Wagtail - en to id_ID translation catalogue (40 entries)

en: Wagtail search promotions
id_ID: Wagtail promosi pencarian

en: Search term(s)/phrase
id_ID: Kata kunci()/frase pencarian

en: Enter the full search string to match. An exact match is required for your Promoted Results to be displayed, wildcards are NOT allowed.
id_ID: Masukkan string pencarian lengkap yang akan dicocokkan. Pencocokan yang sama persis dibutuhan untuk menampilkan Promoted Results anda, wildcard TIDAK diizinkan.

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
id_ID: Mohon tentukan setidaknya satu rekomendasi untuk instilah pencarian ini.

en: Query Daily Hits
id_ID: Query Hits Harian

en: page
id_ID: halaman

en: description
id_ID: deskripsi

en: search promotion
id_ID: promosi pencarian

en: Add search promotion
id_ID: Tambah promosi pencarian

en: Add search pick
id_ID: Tambah pilihan pencarian

en: Save
id_ID: Simpan

en: Delete %(query)s
id_ID: Hapus %(query)s

en: Delete
id_ID: Hapus

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
id_ID: Apakah anda yakin untuk menghapus semua hasil terpromosi untuk kata kunci pencarian ini?

en: Yes, delete
id_ID: Ya, hapus

en: Editing %(query)s
id_ID: Mengubah %(query)s

en: Editing
id_ID: Mengubah

en: Move up
id_ID: Geser ke atas

en: Move down
id_ID: Geser ke bawah

en: Promoted search results
id_ID: Hasil pencarian terpromosi

en: Sorry, no promoted results match "<em>%(query_string)s</em>"
id_ID: Maaf, tidak ada hasil terpromosi yang sesuai dengan "<em>%(query_string)s</em>"

en: No promoted results have been created. Why not <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">add one</a>?
id_ID: Tidak ada hasil terpromosi yang dibuat. Mengapa tidak <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">menambahnya</a>?

en: Popular search terms
id_ID: Kata kunci pencarian populer

en: Search
id_ID: Pencarian

en: Terms
id_ID: Kata kunci

en: Views (past week)
id_ID: Tampilan (seminggu lalu)

en: No results found
id_ID: Tidak ada hasil

en: Choose from popular search terms
id_ID: Pilih dari kata kunci pencarian populer

en: External link
id_ID: Tautan luar

en: None
id_ID: Tidak ada

en: Search Terms
id_ID: Kata kunci pencarian

en: Add new promoted result
id_ID: Tambah hasil terpromosi baru

en: Search term(s)
id_ID: Kata kunci pencarian()

en: Promoted results
id_ID: Hasil terpromosi

en: Editor's picks for '%(query)s' created.
id_ID: Pilihan editor untuk '%(query)s' telah dibuat.

en: Edit
id_ID: Ubah

en: Recommendations have not been created due to errors
id_ID: Rekomendasi tidak dapat dibuat karena suatu kesalahan.

en: Editor's picks for '%(query)s' updated.
id_ID: Pilihan editor untuk '%(query)s' telah diperbarui.

en: Recommendations have not been saved due to errors
id_ID: Rekomendasi tidak dapat disimpan karena suatu kesalahan.

en: Editor's picks deleted.
id_ID: Pilihan editor dihapus.
