Wagtail - en to mi translation catalogue (28 entries)

en: Wagtail search promotions
mi: Haha whakatuarā-a-Wagtail

en: Search term(s)/phrase
mi: haha-a-karangatanga/rerenga kupu

en: Enter the full search string to match. An exact match is required for your Promoted Results to be displayed, wildcards are NOT allowed.
mi: Tāuru te haha-a-tui katoa kia whakataurite. He whakataurite tuturu anake te mea hei whakamātakitaki Ī ou tukunga iho whakatuarā, ehara e āhei ngā kāri pāwhara.

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
mi: Tautuhi koa he tūtohu kotahi mo te karangatanga-a-haha nei

en: Query Daily Hits
mi: Pātai hahau ō te rā

en: page
mi: Whārangi

en: description
mi: whakaaturanga

en: search promotion
mi: Haha whakatuarā

en: Add search promotion
mi: Tāpiri he haha whakatuarā

en: Add search pick
mi: Tāpiri haha whawhaki

en: Save
mi: Puritia

en: Delete %(query)s
mi: Muku %(query)s

en: Delete
mi: Muku

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
mi: E pirangi ana koe kī te mukuhia I ēnei tukunga iho mō tēnei karangatanga-a-haha?

en: Yes, delete
mi: Ae, muku

en: Editing %(query)s
mi: E Whakarerekē %(query)s

en: Editing
mi: Whakarerekē

en: Move up
mi: Mū ki runga

en: Move down
mi: Mū ki raro

en: Popular search terms
mi: Karangatanga rongonui

en: Search
mi: Haha

en: Terms
mi: Karangatanga

en: Views (past week)
mi: Tirohanga (te wiki kua pāhi)

en: No results found
mi: Karekau he tukunga iho e kimihia

en: Choose from popular search terms
mi: Kōhiti mai I ngā karangatanga rongonui

en: External link
mi: Hono mōwaho

en: None
mi: Kore

en: Edit
mi: Whakarerekē
