Wagtail - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Wagtail search promotions
ja: Wagtailプロモーション検索

en: Search term(s)/phrase
ja: 単語/文章を検索

en: Enter the full search string to match. An exact match is required for your Promoted Results to be displayed, wildcards are NOT allowed.
ja: 完全な検索語句を入力して下さい。検索結果を表示するためには検索語句とページ内の語句が完全に一致する必要があります。？や＊などのワイルドカードは無効です。

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
ja: この検索語の結果に表示したいページをひとつ以上指定してください。

en: Query Daily Hits
ja: 人気の検索クエリ

en: page
ja: ページ

en: description
ja: 説明文

en: search promotion
ja: プロモーションを検索

en: Add search promotion
ja: プロモーション検索を追加

en: Add search pick
ja: プロモーションを追加

en: Save
ja: 保存

en: Delete %(query)s
ja: %(query)sを削除

en: Delete
ja: 削除

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
ja: 提案された検索結果を削除してよろしいですか？

en: Yes, delete
ja: はい、削除します

en: Editing %(query)s
ja: %(query)sを編集

en: Editing
ja: 編集

en: Move up
ja: 上に移動

en: Move down
ja: 下に移動

en: Promoted search results
ja: 提案された検索結果

en: Sorry, no promoted results match "<em>%(query_string)s</em>"
ja: <em>%(query_string)s</em>に一致する提案はありません。

en: No promoted results have been created. Why not <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">add one</a>?
ja: まだ検索結果への提案がありません。<a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">新しく提案</a>しますか？

en: Popular search terms
ja: 人気の検索ワード

en: Search
ja: 検索

en: Terms
ja: 語句

en: Views (past week)
ja: 閲覧数（一週間）

en: No results found
ja: 結果は見つかりませんでした。

en: Choose from popular search terms
ja: 人気の検索ワードから選択

en: External link
ja: 外部リンク

en: None
ja: なし

en: Search Terms
ja: 検索ワード

en: Add new promoted result
ja: 新たに検索結果を提案

en: Search term(s)
ja: 検索ワード

en: Promoted results
ja: 提案された検索結果

en: Editor's picks for '%(query)s' created.
ja: '%(query)s'に対する提案が作成されました。

en: Edit
ja: 編集

en: Recommendations have not been created due to errors
ja: 提案はエラーにより作成されませんでした。

en: Editor's picks for '%(query)s' updated.
ja: '%(query)s'に対する提案が更新されました。

en: Recommendations have not been saved due to errors
ja: 提案はエラーにより保存されませんでした。

en: Editor's picks deleted.
ja: 提案は削除されました。
