Wagtail - en to ro translation catalogue (51 entries)

en: Wagtail search promotions
ro: Căutări promovate Wagtail

en: Search term(s)/phrase
ro: Termeni/frază de căutare

en: Enter the full search string to match. An exact match is required for your Promoted Results to be displayed, wildcards are NOT allowed.
ro: Introduceți șirul complet de căutare. Este nevoie de o potrivire exactă pentru a afișa selecțiile 
    dvs. editoriale. Metacaractere NU sunt permise.

en: Please specify at least one recommendation for this search term.
ro: Introduceți cel puțin o recomandare pentru acest termen de căutare.

en: You must enter an external link text if you enter an external link URL.
ro: Trebuie să introduceți un text pentru link extern dacă introduceți un URL pentru link extern.

en: You must recommend a page OR an external link.
ro: Trebuie să recomandați o pagină SAU un link extern.

en: Please only select a page OR enter an external link.
ro: Selectați doar o pagină SAU un link extern.

en: Query Daily Hits
ro: Interogări zilnice

en: page
ro: pagină

en: Choose an internal page for this promotion
ro: Alegeți o pagină internă pentru promovarea aceasta

en: External link URL
ro: URL pentru link extern

en: Alternatively, use an external link for this promotion
ro: Alternativ, puteți să folosiți un link extern pentru această promovare

en: description
ro: descriere

en: Applies to internal page or external link
ro: Se aplică la pagina internă sau linkul extern

en: search promotion
ro: căutare promovată

en: Add search promotion
ro: Adaugă căutare promovată

en: Add search pick
ro: Adaugă selecție de căutare

en: <p>Promoted search results are a means of recommending specific pages or external links that might not organically come high up in search results. E.g recommending your primary donation page to a user searching with the less common term "<em>giving</em>".</p>
ro: <p>Rezultatele de căutare promovate sunt o modalitate de a recomanda anumite pagini, sau linkuri externe, care pot să nu apară primele în rezultatele căutării în mod organic. De exemplu recomandarea paginii de donații unui utilizator care caută termenul mai puțin comun "<em>susține</em>".</p>

en: <p>The "Search term(s)/phrase" field below must contain the full and exact search for which you wish to provide recommended results, <em>including</em> any misspellings/user error. To help, you can choose from search terms that have been popular with users of your site.</p>
ro: <p>Câmpul "Termeni/frază de căutare" de mai jos trebuie să conțină șirul exact pentru care doriți să furnizați rezultate recomandate. <em>Includeți</em> greșeli ortografice și alte greșeli. Puteți să alegeți din termenii de căutare populari printre utilizatorii sitului dvs.</p>

en: Save
ro: Salvează

en: Delete %(query)s
ro: Șterge %(query)s

en: Delete
ro: Șterge

en: Are you sure you want to delete all promoted results for this search term?
ro: Sigur doriți să ștergeți toate rezultatele promovate pentru acest termen de căutare?

en: Yes, delete
ro: Da, șterge

en: Editing %(query)s
ro: Editare %(query)s

en: Editing
ro: Editare

en: Move up
ro: Deplasează în sus

en: Move down
ro: Deplasează în jos

en: Recommended search result
ro: Rezultate de căutare recomandate

en: Promoted search results
ro: Rezultate de căutare promovate

en: Add a recommended result
ro: Adaugă un rezultat recomandat

en: Sorry, no promoted results match "<em>%(query_string)s</em>"
ro: Ne pare rău, "<em>%(query_string)s</em>" nu se potrivește cu nici un rezultat promovat

en: No promoted results have been created. Why not <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">add one</a>?
ro: Nu a fost creat nici un rezultat de căutare promovat. De ce să nu <a href="%(wagtailsearchpromotions_add_url)s">adăugați unul</a>?

en: Popular search terms
ro: Termeni populari de căutare

en: Search
ro: Caută

en: Terms
ro: Termeni

en: Views (past week)
ro: Vizualizări (ultima săptămână)

en: No results found
ro: Nu sunt rezultate

en: Choose from popular search terms
ro: Alege din termeni populari de căutare

en: External link
ro: Link extern

en: None
ro: Nici una

en: Search Terms
ro: Termeni de căutare

en: Add new promoted result
ro: Adaugă rezultat promovat

en: Search term(s)
ro: Termen de căutare

en: Promoted results
ro: Rezultate promovate

en: Editor's picks for '%(query)s' created.
ro: Selecțiile editoriale pentru '%(query)s' au fost create.

en: Edit
ro: Editează

en: Recommendations have not been created due to errors
ro: Recomandările nu au fost create din cauza erorilor.

en: Editor's picks for '%(query)s' updated.
ro: Selecțiile editoriale pentru '%(query)s' au fost actualizate.

en: Recommendations have not been saved due to errors
ro: Recomandările nu au fost salvate din cauza erorilor.

en: Editor's picks deleted.
ro: Selecțiile editoriale au fost șterse
