Wagtail - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Wagtail table block
hu: Táblázat blokk

en: Row header
hu: Sor fejléc

en: Table headers
hu: Táblázat fejlécek

en: Display the first row as a header
hu: Első sor fejlécként

en: Display the first column as a header
hu: Első oszlop fejlécként

en: Column header
hu: Oszlop fejléc

en: Display the first row AND first column as headers
hu: Első sor ÉS oszlop is fejlécként

en: No headers
hu: Nincs fejléc

en: Which cells should be displayed as headers?
hu: Melyik cellák legyenek fejlécek?

en: Table caption
hu: Táblázat felirata

en: A heading that identifies the overall topic of the table, and is useful for screen reader users.
hu: Egy fejléc, amelyik a táblázat témáját írja le, és nagyon hasznos az olvasóprogramoknak.

en: Table
hu: Táblázat
