: No results found
ar: لاتوجد نتائج

en: Choose from popular search terms
ar: احتر من المصطلخات الأكثر شعبية

en: External link
ar: حلقة خارجية

en: None
ar: لا أحد

en: Search Terms
ar: مصطلحات البحث

en: Add new promoted result
ar: أضف نتيجة البحث

en: Search term(s)
ar: مصطلح , مصطلحات البحث

en: Promoted results
ar: النتائج المطلوبة

en: Editor's picks for '%(query)s' created.
ar: اختيارات المحرر لـ '%(query)s' تم إنشاؤها.

en: Edit
ar: تحرير

en: Recommendations have not been created due to errors
ar: لم تنشأ توصيات بسسبب أخطاء

en: Editor's picks for '%(query)s' updated.
ar: اختيارات المحرر لـ '%(query)s' محدثة.

en: Recommendations have not been saved due to errors
ar: لم تحفظ توصيات بسبب أخطاء

en: Editor's picks deleted.
ar: محذوف انتقاءات المحرر
